Folkloro dienos linksmybės

Parašyta: 2018-07-05 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Rūdiškės, Trakai |

Į Vilnių sugužėję Dainų šventės dalyviai ir žiūrovai antradienį užplūdo Pilių teritoriją, Bernardinų sodą bei Katedros aikštę: sostinėje prasidėjo folkloro diena „Didžių žmonių žemė“. Šventėje dalyvavo keli šimtai folkloro ansamblių, o tarp jų net trys Trakų rajono kolektyvai.

Mockevičių šeimos folkloro ansamblio pasirodymas Dainų šventėje

Folkloro diena prasidėjo 10:00 val. ryto Katedros aikštėje įvykusia simboline ugnies įžiebimo apeiga. Šventės dalyviai sostinės centre parengtose scenose su žiūrovais ėmė dalytis parengtais pasakojimais apie Lietuvos žmones – nuo legendinių, istorinių herojų iki paprastų karių, partizanų; nuo valstybės kūrėjų ir kultūros šviesuolių iki paprastų šalies žmonių. Be folkloro atlikėjų ir jų pasirodymų, šventėje taip pat buvo galima išvysti amatų, tautinės kulinarijos ir kitų tradicijų puoselėtojų. Buvo kviečiama skaniai pavalgyti, paragauti naminio alaus ar giros, pasmaližiauti valgant naminius saldainius, išvysti, kaip drožiami mediniai dirbiniai ir jų įsigyti.
Vien Bernardinų sode buvo galima suskaičiuoti apie devynias scenas ir bent porą kiemų, skirtų žaidimams, varžytuvėms ir susibūrimams. Būtent Bernardinų sode ir buvo galima pamatyti Trakų rajono kolektyvus. Antrojoje mažojoje scenoje „Iš tos versmės“, kurioje buvo pristatomos programos apie tradicijų pateikėjus ir tęsėjus, 16:00 val. pasirodė Trakų kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta“, kuris, vadovaujamas
M. Morkūnienės ir R. Zakarės, išdainavo Stasės Jankauskienės gyvenimą. „Radasta“ taip pat kartu su Klaipėdos r. kolektyvu „Kveitys“ svečiavosi pas šeimininkus – Vilniaus miesto „Virvytę“ ir linksmino žiūrovus šeimų kieme „Pas tėvučius augau“.
Vos po pusvalandžio antrajame sodo kieme pasirodė Rūdiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. D. Žalpienė) atliko pasirodymą „Eisiu keliu giedodama“.
Pirmojoje mažojoje Bernardinų sodo scenoje pavadinimu „Geras žodis didžius žmones augina“, kurioje folkloro ansambliai atliko programas apie šeimos tradicijas ir žmogaus vertybių ugdymą bei puoselėjimą, pasirodė Mockevičių šeimos folkloro ansamblis su programa „Nuog šeimos viskas prasideda“. Nedidelė šeima užbūrė likusią, lietaus nepabūgusią publiką nuoširdumu, o pasirodymo pabaigoje net privertė žmones pakilti nuo suolų ir pašokti rateliuose. Visi pasirodymai, vykę mažosiose scenose, truko apie 20–30 minučių, tačiau tai per daug neliūdino nei atlikėjų, nei žiūrovų: net ir vykstant nedidelėms pertraukoms tarp pasirodymų linksmybės ir koncertinis džiugesys nesibaigdavo. Gausiai susirinkę dalyviai neslėpė šypsenų, tarpusavyje džiugiai dalijosi įspūdžiais, nepabūgdavo drauge, ypač paraginti folkloro ansamblių, užtraukti vieną kitą dainą.
Popiet Katedros aikštėje vienu metu suskambėjo visa Lietuva – sugaudė net 60 varpų iš visų šalies kraštų. Kiekviena Lietuvos savivaldybė buvo pakviesta atsivežti savo krašto varpą. Visą dieną užbaigė šventinis koncertas „Greta milžinų“ ir vakaronė Katedros aikštėje.

Giedrė PALUBINSKAITĖ,
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos studijų studentė
Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *