Gabrielius Landsbergis dalijosi ateities įžvalgomis

Parašyta: 2017-09-25 | Kategorija: Naujienos, Politika, Renginiai, Trakai |

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, restorane BONA pizzeria & lounge, Karaimų g. 53A, Trakuose, įvyko Jaunųjų konservatorių lygos Trakų rajono skyriaus narių susitikimas su LR Seimo nariu, TS-LKD pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu – vyko diskusija „Kiek kainuoja bilietas į ateitį“, kurią moderavo LR Seimo narys  dr. Mantas Adomėnas.

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis (kairėje) ir LR Seimo narys dr. Mantas Adomėnas Trakuose

Jaunųjų konservatorių lyga (JKL) – savarankiška, savanoriška nevyriausybinė Lietuvos jaunimo organizacija (oficialus teisinis statusas – asociacija), įkurta 1993 m. kovo 25 d. kaip Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų jaunimo organizacija. Š. m. liepos 10 d. įsteigtas JKL Trakų rajono skyrius tapo 26-uoju tokiu skyriumi Lietuvoje, jo pirmininke išrinkta Barbora Sindaravičiūtė.
Tai yra pirmasis JKL Trakų rajono skyriaus organizuotas renginys, kuriame dalyvavo TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, kuriame buvo diskutuojama vienu iš labiausiai jaunimui rūpimų klausimų – kokią pasirinkti profesiją, kad visada išliktum paklausus nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Kaip teigė G. Landsbergis, tarp gausybės pasauliui tenkančių iššūkių tikriausiai sudėtingiausia yra užduotis, kaip suvaldyti prasidėjusią ket­virtąją pramonės revoliuciją, kuri užtvindė pasaulį kompiuteriais ir automatizavo duomenų kaupimą. Inovacijos kuriamos ir sklinda greičiau nei kada nors anksčiau. Vienas iš svarbiausių ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkių yra švietimo klausimas: kaip tinkamai paruošti besikeičiančiam darbui ne tik esamus gamyklų darbuotojus bei vadovus, bet ir naująją kartą. Automatizavimas, robotizavimas ir skaitmenizavimas iš vienos pusės darbo vietas naikina, o iš kitos – kuria. Nyksta senos, atsiranda naujos profesijos. Ne visi darbuotojai gali prisitaikyti taip greitai prie besikeičiančios aplinkos – jiems gresia bedarbystė. Manto Adomėno paklaustas, kurios gi specialybės yra kol kas „saugiausios“, kur jaunimas turėtų stoti, kad neliktų istorijos paribyje, G. Landsbergis atsakė, kad pačios perspektyviausios profesijos bus tos, kur vykdomi išradimai, tačiau ne visi gali būti išradėjais. Jis patarė drąsiai rinktis medicinos studijas – juk visuomenė sensta ir gydytojų visada reikės, o robotai iki galo negali pakeisti žmogaus – žmogus vis dar sugeba tiksliau diagnozuoti ligą ir ją išgydyti. Taip pat ateityje, senstant žmonių populiacijai, vis populiaresnė ir reikalingesnė bus socialinė slauga.
Susitikime su garbingais svečiais dalyvavo ne tik jaunieji konservatoriai, bet ir partijos senbuviai – Rasa Dikevičienė ir Alfonsas Raila. Atvykę svečiai džiaugėsi jaunųjų konservatorių žingeidumu. Dalyviai klausė  G. Landsbergio nuomonės, ar šiuolaikinė žiniasklaida yra objektyvi, teiravosi dėl konservatorių partijos veiklos Trakuose. Žymus pašnekovas ragino ir toliau nebijoti kviesti garsių asmenų diskutuoti jaunimui rūpimais klausimais.

Jaunųjų konservatorių lygos Trakų rajono skyriaus pirmininkė Barbora Sindaravičiūtė (dešinėje) kartu su kitomis lygos narėmis

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *