Europos Suzuki jaunimo styginių orkestras: išskirtinių galimybių įrodymas

Parašyta: 2014-08-14 | Kategorija: Naujienos, Užutrakis |
Suzuki orkestras

Suzuki orkestras

„Užutrakio vakarų“ festivalyje vieši unikalus Europos  Suzuki jaunimo styginių orkestras. Jaunieji muzikantai festivalio gerbėjams rugpjūčio 16 dieną dovanoja nemokamą koncertą, kuris nuskambės Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje.

Po bažnyčios skliautais liesis tarptautinio – Lietuvos, Belgijos, Ispanijos,Vokietijos, Lenkijos ir kitų šalių jaunimo orkestro muzikantų atliekamos melodijos. Tačiau orkestras išskirtinis ne todėl, kad jis tarptautinis, bet tuo, kad muzikantai susibūrė mokydamiesi groti Suzuki metodu.

Suzuki metodas – pasaulyje plačiai paplitęs vaikų lavinimo būdas, kurį sukūrė  japonų smuikininkas ir ugdymo filosofas dr. Šiniči Suzuki. Būtent šis metodas daugybe pavyzdžių įrodė, kad groti, kaip ir kalbėti, gali kiekvienas, jog talentas yra ne įgimtas, bet išlavinamas.

Įdomu tai, kad vaikai pradeda muzikuoti nepažindami natų ir pradeda kelią į garsų pasaulį būtinai lydimi tėvų. Todėl Suzuki metodas dar vadinamas mamos kalbos metodu. Dirbant šiuo metodu išskirtinis vaidmuo tenka mokytojui, kuriam keliami labai dideli reikalavimai. Jis ne tik gerai išmano savo dalyką, bet turi išskirtinių gebėjimų bendrauti su vaikais, juos įkvėpti muzikuoti, panirti į kūrybišką, kupiną atradimų erdvę. Pasak šio metodo skleidėjų, vaikai iš tikrųjų atskleidžia  talentus ne vien dėl savo gabumų, bet todėl, kad juos lydi išskirtinai vien pozityvus bendravimas, ryšys su tėvais ir mokytojais.

Lietuvoje šis metodas yra taikomas jau beveik 20 metų, yra įkurta Lietuvos Suzuki metodo asociacija, kuri koordinuoja mokymo procesą.

Europos Suzuki jaunimo styginių orkestras į Trakus koncertuoti atvyksta iš Birštono, kur visą savaitę vyksta vasaros kūrybos stovykla. Joje dalyvauja apie 300 jaunųjų muzikantų ir apie 20 mokytojų iš įvairių pasaulio šalių.

Trakuose vykstančiam koncertui  Europos Suzuki jaunimo styginių orkestras parengė J. S. Bach, A.Vivaldi, A. Dvorzak, J. Naujalio ir kt. kompozitorių kūrinių. Koncerto pradžia 19.30 val.

Muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ generalinis rėmėjas – bendrovė „E energija“, rėmėjai – Trakų rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Festivalį rengia VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai ir Rūdiškių muzikos mokykla. Festivalio svetainė www.uzutrakiovakarai.lt

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *