Fotografas atskleidė paslaptingą paukščių pasaulį

Parašyta: 2014-06-26 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė |
Marius Čepulis, kalbinamas bibliotekos vyr.bibliotekininkės I. Jocienės, dalijosi savo pomėgio paslaptimis

Marius Čepulis, kalbinamas bibliotekos vyr.bibliotekininkės I. Jocienės, dalijosi savo pomėgio paslaptimis

Trakų viešojoje bibliotekoje birželio 20 dieną buvo pristatyta Mariaus Čepulio fotografijų paroda  „Paukščiai“, kurioje dalyvavo ir jos autorius.
M. Čepulis, kaip jis pats sako „bičiuks nuo Šiaulią, gyvenantis sostinėje“. Jau nuo 7 klasės jį sudomino paukščiai. Pradėjo juos aktyviai stebėti, žieduoti. Baigęs mokyklą įstojo į Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą. Įgijo ornitologijos magistro laipsnį. Dirbo Ekologijos institute, tyrinėjo migruojančius paukščius Nemuno deltoje ir visoje Vakarų Lietuvoje.
Fotografija jį lydėjo jau nuo vaikystės, bet ji tuo metu buvo tik vaizdo užfiksavimas, perdaug nesigilinant į patį procesą, kompoziciją, nuotraukų kokybę.
Rimtai domėtis fotografija pradėjo prieš 4 metus. Prisiminęs seną meilę paukščiams sujungė du pomėgius. Biologinės žinios jau buvo, teko tik labai intensyviai ir daug domėtis pačia fotografija – skaityti, stebėti, žiūrėti ir bandyti, bandyti, bandyti… Ir štai jau keleri metai, kai kiekvieną laisvą minutę jis skiria savo aistrai – gamtai, o jei tiksliau – paukščių fotografijai. Braido ir plaukioja po ežerus, slėptuvėse sėdi po 3–11 valandų per parą dėl to vienintelio kadro.
M. Čepulis dalyvauja įvairiose parodose, konkursuose. Jis Ornitologų draugijos, Birdpix.lt, Naturephoto.lt bei Birdpix.nl klubo narys. Jo nuotraukos spausdinamos įvairiuose Lietuvos ir užsienio leidiniuose. 2013 ir 2014 m. tapo vieno didžiausių pasaulio gamtos fotografijų konkurso „Zolotaja Cherepaxa“ finalininku. Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursų „Gintarinis žaltys 2011“, „Gintarinis žaltys 2012“, „Gintarinis žaltys 2013“ įvairių nominacijų nugalėtojas. Konkurse „Gintarinis žaltys 2012“ tapo metų fotografu, o jo darbas „Tylus pagalbos šauksmas“ tapo metų nuotrauka. Autorius aktyviai dalyvauja ornitologinėje veikloje. Turi savo internetinę svetainę www.cepulis.lt. bei www.facebook.com/cepuliofoto.
M. Čepulis papasakojo kiekvienos parodoje demonstruojamos nuotraukos atsiradimo istoriją.  Pasidalijo neįtikėtinomis ir linksmomis istorijomis ieškant to vienintelio paukščio ar kadro.
Savo nuotraukose autorius nori parodyti tai, ko jūs, galbūt, niekada nepastebėsite – slapčiausias ir gražiausias gyvūnų gyvenimo akimirkas ir tikisi, kad jo darbai padės iš arčiau susipažinti su gyvąja gamta bei paskatins ją gerbti ir tausoti.
M. Čepulio paroda „Paukščiai“ veiks iki rugsėjo mėn. Maloniai kviečiame apsilankyti ir pasinerti į nepakartojamą, paslaptingą paukščių pasaulį.

Irena Jocienė,
Trakų viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *