Europos kultūros paveldo dienos – Trakuose!

Parašyta: 2015-09-24 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai, Užutrakis |
Europos kultūros paveldo dienų dalyvius pasveikino Trakų rajono savivaldybė merė Edita Rudelienė

Europos kultūros paveldo dienų dalyvius pasveikino Trakų rajono savivaldybė merė Edita Rudelienė

Trakų rajono savivaldybės administracijos inciatyva, bendradarbiaujant su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, rugsėjo 18 dieną  Užutrakio dvaro sodybos rūmuose surengta Europos kultūros paveldo dienoms skirta konferencija „Paveldėkime savo ateitį“.

Kaip ir kasmet,  trečiąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 18–20 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos kultūros paveldo dienos „Paveldėkime savo ateitį“. Šia iniciatyva buvo norima atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį kultūros paveldą, atskleidžiant jo vertes ir išsaugojimo svarbą.

„Trakų rajonas yra išskirtinai turtingas kultūros paveldo lobių. Turime reikšmingų istorijos, sakralinio, technikos, kraštovaizdžio, dvarų  – bene visų kultūros paveldo sričių – objektų. Ne visada įvertiname, kuo esami turtingi. Tad Trakuose inicijavę Europos kultūros paveldo dienas, ne tik atsigręžėme į  praeitį, bet ir į dabartį, nukreipėme savo žvilgsnius į ateitį“, – sakė viena šio renginio iniciatorių Trakų rajono savivvaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič.

Konferencija prasidėjo Trakų meno mokyklos fleitų ansamblio atliktu Juozo Pakalnio kūriniu „Šokis su lanku“ bei Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės sveikinimu.

Konfrencijos metu architektė-restauratorė, ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto narė Giedrė Filipavičienė savo pranešime „2015-ųjų metų žvilgsnis į ženklus Trakuose“ pristatė dvylika reikšmingiausių Trakų vertybių (Trakų salos ir pusiasalio pilys, kenesa, Bernardinų kalva, Užutrakio dvaro sodyba, Trakų karčemos ir kt.),  nagrinėjo jų matomumą, kaip šios vertybės liudija Lietuvos istorijos įvykius, kaip šiandien galima su jomis susipažinti Trakų gyventojams ir miesto svečiams.

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintarą Abaravičius ir restauratorė Ramunė Balandžiūnienė pranešimo-ekskursijos „Užutrakio dvaro sodybos revitalizacija – restauracija ir kultūrinė veikla“ metu konferencijos dalyviams parodė išlikusias ir atkurtas Užutrakio dvaro sodybos rūmų vertybes, papasakojo apie sudėtingą rūmų restauracijos procesą, kaip keitėsi Užutrakio dvaro sodybos rūmai ir jų interjeras, su kokiomis problemomis buvo susidurta, kokių laimėjimų pasiekta.

Po pranešimo-ekskursijos konferencijos dalyviai diskutavo pranešimų temomis,  galėjo pabendrauti su skulptoriumi Nerijumi Kavaliausku, kuris atkūrė daugumą rūmų parke esančių įspūdingų  skulptūrų, pasigrožėti nauja paroda „Erdvė ir Epocha. Alfredo, Česlovo ir Joanos Vierušų-Kovalskių tapyba“.

Konferencijoje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič, švietimo, kultūros, turizmo, jaunimo įstaigų atstovai, savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai bei svečiai iš Lietuvos architektų sąjungos, Kultūros paveldo bei Valstybinio turizmo departamentų.

Renginio organizatoriai tikisi, kad ši konfrencija bus gražios tradicijos pradžia, siekiant geriau suprasti, įvertinti ir puoselėti Trakų rajono savivaldybėje esantį kultūros paveldą. Apie jo svarbą dr. Naglis Kardelis yra taikliai pasakęs: „Paveldas ne užkrauta prievolė, o mūsų visų dvasinis turtas“…

 

Europos kultūros paveldo dienų renginys, vykęs Užutrakio dvaro sodyboje, padėjo geriau pažinti kultūros paveldo vertybes, kurias turime

Europos kultūros paveldo dienų renginys, vykęs Užutrakio dvaro sodyboje, padėjo geriau pažinti kultūros paveldo vertybes, kurias turime

Daiva MEILUTĖ,

l. e. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo pareigas

Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *