Europos grybavimo čempionate: kur dingo „Kremblių“ grybai?

Parašyta: 2019-10-01 | Kategorija: Naujienos, Paluknys |

Šįmet Vyteniui Daugudžiui, daugkartiniam Lietuvos grybavimo čempionui, ir jo vadovaujamai „Kremblių“ komandai taip pat rūpėjo sudalyvauti tiek Europos, tiek Lenkijos grybavimo čempionatuose. Abu jie vyksta Lenkijoje: Europos čempionatas – Venglince, palei Lenkijos–Vokietijos sieną, o antrasis – 40 km iki sienos su Čekija. Tarp abiejų vietovių tik kokie 300 km. Pernai abu čempionatai vyko vieną savaitgalį, vienas – šeštadienį, kitas – sekmadienį, tad buvo galima iš vienos vietovės greitai nuvažiuoti į kitą Deja, šįmet buvo kitaip – dalyvauti čempionatuose prireikė dviejų savaitgalių ir papildomų dviejų tūkstančių kilometrų kelio.

Apdovanojimų ceremonija Rybnike. Pirmas iš kairės A. Čebuniak. II vietą užėmė Vytenis Daugudis, III – Mečislovas Grudinskis

Europos grybavimo čempionate, į kurį atvyko pats „Kremblių“ kapitonas su komandos nariu Mečislovu Grudinskiu ir Grybautojų asociacijos nare Joana Bucevič, vyrams sekėsi labai gerai. Jie grįžo su pilnomis pintinėmis grybų. Dar prieš sveriant laimikius kiti dalyviai jau sveikino Vytenį su pergale, fotografavo ir jį, ir jo grybus. Organizatoriai visiems dalyviams paliepė iškrauti grybus už scenos ir palikti mikologų komisijai vertinti. Visi, taip pat ir Vytenis su Mečislovu, taip ir padarė. O kai jau buvo metas pasiimti savo laimikius, paaiškėjo, kad mūsiškių grybai…dingo! Veltui dalyviai ieškojo Vytenio ir Mečislovo surinktų grybų pagal nuotraukas, veltui judviejų atsiprašinėjo organizatoriai. Medaliai atiteko kitiems, o Vyteniui dar ir po savaitės skambino apstulbę Europos grybavimo čempionato dalyviai, kurie vieningai piktinosi dėl nesusipratimo. Ką gi, grybai vertinti dalyviams nematant, palikti nuošalyje… Iš viso Europos grybavimo čempionatas skirtas ne komandoms, o individualiems grybautojams, todėl vietiniai atvyksta grupėmis, visi grybauja, paskui grybus atiduoda kuriam nors vienam iš savo kompanijos ir jis – laimėtojas. Taip elgiamasi dėl prizų, kurie gana vertingi – prizo už pirmąją vietą vertė apie 1200 zlotų, už antrąją – 800 zlotus, už trečiąją – 600 zlotų. Apsimoka, verslu. Vytenis patarė ateityje organizuoti komandinį Europos čempionatą, nes toks – žymiai skaidresnis ir jo mintis buvo sutikta palankiai.
Po savaitės „Kremblių“ komanda – Vytenis su Mečislovu ir Leonora Daugudienė – jau keliavo į III Lenkijos grybavimo čempionatą Rybniko mieste. Grybavimas vyko vos dvi valandas, labai trūko laiko. Baravykai buvo ką tik pradėję masiškiau dygti, nedidukai, sveikučiai. Vytenis su Mečislovu grįžo neblogai pagrybavę – pasvėrus laimikius paaiškėjo, kad Vytenis surinko 3,5 kg, Mečislovas – 3,2 kg grybų. Tai garantavo Vyteniui antrąją, o Mečislovui trečiąją vietą Lenkijos grybavimo čempionate. Įdomu, kad pirmoji vieta atiteko močiutei su anūkėle, surinkusioms daugiau kaip 8 kg grybų – daugiau negu Vytenis ir Mečislovas abu kartu sudėjus. Čempionato organizatorius Arkadijuš Čebuniak, Ryb­niko administracijos vadovas, įteikdamas medalius, prisipažino, kad nugalėtoja – jo motina. Ką gi, su vietiniais varžytis visada nelengva, tą reikia pripažinti. Įteikdamas čempionato organizatoriams suvenyrus ir dovanėles iš Lietuvos, Vytenis Daugudis visos „Kremblių“ komandos vardu pakvietė juos sudalyvauti grybavimo čempionate Lietuvoje. Rybniko san. epidemiologinės stoties darbuotojos, taip pat padėjusios organizuoti III Lenkijos grybavimo čempionatą, kvietimą sutiko labai džiugiai. Gal per grybus rybnikiečiai taps Trakų ir Paluknio draugais?
Viskas būtų gerai, jei ne dingę grybai Europos čempionate.

Leonora DAUGUDIENĖ, „Kremblių“ komanda
Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *