Ekskursantės istorija sujaudino trakiečius

Parašyta: 2015-09-21 | Kategorija: Jaunimas, Naujienos, Pramogos, Renginiai, Trakai |
Trakų gyventojai susidomėjo Ekskursantės istorija

Trakų gyventojai susidomėjo Ekskursantės istorija

Šį kartą Trakų viešosios bibliotekos projektas „Migruojantis kinas“ žiūrovams pateikė Lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno filmą „Ekskursantė“.  Keliaujantis ir nuolatos tarptautinių filmų konkursinėse programose rodomas filmas buvo pristatytas ir parodytas lauko kine Trakų krašto gyventojams. Tai pirmasis nedokumentinis lietuvių filmas apie tremtį. Filmas pasakoja apie 11 metų mergaitę, kuri pabėga iš traukinio, vežančio tremtinius į Sibirą.
Filmą pristatė režisierius Audrius Juzėnas, kuris pasakojo apie režisūros darbo ypatumus, filmo kūrimą, noriai atsakinėjo į gausiai susirinkusių žiūrovų bei susitikimo vedėjos klausimus. Visus sujaudino tai, kad filme remtasi konkrečios mergaitės istorija, kuri įvyko iš tikrųjų. Ta mergaitė grįžo iš Sibiro 5 tūkst. kilometrų namo pėsčiomis. Pasakota, kad į atrankas atėjo ne viena mergaitė, kuri pasakė savo mamai, kad nori šitame filme filmuotis. Tačiau Anastasija atėjusi į aktorinius bandymus, iškart laimėjo visų simpatijas. „Ji pateisino mūsų viltis ir lūkesčius dviem šimtais procentų. Nebūtų buvę Anastasijos Marčenkaitės – nebūtų filmo“ – teigė režisierius. Visus labai nustebino, kad filmas buvo filmuotas tik Lietuvoje. Dėl riboto biudžeto kūrybinė grupė sugebėjo dairydamiesi po Žaliųjų ežerų apylinkes atrasti Sibiro atmosferą. Taip pat buvo pasakojama apie tremties laikus, analizuojamas Rusijos ir Lietuvos vaidmuo šiame filme. Filmas buvo rodomas originalo kalbomis – rusų ir lietuvių.
Režisierius A. Juzėnas gimė 1963 metais Ukmergėje. Studijavo fiziką Vilniaus universitete, vėliau – kino režisūrą Lietuvos muzikos akademijoje. 1999 metais įgijo kino režisūros magistro diplomą. 1994 m. A. Juzėnas debiutavo ilgo metražo vaidybiniu filmu „Rojuje irgi sninga“. Antrasis A. Juzėno ilgo metražo vaidybinis filmas – „Vilniaus getas“ pagal J. Sobolio pjesę „Getas“. Tai kino teatruose vienas sėkmingiausiai rodytų lietuviškų filmų. Režisierius yra sukūręs ir dokumentinių filmų – „Neatrasti skraidantys objektai“, „Fronto linija“, „Laisvoji banga“, „Knygnešys“, „Nulinė laiko zona“.
Trakų viešoji biblioteka kviečia aktyviai dalyvauti projekto veiklose. Spalio mėnuo bus skirtas senjorams. Kartu su bendruomene „Santalka“ bus organizuojamos: įvairių laikotarpių filmų peržiūros – pradedant senaisiais lietuviško kino istorija tapusiais filmais, baigiant naujausiais filmais apie senjorų linksmybes, laiko praleidimą ir t.t. Dėl nepalankių oro sąlygų, filmai bus transliuojami bibliotekų patalpose. Išsamią informaciją apie veiklas galite rasti bibliotekos internetinėje svetainėje www.trakubiblioteka.lt ir Facebook paskyroje.
Projekto „Migruojantis kinas“ rėmėjai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Bilo ir Melindos Geitsų fondas ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – Trakų kultūros rūmai, Trakų istorijos muziejus, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Bendruomenė „Santalka“, informaciniai partneriai – UAB „Trakų žemė“.

Meida VITOVIČIŪTĖ,
Trakų viešosios bibliotekos
Vvyr. metodininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *