Elektros oro linijos grobia žemes

Parašyta: 2019-07-22 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Trakų miesto Žaizdrių gat­vėje gyvenantis Juozas Ustila apsilankė redakcijoje ir paliko laišką mūsų skaitytojams. Siūlome su juo susipažinti, nes tai, matyt, aktualu kitiems gyventojams, kurie gyvena netoli elektros oro linijos.

 

Elektros oro linijų tiesimo darbai vyksta Juozo Ustilos sklype

1986 m. gavome leidimą statyti namą. Stovėjo aukštos įtampos elekt­ros oro linija.
Nuo 1997 m. man nuosavybės teisėmis priklauso 0,7348 ha žemės sklypas, gyvenamasis namas ir kiti statiniai, kuriems nebuvo nustatyti servitutai ir žemės naudojimo apribojimai.
Nuo 2017 m. šiam sklypui nustatyta elektros oro linijų apsaugos zona, kurios plotas 0,5927 ha. Iš esmės beveik visas mano sklypas patenka į elektros apsaugos zoną. Esant 330 ir 400 kV elektros linijos įtampai, nustatomas po 30 metrų nuo kraštinių laidų apsaugos zonos pločio, tokiu atveju į nustatytą elektros linijų apsaugos zoną patenka ir 5 metrai mano gyvenamojo namo dalies, ūkiniai pastatai. Nustatant elektros linijų apsaugos zoną gyvenamasis namas jau buvo pastatytas.
Tiesiama elektros oro linija apriboja mano teises į nuosavybę (šiame name gyvenu jau daugiau negu 40 metų), nes elektros linijos apsaugos zonoje nuo 2010 m. draudžiama sandėliuoti pašarus, šiaudus, malkas, sustoti bet kokiam transportui.
Šiuo metu, anot „LITGRID“, vyksta senosios elektros oro linijos rekonstrukcija, bet jie pasinaudodami rekonstrukcija žada dadėti dar vieną 330 kV elektros oro liniją, o tai reiškia, kad jau bus dvi linijos po 330 kV, kurios kelia realią grėsmę ir pavojų sveikatai (ypač vaikams ir pagyvenusiems žmonėms). 2017 m. gegužės mėn. man atlikta širdies vožtuvo operacija, o šiais metais planuojama dėti elektros stimuliatorių, todėl nei aš, nei su manimi gyvenanti sūnaus šeima (dvi nepilnametės dukros, mano anūkės) toliau gyventi šiame name negalės dėl pavojaus sveikatai.
Sutikimo tiesti oro liniją aš nesu davęs, elektros oro linijų tiesimo projektas su manimi derintas nebuvo.
„LITGRID“ generalinio direktoriaus D. Virbicko teigimu „bus išnaudojama esama inžinerinė infrastruktūra – linija bus tik rekonstruojama, o ne statoma nauja, neišplečiant apsaugos zonos ribų“ , tačiau mano sklype dabartinės oro linijos apsaugos zona išplėsta iki 0,5927 ha. Taip pat bus pakabinta papildoma 330 kV elektros oro linijos grandinė (įtampa didinama du po 330 kV), o tai nėra tik rekonstrukcija, kai teigė „LITGRID“.
Prašau imtis veiksmų ir svarstyti galimybę priimti sprendimą tiesti elektros linijos kabelį po žeme prie mano žemės sklypo vakarinės ir pietinės ribos.

Juozas USTILA
Žaizdrių g., Trakai
2019-07-17

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *