E.Masiulis beldėsi į trakiečių duris

Parašyta: 2016-03-29 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Seimas, Trakai |
Vakare E. Masiulis ir J. Liesys su gyventojais bendravo vaikščiodami po butus

Vakare E. Masiulis ir J. Liesys su gyventojais bendravo vaikščiodami po butus

Trakų gyventojus praėjusį penktadienį nustebino netikėtai į svečius užsukęs Seimo narys Eligijus Masiulis. Visą dieną susitikinėjęs su įvairių rajono įmonių ir įstaigų darbuotojais, Liberalų sąjūdžio lyderis vakare pasibeldė ir į kai kurių trakiečių bei lentvariečių butų duris.

Visą dieną praleidote Trakų rajone bei Vievyje. Ką matėte, kaip jus sutiko žmonės?

Baldus Vievyje gaminančios įmonės darbuotojams E. Masiulis pristatė liberalų planus, kaip Lietuvoje paskatinti atlyginimų augimą

Baldus Vievyje gaminančios įmonės darbuotojams E. Masiulis pristatė liberalų planus, kaip Lietuvoje paskatinti atlyginimų augimą

Mano diena prasidėjo nuo vizito į Vievį. Anksti ryte apsilankėme Vievio ambulatorijoje, aptarėme planus rekonstruoti šią miestelio žmonėms labai svarbią gydymo įstaigą. Po to lankėmės Vievio turguje ir trijose baldų ir kitokių medžio gaminių įmonėse, kuriose dirba labai daug Vievio gyventojų. Šių įmonių vadovams ir darbuotojams pristatėme liberalų idėjas, kaip reikia gerinti verslo sąlygas Lietuvoje, ką reikia daryti, kad žmonių atlyginimai augtų greičiau, o šalyje daugėtų darbo vietų.
Pačiuose Trakuose aplankėme turgų ir ligoninę. Čia diskusijų temos taip pat buvo panašios. Žmonėms pristatėme savo pasiūlymus, kaip reikia gaivinti šalies ekonomiką, kad žmonių gyvenimas gerėtų greičiau.
Turiu tikslą iki Seimo rinkimų paspausti ranką, pabendrauti su milijonu Lietuvos gyventoju. Todėl pačiu svarbiausiu ir įdomiausiu mūsų kelionių po Lietuvą akcentu yra tapęs bendravimas su žmonėmis jų namuose vaikščiojant nuo durų iki durų. Vievyje, Trakuose ir Lentvaryje beldėmės į žmonių duris, pristatinėjome būsimus mūsų darbus, domėjomės gyventojų problemomis, atsakėme į jiems aktualius klausimus. Šįkart su mūsų kandidatu į Seimą Jonu Liesiu ir kitais liberalais aplankėme apie aštuonis šimtus butų. Džiugu, kad žmonės mus sutiko labai pozityviai. Matosi, kad politikai jų namuose niekada nesilankė. Mūsų atvykimas juos maloniai nustebino.

Kokią matote Trakų krašto perspektyvą?
Vievio apylinkėse išties yra nemažai didelių įmonių, kuriose vietiniai gyventojai gali rasti darbą. Būtų gerai, kad tokių bendrovių atsirastų Lentvaryje ir Trakuose, kad žmonės darbą turėtų arčiau namų, nereikėtų važinėti į Vilnių. Kuo daugiau verslų kursis rajone, tuo gyventojai turės didesnį pasirinkimą, kur dirbti ir greičiau augtų jų atlyginimai. Liberalų vizija yra labai aiški – Lietuva negali tapti vieno miesto valstybe, kokia yra kaimyninė Latvija. Kiekvienas miestas ir miestelis turi būti saugus, patogus gyventi, kad jame būtų sudarytos sąlygos dirbti, auginti vaikus, leisti turiningą laisvalaikį. Trakai turi stiprinti savo kaip laisvalaikio praleidimui skirto miesto statusą. Čia galėtų kurtis daugiau viešbučių, pramogų ir laisvalaikio centrų. Žinoma, kai kurias iniciatyvas riboja tai, kad miestas yra nacionaliniame parke, tačiau labai norint visada galima rasti kompromisą. Rajonas turi puikius vadovus, šalia Vilniaus ir Kaunas. Palyginti su kitais Lietuvos rajonais, Trakai turi pavydėtinai gerą perspektyvą.

Tačiau kaip išgyventi dabartiniams pensininkams, kurie gauna vos 250 eurų?
Pensininkai iš tiesų gyvena sunkiai. Žinant, kokios yra jų pensijos – jie yra tikri didvyriai. Dabartinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė yra viena silpniausių šioje Vyriausybėje, todėl nenuostabu, kad ji per trejus metus praktiškai nieko nepadarė, kad pensininkai pradėtų gyventi geriau. „Sodra“ yra paskendusi milijardinėse skolose ir sustabarėjusi. Joje akivaizdžiai dirba per daug žmonių. Vienos pensijos administravimas valstybei kasmet kainuoja po keliasdešimt eurų ir ši suma tik auga. „Sodra“ ir valdžios požiūris turi keistis. Tik tada pensijos pradės augti sparčiau. Šių metų pensijų padidinimą žmonės vadina pasityčiojimu. Aš juos suprantu. Jei būtų tvarkomasi geriau, pensijos augtų greičiau, žmonės galėtų gyventi oriai.

Ką liberalų Vyriausybė darytų kitaip, nei dabartinė valdžia?
Dabartinės Vyriausybės darbą vadinčiau plaukimu pasroviui. Atrodo, kad posėdžiauta daug, sudaryta įvairių darbo grupių, tačiau apčiuopiamų rezultatų žmonės pasigenda. Ministrams trūko ambicijų, fantazijos, naujų idėjų. Galbūt todėl daugumos Vyriausybės narių žmonės net nepažįsta.
Mes visiškai kitaip įsivaizduojame valstybės valdymą. Dabar valdininkų tikrai per daug. Pasibaigus krizei jų armija vėl pradėjo augti. Galima laisvai atsisakyti 10-15 proc. valstybės tarnautojų ir tai duotų nemažą ekonomiją. Tuos pinigus būtų galima nukreipti žmonėms naudingesniems tikslams, kad ir jūsų rajono gatvių ir kelių remontui.
Žmonės nori gerai apmokamų darbo vietų, todėl, visų pirma, pradėtume mažinti mokesčius dirbantiesiems. Ne tam, kad Lietuva ir toliau liktų pigios darbo jėgos šalimi, o tam, kad šalyje būtų sukurta daugiau gerai apmokamų darbo vietų. Dabartinė valdžia galvoja tik apie tuos, kurie gauna minimalų atlyginimą. Tačiau žmogus nori uždirbti kur kas daugiau nei 300 eurų. Reikia keisti įstatymus, kad didėtų visų žmonių atlyginimai, būtų stimuliuojama ekonomika, žmonės būtų motyvuoti užsiimti verslu.
Pažiūrėkime į kaimyninę Estiją. Ten žmonių algos beveik trečdaliu didesnės – vidurkis siekia apie 1100 eurų, o ir mokesčiai ten mažesni nei Lietuvoje. Ką padarė Estija? Jie neapmokestina įmonių pelno, kuris investuojamas į verslo plėtrą, naujų darbo vietų kūrimą. Taip pat reikėtų įvesti socialinio draudimo mokesčio ribas. Tai padarius Lietuva taptų patraukli kurti gerai apmokamas darbo vietas, jaunimas nebėgtų į Londoną.

Ar jūs tikite, kad emigravusius įmanoma susigrąžinti į Lietuvą?
Mes visi to norime. Tėvai ir seneliai, kurių vaikai ar anūkai išvažiavo ieškoti laimės į užsienį, tikrai nori, kad šie grįžtų namo. Politikai turi sudaryti sąlygas, kad mūsų artimieji grįžtų. Todėl Liberalų sąjūdis aktyviausiai iš visų partijų siekia, kad Lietuvoje būtų įteisinta dviguba pilietybė, kuri išvažiavusiems padėtų išlaikyti ryšį su Lietuva.
Žmonės užsienyje sunkiai dirba, kad padėtų likusiems tėvynėje. Jie sukaupia pinigų sumą, kurią galėtų panaudoti čia, jei sugrįžtų ir sukurtų savo verslą. Todėl mes nuolat teikiame įstatymų projektus, kad Lietuva mažintų mokesčius, būtų sukurtos palankesnės sąlygoms mūsų tautiečiams grįžti ir gyventi čia. Deja, liberalų Seime dabar yra per mažai, kad mūsų pasiūlymai būtų priimti.
Liberalai dabar yra „ant bangos“. Kuo jūs skiriatės nuo kitų partijų?
Liberalai jaučia pakilimą. Kažkada liberalai buvo tik didžiųjų miestų partija. Tačiau dėl aktyvaus darbo, bendravimo su žmonėmis, pelnėme jų pasitikėjimą. Mus palaiko pačiuose įvairiausiuose sluoksniuose, įvairiuose regionuose. Būtent dėl žmonių pasitikėjimo po praėjusių savivaldybių rinkimų Lietuvoje turime net 11 merų. Jie sėkmingai dirba ne tik Vilniuje ar Klaipėdoje, tačiau ir Plungėje, Rietave, Tauragėje, Anykščiuose, Kėdainiuose, Joniškyje, Elektrėnuose, Trakuose ir Varėnoje.
Svarbiausias mūsų išskirtinumas – esame jaunų, tačiau jau patirtį turinčių žmonių partija, nesusitepusi skandaluose, turime daug idėjų ir energijos. Turime didelę ir patyrusią komandą, kuri yra pasirengusi tarnauti žmonėms, kurti tokią Lietuvą, kurioje visi norėtume gyventi.

Ką galite pasakyti apie Liberalų sąjūdžio kandidatą į Seimą Trakų-Vievio apygardoje?
Trakų, Vievio ir Lentvario gyventojus Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose kviečia balsuoti už Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorių Joną Liesį. Joną žino visi. Tai labai gerbiamas žmogus jūsų rajone, kuris jau yra dirbęs Seime ir gerai išmano, kaip atstovauti savo kraštiečiams Vilniuje. J. Liesys yra labai darbštus ir nuoširdus žmogus, nebijantis jokių iššūkių. Vertinant jo darbus ir patirtį, manau, Trakų rajonui ir Vieviui labai pasisektų, jei J. Liesys vėl taptų Seimo nariu.
Trakų krašto gyventojai turi pasinaudoti galimybe, kad į Seimą būtų išrinkti energingi, patyrę politikai. Pagrindinis mūsų kandidatų tikslas Seime bus verslo sąlygų gerinimas. Tai padarius Lietuvoje atsirastų naujų ir gerai apmokamų darbo vietų, žmonės kiekviename mieste turėtų daugiau pramogų, įdomiau leistų laisvalaikį.

Liberalų lyderis po Lietuvą keliauja liberalų simboliais papuoštu autobusu

Liberalų lyderis po Lietuvą keliauja liberalų simboliais papuoštu autobusu

Martynas Čerkauskas
Užs. Nr. 317

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *