Galvės ežere vėl liesis džiazo ritmai

Parašyta: 2017-08-10 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Rugpjūčio 12 dieną „Galvės Jazz“ fiestoje vieši Vytauto Skudo kvartetas su Egle Petrošiūte (Lietuva–Brazilija). Gerai žinomi džiazo muzikantai, susibūrę į kvintetą, atliks džiazo standartus ir aranžuotas originalias kompozicijas.

Eglė Petrošiūtė

Eglė Petrošiūtė – džiazo vokalistė, aktyviausiai koncertuojanti Nyderlanduose ir Lietuvoje, išsiskirianti šiltu tembru ir instrumentiniu improvizacijos stiliumi. Eglė iki šiol dirbo daugiausia su tradicinio ir šiuolaikinio džiazo ir braziliškos muzikos projektais.
Vytautas Skudas – trimitininkas, džiazo scenoje debiutavęs 2000 m. Su įvairiais kolektyvais Vytautas groja daugelyje šalies festivalių, bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos bei užsienio džiazo atlikėjų ir projektų. Džiazo įgūdžių Vytautas sėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), kur įgijo džiazo atlikėjo ir pedagogo kvalifikaciją, taip pat tobulinosi garsių trimitininkų seminaruose Lenkijoje, Italijoje. Šiuo metu muzikantas dėsto trimitą Broniaus Jonušo muzikos mokykloje Vilniuje ir dirba radijuje „Jazz FM“.
Paulius Zdanavičius – daugeliu talentų garsėjantis pianistas. Studijuodamas LMTA subūrė savo pirmąją stiprią grupę „Julia Jazz Trio“ su vokaliste Julija Jačėnaite. Baigęs LMTA klasikinio fortepijono ir džiazo studijas, atlikėjas įgijo ir muzikos pedagogo kvalifikaciją. Nuo 2003 m. jis dirba Vilniaus konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje koncertmeisteriu. Paulius kuria dainas ir kompozicijas fortepijonui bei džiazo ansambliams, aranžuoja muziką. Jis muzikuoja su žinomais šalies operos solistais, roko ir pop­muzikos atlikėjais, aktoriais. Su įvairiomis džiazo grupėmis koncertavo daugelyje Europos šalių.

Vytautas Skudas

Matheus Nicolaiewsky – jaunas kontrabosininkas virtuozas iš Brazilijos, sparčiai kylantis karjeros laiptais ir užkariaujantis europiečių širdis, studijavęs Nyderlanduose, o šiuo metu keliaujantis po visą pasaulį. Tiek kolegas, tiek publiką Matheus žavi ne tik unikalia technika, bet ir ypatingu muzikalumu, įsiklausymu. Muzikanto solo technika yra įkvėpta trimitininkų ir saksofonininkų, kuriuos jis nuosekliai studijavo ir taip išplėtojo savo grojimo kontrabosu stilių.
Linas Būda yra vadinamas legendiniu Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo scenos perkusijos meistras. Kūrybingas, įvairiaplanis muzikantas yra neatsiejamas nuo LRT grupės kūrybos ir įvaizdžio.

„Galvės Jazz“ fiestos projektą remia Trakų rajono savivaldybė. Apie jį išsamiau www.trakaijazz.lt

Koncertas vyks rugpjūčio 12 d. „Galvės Jazz“ fiestos laivas 19:30 val. išplaukia iš Karališkojo sodo prieplaukos (Karaimų g. 57, Trakai). Bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *