Duris atvėrė nauja meno galerija „FOJĖ“

Parašyta: 2018-10-15 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Spalio 10-oji tapo neeiline ir reikšminga diena Trakų kultūrai. Tai diena, kai Trakų kultūros rūmuose meno mylėtojams ir rajono gyventojams duris atvėrė nauja meno galerija „FOJĖ“. Pasak kultūros rūmų direktoriaus Edvardo Keizik, tai ne tik galerija, bet ir erdvė patyrusių bei jaunų menininkų realizacijai. Direktorius neabejoja, kad ji taps reprezentacine menininkų kūrybos vieta.

 

Dailininkas Benjaminas Jenčius įteikė dovanų savo dailės kūrinį Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei

Galeriją atidarė simbolinę atidarymo juostą perkirpusi Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė kartu su kultūros rūmų direktoriumi Edvardu Keiziku. Sveikinimo žodį tariusi rajono vadovė džiaugėsi naujas galimybes menininkams atvėrusia erdve. Sveikino ir profesionalumo linkėjo Kultūros ministerijos kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė.
Atidarymo metu galerijoje buvo pristatyta pirmoji paroda – tai Benjamino Jenčiaus akvarelių paroda „Šėlstančios spalvos“. Dailininką trumpai pristatė dailininkė ir šios galerijos iniciatorė Edita Tamulytė. Po to menotyrininkas Vidas Poškus susirinkusiuosius supažindino su akvarelės menu ir subtilumu. Parodos autorius dėkojo už suteiktą garbę būti pirmuoju menininku eksponuojančiu savo darbus naujojoje galerijoje, daug nekalbėjo, nes, pasak jo, darbai patys kalba už save.
Renginyje dalyvavo daug meno mylėtojų, dailininko talento gerbėjų ir draugų, Trakų gyventojai ir kiti svečiai, tarp jų – profesionalus tapytojas Augustas Lopas, 7-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ dalyviai iš Švedijos ir Norvegijos, Trakų rajono savivaldybės administracija. Ypatinga kultūrine atmosfera galeriją pripildė muzika ir pašnekesiai. Visi draugiškai vaišinosi vaišėmis, bendravo ir dalijosi įspūdžiais.

Nauja meno galerija džiaugiasi dailininkė Edita Tamulytė, dailininkas Benjaminas Jenčius, Trakų kultūros rūmų direktorius Edvardas Keizik

Atslūgus džiugesiui, norime padėkoti Trakų rajono savivaldybei už atkreiptą dėmesį ir skirtas lėšas šios erdvės sukūrimui. Viliamės, kad tokiais žingsniais vis greičiau priartėsime ir prie viso pastato renovacijos. Dėkojame dailininkui B. Jenčiui už tai, kad galerijos sienas ir mūsų širdis sušildė unikalūs darbai. Tariame „ačiū“ Lenkijos Respublikos ambasadai ir lenkų draugijai „Wspolnota polska“ už paramą realizuojant projektą, kuris prisidėjo prie šios erdvės apšvietimo ir baldų. Nuostabu, kad ši erdvė sudomino ir žiniasklaidos atstovus. Dėkojame internetiniam kultūros dienraščiui „7 meno dienos“, žinių ir naujienų portalui DELFI, taip pat internetinėms svetainėms ZEDWU.lt ir ZNADWILI, Trakų rajono laikraščiams „Trakų žemė“ ir „Galvė“, remonto darbus atlikusiai įmonei „Reko statyba“ bei visiems, kurie prisidėjo prie šios erdvės atsiradimo.
Ateityje galerijoje ketinama rengti įvairias menininkų parodas, organizuoti performansus, pritraukti alternatyvųjį meną ir kitas šiuolaikines meno formas. Itin raginami savo kūrybą pristatyti bus jaunieji kūrėjai. Tikimasi, kad galerija padės kitaip pažvelgti į Trakų kultūrinę veiklą, sudomins ir pritrauks daugiau lankytojų dėmesio.
Kviečiame aktyviai dalyvauti galerijoje vyksiančiuose renginiuose!

Meno galerijos atidarymo dalyviai

Meida MIKUČIONIENĖ,
Trakų kultūros rūmų
direktoriaus pavaduotoja
Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *