Esame kartu

Parašyta: 2022-05-16 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Mokyklos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Scenoje – jaunieji Lentvario pradinės mokyklos žurnalistai

ESAME KARTU

Tokiais žodžiais prasidėjo Lentvario pradinėje mokykloje  vykęs renginys Ukrainos drąsai, ištvermei, gyvybingumui palaikyti.

                      Į aktų salę, papuoštą Ukrainos valstybine vėliava, rinkosi mokyklos pradinukai, o juos sveikino  specialiai parinktos muzikos garsai, primeną karo siaubą. Teatro studijos „Fėja“ (vad. Angelė Šakalienė) vaikai deklamavo eiles apie karą. Mokinių lūpos kartojo Volfgango  Borcherto ,,Chrestomatines istorijas“, zongus iš vokiečių rašytojo, teatro kritiko, režisieriaus Bertoldo Brechto dramos ,,Motušė Kuraž ir jos vaikai“.

Jaunieji Lentvario žurnalistai pasirengę skaityti savo kūrybą apie karą Ukrainoje

                      Antrojoje renginio dalyje pasirodė mokyklos Jaunųjų žurnalistų būrelis (vad. Alfonsas Kairys). Akrostichu užšifruotame žodyje KARAS, teigta, kad raidė K- kraujas, raidė A – atakos,  raidė R  –  raketos, raidė A – aviacija, raidė S – sprogmenys. Būtent šis žodis pasitiko ukrainiečius vasario 24-ąją dieną.

                      Šis žodis ir jį lydintys veiksmai: kaukiančios sirenos, patrankų gausmas, kulkos, bombos, griūvantys namai, deganti žemė, žmonių, niekuo nekaltų žmonių klyksmas ir mirtys, šimtai nužudytų, skeveldromis sudraskytų  vaikų, vaikų, likusių be tėvų, tęsiasi jau daugiau nei du mėnesius.

Renginyje lankėsi mokyklos direktorė Ona Ramanauskienė (dešinėje) ir pavaduotoja ugdymui Edita Stražnickienė

Teatro studijos „Fėja“ vaikai pasirengę kalbėti 

Jaunieji žurnalistai skaitė savo savo rašinius apie tai, kaip atrodo Rusijos karas prieš Ukrainą jų akimis.  Vieną kitą verta pacituoti. Antai  trečiokė Viktorija Alkauskaitė 3b kl.:  ,,Karas yra labai baisu. Jame miršta žmonės…  Nuo Rusijos  bombų, tankų, raketų… Griaunami namai, butai… Mamos ir vaikai bando slėptis požemiuose.

Ukrainiečiai kovoja, kad jų šeimos būtų laisvos, kaip paukščiai danguje.

Padėkime Ukrainai, nes ji – mūsų šeimos narė“.

Danielius Aleksas Vencius, 3c kl.: ,,Manau, kad karas Ukrainoje yra siaubas.

Juk dabar XXI amžius: mes turėtume galvoti apie ateitį, o ne apie karus. Tas putinas (parašiau mažąja raide iš nepagarbos šiam žmogui, jeigu jį dar galima vadinti žmogumi) išprotėjo: pulti nekaltus žmones, skandinti juos kraujyje – nenormalu.

Tagi, mes turime padėti Ukrainai, kas kuo galėdami“.

Danielius Pilžis, 3c kl. : ,,Aš noriu, kad karas kuo greičiau pasibaigtų (manau, kad ir visi mes to norime!)“.

Gintarė, Akvilė, 3b kl : ,,Kare su Ukraina putinas susivienijo su lukašenka, ir dėl to žūva niekuo nekalti žmonės.

Lietuva ir kitos Europos, ir ne tik Europos, šalys siunčia viską, ką gali: tankus, lėktuvus, kitokio tipo ginklus bei teikia humanitarinę pagalbą.

Mes palaikome ukrainiečius, suteikdami čia pabėgusiems būstus, maitiname ir, jei reikia, rengiame juos.

Norėčiau, kad karas kuo greičiau baigtųsi, kad būtų griežčiausiai nubaustas putinas  ir jo pakalikai.

Tikiu, kad Ukraina laimės.”

Paskutinis renginio akordas

                      Renginys, po prasmingos mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės kalbos, priminusios Zelenskio patarėjo Arestovičiaus žodžius ,,Paklauskite bet kurio ukrainiečio – jie pasakys, kad lietuviai yra mums broliška tauta”  baigtas šūkiais: SLAVA UKRAINI! HEROJAM SLAVA!

Renginio vedėja – teatro studijos „Fėja“ vadovė Angelė Šakalienė

                      Renginį organizavo mokyklos teatro studija „Fėja“, Jaunųjų žurnalistų būrelis, padedami mokyklos direktorės Onos Ramanauskienės. Dėkotina ir LR Seimui, parūpinusiam ženkliukus su Ukrainos herbu (jie buvo įteikti renginio dalyviams), taip pat  Ukrainos vėliavą parūpinusiam  edukologijos magistrui Romui Adomui Vorevičiui.

Alfonsas Kairys

Lietuvos žurnalistų sąjungos narys

Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *