Ežerų vandens pralaidos statyba tebevyksta

Parašyta: 2015-07-20 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

 

1.Pralaidos statytojams kelią pastojo kabeliai ir vamzdynai

Pralaidos statytojams kelią pastojo kabeliai ir vamzdynai

Apie sugedusią vandens pralaidą tarp dviejų Lentvario miesto ežerų „Trakų žemė“ rašė  ne kartą, paskutinį kartą 2014 m. spalio 17 d., Nr. 42 (833). Bet nuo rašinių pralaidos statyba nepagreitėjo, o dėl pakilusio vandens apsemtų Sodininkų bendrijos „Kilimai“ sklypų ir namų savininkų rūpesčiai nesibaigia. Kai kurie sklypai ir namai apsemti jau antri metai, todėl sodininkai akylai stebi, kaip vykdomi pralaidos statybos darbai ir mano, kad darbai vykdomi pernelyg lėtai. Sodininkų prašymu domėjomės apie pralaidos statybos eigą.

Pralaidą stato bendrovė „Viadukas“. Pakalbintas šios bendrovės statybos darbų vadovas Aidas Balsys sakė, kad pagal sutartį bendrovė pralaidos statybą turi užbaigti iki šių metų rugpjūčio 15 dienos. Pasak A. Balsio darbų eigą sutrikdė pralaidos statybos vietoje esantys šalto vandens tiekimo ir šiluminės energijos tiekimo vamzdynai, kurių negalima iškelti virš pralaidos, o reikia nutiesti po statomą pralaidą. Tai sudėtingas uždavinys, o svarbiausia, vamzdynų perkėlimo tvarka nebuvo numatyta pralaidos techniniame projekte. Dabar šį uždavinį turi spręsti pralaidos statytojai, o tai smarkiai lėtiną darbų tempą. Be to A. Balsio teigimu, skubėti neleido ir šioje vietoje nutiesti aukštos įtampos ir gatvių apšvietimo, o taip pat ryšių kabeliai. Daug laiko užėmė apsauginių polių užtvaros nuo vandens įrengimas. Prašalaičiams galbūt atrodo, kad pralaidos statytojai darbuojasi lėtai, tačiau įvertinus darbų sudėtingumą, tenka pripažinti, kad skubėti ekskavatoriumi kasant gruntą prie kabelių ir vamzdynų, nevalia.

Tačiau A. Balsys nuteikia optimistiškai, nes nepaisant atsiradusių papildomų darbų, pralaidos statybą žada užbaigti laiku, tai yra iki šių metų rugpjūčio vidurio.

Deja, tai sodininkų, kurių apsemti sklypai, neguodžia, nes antri metai gyventi apsemtuose soduose ir namuose ne tik kankynė, bet ir materialiniai nuostoliai, kuriuos nežinia, ar kas nors padengs, nes neaišku kas kaltas, kad net poros metų reikėjo laukti, kol buvo nuspręsta statyti naują pralaidą.

IMG_9524

Sodininkų namai taip pat apsemti

IMG_9523

Nemažai apsemtų medžių jau nudžiuvo

Kęstutis PETKŪNAS

Autoriaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *