Frankofonija

Parašyta: 2014-04-18 | Kategorija: Kultūra, Mokyklos, Naujienos |
Frankofonijos dienos dalyviai

Frankofonijos dienos dalyviai

Visame pasaulyje, o kartu ir Lietuvoje kovas – frankofonijos mėnuo. Kaip ir kiekvienais metais šią gražią šventę paminėjo ir mūsų gimnazija. Kovo 27-ąją dieną, po pamokų į mūsų mokyklos aktų salę sugužėjo daugybė susidomėjusiųjų šią švente – ne tik prancūzų kalbos besimokantys, tačiau ir ja besidomintys mokiniai, svečiai iš kitų mokyklų ir net mokinių tėveliai.
Frankofonijos mėnuo- tai puiki galimybė susitikti renginiuose, skirtuose prancūzų kalbai bei kultūrai, kuri visame pasaulyje jungia 200 milijonų ja kalbančių žmonių ir dar 890 milijonų žmonių iš 75-ies Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklausančių šalių-narių. Frankofonijos dienos renginį mūsų mokykoje pradėjo oficialus šios šventės himnas- frankofonijos daina. Po jo renginio vedėjos Gintarė Lebednykaitė ir Ieva Luškevičiūtė trumpai pristatė pačią frankofonijos dieną, supažindino su jos istorija. Frankofonijos diena šiais metais buvo minima jau 44-ąjį kartą ir šių metų šūkis „Vieta talentams!” (fr: “Place aux talents!”) Būtent todėl šiais metais buvo skirta tiek daug dėmesio mažųjų prancūziukų talentams.
Šių metų frankofonijos dienos renginys buvo tarsi dainų šventė. Savo muzika ir nuostabiais balsais su mumis dalinosi Martyna Mišeikytė, Dovilė  Batarlaitė, Kornelija Tučinskytė, Simona Lenkauskaitė, Vaiva Sadauskaitė, Karolina Grigonytė, Karolina Kastinevičiūtė, Greta Puišytė. Pirmą kartą prancūziškai dainuojantis  Gytis Gagelis visus sužavėjo savo balsu bei gitaros muzika, o Klaudija Svečiulytė padainavo nuotaikingą dainą, kuriai šokiu pritarė mokyklos šokėjos. Taip pat debiutavo ir patys mažiausieji prancūziukai. Pasirodžius visiems mūsų mokyklos talentams, scena buvo užleista svečiams- Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos atstovams. Jų atliekama daina užvedė visą salę, kuri garsiai pritarė pasirodantiesiems. Toliau scenoje išvydome nuostabias merginas iš Onuškio Donato Malinausko vidurinės mokyklos, kurios mums atliko, tikriausiai vieną prancūziškiausių dainų- „Aux Champs Elysees“. Renginio pabaigoje turėjome galimybę pasiklausyti dainuojamosios poezijos, kurią atliko Trakų Vidurinės mokyklos mokinė Kornelija Koranevska. Itin spalvingą, ryškų bei įdomų renginį užbaigė prancūzų kalbos mokytojos Danutos Budorinos bei mūsų gimnazijos direktorės Elvyros Janušauskienės kalbos. Buvo išdalintos padėkos dalyvavusioms mokykloms, bei diplomai rajoninės 7 klasių prancūzų kalbos olimpiados 1 -3 vietų nugalėtojams: Kotrynai Mikučionytei, Dominikai Goldbergaitei bei Arnui Luskevičiui.
Frankofonijos diena mūsų mokykloje jau tapo gražia, tradicine ir daug dėmesio susilaukiančia švente. Tikėkimės, kad ši nuostabi šventė ir toliau bus minima mūsų mokykloje ir, kad dar daugiau mokinių įsijungs į gausų mokyklos prancūziukų būrį.

Ieva Sklėnytė,
Trakų Vytauto Didžiojo
gimnazijos 3c klasės mokinė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *