Galvės ežeras taps povandeninės galerijos vieta

Parašyta: 2013-08-06 | Kategorija: Kvietimai, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

 

Rugpjūčio 10 ir 11 dienomis į Galvės ežerą atkeliaus povandeninės fotografijos ekspozicija „AQUAlangas“. Visą savaitgalį, nuo 11 iki 19 val., norintieji galės aplankyti parodą nemokamai.

 

„Tai išties neįprasta, įdomu ir be galo įspūdinga. Galerija bus įrengta, ir povandeninės fotografijos užsiėmimai pradedantiesiems vyks, vamzdeliautojams pasiekiamame gylyje, tad aplankyti parodą ir išbandyti fotografiją netradicinėje aplinkoje – po vandeniu – gali kiekvienas!“, – kviečia „Nardymo akademija“.

 

Kone visą liepos mėnesį vyko „Nardymo akademijos“ ir „General Financing“ organizuotas povandeninės fotografijos konkursas „AQUAlangas“. Jo dalyviai interneto erdvėje www.aqualangas.lt dalijosi savo įspūdingiausiais povandeninio pasaulio kadrais, o tinklalapio lankytojai galėjo atiduoti savo balsą ir taip rinkti pačius gražiausius bei įdomiausius. 53 dalyviai pateikė virš 200 nuotraukų bei varžėsi dėl nardymo kostiumo ir plaukmenų, pažintinio nėrimo su instruktoriumi į ežero gelmes ar povandeninės fotografijos kursų.

 

Živilės Čepukės, Andriaus Grabausko bei Vytauto Šėrio nuotraukos mėgėjų kategorijoje sulaukė daugiausiai simpatijų.

 

„Mano nardymas – povandeninė žūklė, bet kai nesutinku trofėjaus, povandeninį šautuvą dedu į šalį ir imu fotoaparatą. Domiuosi ne tik povandenine fotografija. Tai, kas yra po vandeniu, ne visi mato, o gal ir galimybės neturi pamatyti, todėl ir norisi parodyti povandeninio pasaulio grožį“, – pasakoja Ž. Čepukė, kurios laimingasis kadras – „Plėšrioji“ – pelnė pirmąją vietą.

 

Štai antrosios vietos laimėtojo, A. Grabausko, fotografija „Vaivorykštė“ daryta Galvės ežere. „Vandens paviršius nebuvo labai banguotas, bet mažos bangelės raibuliavo ir padėjo sukurti vaivorykštę ant vandens dugno“, – prisimena autorius.

 

Profesionalų kategorijoje nebuvo daug besivaržančiųjų, tad dėl konkurencijos trūkumo laimėtojas neišrinktas. „Tačiau labai džiaugiamės ir vertiname, kad Alfonso Markevičiaus nuotraukos papuoš rengiamas parodas“, –  sako „Nardymo akademijos“ atstovai. Drauge bus eksponuotos ir kitų „AQUAlango“ dalyvių geriausios fotografijos, kuriose tiek egzotiškųjų, tiek lietuviškųjų vandenų gyventojai, netikėti radiniai ir kitos įdomybės.

 

Parodą Galvės ežere (Trakų pilies saloje) bus galima aplankyti nemokamai, tereikia iš anksto užsiregistruoti internetu: www.aqualangas.lt/registracija-i-rengini/ Lankymui reikalinga įranga (kaukė, plaukmenys ir vamzdelis) bei informacija taip pat bus suteikta nemokamai.

 

Ekspozicija jau viešėjo Platelių ežero gelmėse, o Galvėje vyksiančioje parodoje bus galima išvysti naujai sudarytą fotografijų rinkinį. „Nuotraukos įdomios ir spalvingos, įvairiapusiškai atspindinčios paslaptingą Lietuvos ir tolimesnių kraštų povandeninį pasaulį“, – intriguoja organizatoriai. Vėliau paroda keliaus į Alaušą ir Baltuosius Lakajus.

 

Vytautas __rys. Pl_duriuoja. III vieta

III vieta. Vytauto Šėrio nuotr. 

Andrius Grabauskas. Vaivoryk_t_. II vieta

 

 II vieta. Andriaus Grabausko nuotr. 

Ūivil_ Čepuk_. Pl__rioji. I vieta (2)

 

Ūivil_ Čepuk_. Pl__rioji. I vieta

 

I vieta. Živilės Čepukės nuotr. 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *