Edukaciniai užsiėmimai – profesinių mokyklų stiprioji pusė

Parašyta: 2014-04-18 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos |
Merginos kepė ir dekoravo meduolius

Merginos kepė ir dekoravo meduolius

Balandžio 10 dieną Aukštadvario žemės ūkio mokykloje vyko Atvirų durų diena Trakų regiono ugdymo įstaigų mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Visi atvykusieji galėjo susipažinti su mokyklos galimybėmis: ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama, mokantis amato, kur galima atlikti praktikas ir kur įsidarbinti.
Mokiniai, atvykę iš Onuškio D. Malinausko, Aukštadvario vidurinių, S. Trakų Kęstučio ir Bijūnų pagrindinių mokyklų, pirmiausiai susipažino su Aukštadvario kultūra, tradicijomis, muziejinėmis vertybėmis matematikos mokytojo metodininko K. Venckaus įkurtame muziejuje. Toliau – skaitykloje, informacinių technologijų mokytoja metodininkė L. Šukel ir neformaliojo švietimo organizatorė T. Mikutavičienė vaizdžiai „pristatė“ vykdomas formaliojo profesinio mokymo programas, pasidalino nepakartojamomis akimirkomis iš renginių, parodų, mugių, valstybinių švenčių ir supažindino su eksponuojamais mokinių pagamintais gaminiais. Mokyklos profesijos mokytojai svečiams pasiūlė praktinius edukacinius užsiėmimus pagal savo poreikius ir norus. Didžioji dauguma vaikinų dalyvavo suvirinimo, kalvystės ir vairavimo lengvuoju automobiliu užsiėmimuose, o merginos išbandė save, gamindamos dovanas per verslumo ir floristikos užsiėmimus, o amatų centre – kepdamos ir dekoruodamos meduolius. Džiugu, kad visi svečiai vėliau išbandė visus edukacinius užsiėmimus: vaikinai džiaugėsi karštų klijų ir dažų pagalba kurdami suvenyrines knygas, o merginos be baimės vairavo mokomąjį automobilį. Atvykę mokiniai liko sužavėti profesijos mokytojų J. Umivalniko, V. Budrevičiaus, R. Stanulionio, V. Nairanauskienės, J. Daunoravičienės ir amatų centro darbuotojos M. Leščinskytės šiltu bendravimu, meile savo darbui ir gebėjimu parodyti profesijas “gyvai“.
Po edukacinių užsiėmimų vyko šaudymo ir kartingų varžybos: pralaimėjusiųjų nebuvo, o akyse spindėjo džiaugsmas, pažinimas ir noras bendrauti. Dėkojame mokytojams, kurie taip pat aktyviai dalyvavo Atvirų durų dienoje ir tikimės, kad kitais metais dalyvių dar padaugės, nes tik šiltas, pilnas įspūdžių ir pažinimo bendravimas leidžia jaunam žmogui geriau pažinti save, renkantis gyvenimo kelią.

Violeta Nairanauskienė,
Profesijos mokytoja metodininkė
Teresės Mikutavičienės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *