Du medžiotojai Trakų rajone įkliuvo dėl brakonieriavimo: už nužudytą stirną teks susimokėti

Parašyta: 2020-06-10 | Kategorija: Naujienos, Policija, Trakai |

Trakų rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo du vyrai, neteisėtai sumedžioję stirnos patiną. Pažeidėjams teks ne tik susimokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą.

Vilniaus aps. VPK nuotr. / Brakonieriavimas

Antradienio naktį apie 2 val. Trakų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai, patruliuodami Lentvario seniūnijoje, pastebėjo iš laukų į kelią išvažiuojantį automobilį. Tuoj pat buvo nuspręsta sustabdyti ir patikrinti transporto priemonę. „Volkswagen“ markės automobilio bagažinėje gulėjo nušautas stirnos patinas, šalia jo buvo padėtas graižtvinis šautuvas „Blaser“ su optiniu taikikliu ir kompensatoriumi ant vamzdžio bei uždėtu prožektoriumi. Automobilyje rastas ir termovizorius. Paaiškėjo, kad „Volkswagen“ važiavę du pusamžiai vyrai priklauso vienam iš Trakų rajone veikiančių medžiotojų būreliui, jie pateikė medžiotojų bilietus ir leidimą ginklui laikyti.

Buvo patikrintas ir jų blaivumas – vyrai buvo blaivūs. Tačiau jie nepateikė privalomų pildyti medžioklės lapų, be to, policijos pareigūnai įžvelgė ir kitų medžioklės taisyklių pažeidimų, todėl į vietą iškvietė Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos inspekcijos darbuotojus ‒ jie pradėjo administracinio nusižengimo teiseną dėl medžioklę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimo (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 290 str. 7 d.). Pažeidėjams gresia ne tik bauda nuo 800 iki 1 800 eurų bei padarytos žalos gamtai atlyginimas, bet ir privalomas transporto priemonės ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimas.

Šaltinis: www.15min.lt

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *