Galvės ežere – net 2000 šamų

Parašyta: 2013-10-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
samai 1

Aplinkos viceministras L. Jonauskas (antras iš kairės), savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė, Trakų seniūnas K. Vilkauskas džiaugėsi, kad Galvės ežere plaukios ir šamai

Galvės ežeras praturtėjo išskirtinėmis žuvimis – šamais. Spalio 4 dieną į ežerą buvo įleista net 2000 gražuolių šamukų, kurie atvežti iš Elektrėnų bendrovės „Bartžuvė“.

Galvė įžuvinta pagal Aplinkos ministerijos vykdomą programą. Kaip šamai įleidžiami į ežerą, stebėjo ir aplinkos viceministras Linas Jonauskas, rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Prižiūrint Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros darbuotojams, šamai akimirksniu įslydo į ežero bangas.

Pasak seniūno K. Vilkausko, šamų kadais buvo Trakų ežeruose, tačiau jie jau seniai išgaudyti ir likę tik žvejų prisiminimuose, tad džiugu, kad šios žuvys vėl veisis.

Žuvimi pagausėjo ne tik Galvės, bet ir Margio ežeras. Spalio 9 dieną į šį ežerą įleista 1000 lydekaičių.

Aplinkos ministerija dar šių metų pradžioje yra skelbusi, kad Lietuvos vandens telkinių įžuvinimui bus skirta 1 mln. litų. Pagal programą planuojama įžuvinti didžiuosius vandens telkinius, kurie nėra išnuomoti. Pasirinktos penkios žuvų rūšys – lydekos, sterkai, šamai, lynai, baltieji amūrai ir margieji plačiakakčiai.

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Evelinos Kislych nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *