Europos irklavimo čempionatas Trakuose – žiūrovams nemokamas

Parašyta: 2016-02-03 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Aktyviai rengiamasi šią vasarą, liepos 9–10 dienomis, Trakuose vyksiančiam Europos irklavimo jaunių (iki 19 metų) čempionatui. Pasiruošimo šiam svarbiam sporto renginiui klausimus su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene aptarė čempionato rengėjai ir partneriai.

Susitikime su mere dalyvavo Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė, Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų sporto bazės vedėjas Egidijus Zvilna, bendrovės „Baltic Tours“ vadovas Sigitas Fabijonavičius, šios bendrovės darbuotojai, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Mindaugas Čiras.

Pirmiausia pasidžiaugta, kad čempionato varžybas galės stebėti visi norintys, nes jis žiūrovams vyks nemokamai. Pasak Lietuvos irklavimo federacijos generalinės sekretorės I. Daukantienės, taip nuspręsta, norint populiarinti irklavimo sportą, išskirtinę čmpionato vietą – Galvės ežerą ir senąją sostinę Trakus.

Jau žinoma, kad čempionate Trakuose dalyvaus net 46-ių Europos šalių irklavimo elito atstovai. Čempionato organizatoriai teigė, kad besirūpinant jų apgyvendinimu, iškilo kai kurių problemų. Trakuose, artimose apylinkėse esančiuose viešbučiuose, turizmo sodybose yra tinkamos sąlygos apsistoti bent 900 asmenims, tačiau būtent vykstant čempionatui dalis apgyvendinimo paslaugų tiekėjų stipriai  pakėlė kainas. Pasak susitikimo dalyvių, dėl to nemažai sportininkų turės gyventi Vilniuje, nes viešbučių ir logistikos išlaidos tarp Vilniaus ir Trakų atsieina pigiau, nei apsigyventi Trakuose.

Tiesa, didelių nusiskundimų dėl paslaugos kokybės nėra, tačiau čempionato biudžetas yra toks, kad tenka rinktis tuos, kurie siūlo labiau priimtiną kainą.

Kartu su mere buvo aptarta nemažai organizacinių reikalų, tarp jų –  kaip bus pasipuošęs miestas, ar nevyks kokie nors kiti renginiai, statybų, kelių rekonstravimo darbai, kurie gali sudaryti kliūčių vykstančiam čempionatui. Nutarta susitelkus bendradarbiauti ir greitai spręsti iškilusias problemas, kad Europos jaunių irklavimo čempionatas vyktų sklandžiai, garsintų Trakus ir Lietuvą.

Susitikime pažymėta, kad Lietuvos irklavimo federacija yra pelniusi gerą vardą rengiant tarptautinius  irklavimo čempionatus, tad Trakai lengvai nepaleis Europos ir pasaulio irklavimo sostinės titulo. Tikimasi, kad 2017 metais Trakuose vyks pasaulio jaunių (iki 19 metų), 2019 – pasaulio jaunimo(iki 23 metų) ir galbūt, pirmąkart Lietuvos irklavimo istorijoje, – pasaulio irklavimo čempionatai.

Primename, kad Trakuose ne pirmą,  ne antrą ir net ne trečią kartą rengiami aukščiausio lygio irklavimo čempionatai. Pastarąjį kartą 2013 metų rugpjūtį Trakuose buvo surengtas  pasaulio irklavimo jaunių (iki 19 metų) čempionatas. Jame dalyvavo 59 pasaulio šalių irkluotojai, Galvės ežero irklavimo trasoje varžėsi rekordinis – net 784 sportininkų skaičius. Tarp čempionato dalyvių matėme ir  Trakų irklavimo atstovus –  vienvietininkę Viktoriją Senkutę, brolių Vytauto ir Andriaus Lapatiukų dvivietę. Čempionato dienomis Trakų irklavimo bazėje sutilpo  dar vieni Trakai – dalyvių, komandų narių ir žiūrovų buvo susirinkę 6 tūkstančiai, t.y. tiek, kiek gyventojų ir turi senoji sostinė.

2012 metais Trakuose buvo sėkmingai surengtas pasaulio jaunimo irklavimo čempionatas, 2008 metais – pasaulio meistrų irklavimo regata, 2006 metais – pasaulio studentų irklavimo čempionatas ir 2002 metais – pasaulio jaunių irklavimo čempionatas.

Sigita Nemeikaitė ,
Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė 

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Trakuose vyksiančio Europos irklavimo jaunių čempionato organizacinius reikalus aptarė(iš kairės): „Batic Tours“ atstovė I. Gruodytė, Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų sporto bazės vedėjas E. Zvilna, Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, „Baltic Tours“ vadovas S. Fabijonavičius, „Baltic Tours“ atstovė R. Levickaitė, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius M. Čiras, Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė I. Daukantienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *