Gatvės gimnastikos turnyras „Bijūnų vasara 2019“

Parašyta: 2019-08-16 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Sportas |

Šeštadienį, rugpjūčio 10 d., Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro aikštyne vyko tradicinė penktoji gatvės gimnastikos šventė „Bijūnų vasara 2019“. Tai – Bijūnų jaunimo grupės „Street workout Bijūnai“ jaunimo projektas, kurį finansavo Trakų r. savivaldybė. Ruošiantis varžyboms buvo atnaujinti skersiniai, lygiagretės, sutvarkyta aikštyno aplinka.

Tradicinės penktosios gatvės gimnastikos šventės „Bijūnų vasara 2019“ dalyviai

Į varžybas rinkosi ne tik sportininkai, bet ir didelis būrys žiūrovų: ir vietiniai, ir atvykę, ir jauni, ir vyresni. Pagrindinėse laisvo stiliaus varžybose dalyvavo šešiolika sportininkų iš Bijūnų, Aukštadvario, Rūdiškių, Elektrėnų, Kietaviškių, Kauno, Kupiškio, Vilniaus ir Klaipėdos. Sportininkai per du pasirodymus po dvi minutes turėjo kuo daugiau atlikti sudėtingų pratimų ir nustebinti teisėjų komisiją. Pasibaigus kovoms ir suskaičiavus taškus paaiškėjo, kad varžybų nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo Lukas Juzėnas iš Elektrėnų, antrąją vietą laimėjo Titas Janavičius taip pat iš Elektrėnų, trečią – Marius Praniauskas iš Kupiškio. Tarp Trakų rajono atstovų geriausiai pasirodė bijūnietis Ovidijus Gurskas.
Vyko ir kitos rungtys. Atsispaudimų lygiagretėse rungtyje nugalėjo Marius Praniauskas iš Kupiškio, lygiagretėse atsispaudęs 70 kartų, antras – Lukas Veblauskas (Kaunas, 40 kartų), trečias – Mantas Geringas (Rūdiškės, 40 kartų).
Prisitraukimų rungtyje nenugalimas buvo Ernestas Senuta iš Kauno (37 kartai), antras – kaunietis Lukas Veblauskas (31 kartas), trečias – elektrėnietis Mantas Žemaitis (31 kartas).
Daug emocijų sukėlė savo svorio štangos stūmimo nuo krūtinės rungtis. Joje pirmas dvi vietas iškovojo bijūniečiai Ovidijus Gurskas (26 kartai) ir Lukas Špakauskas (25 kartai). Trečią vieta užėmė Mantas Geringas (Rūdiškės, 22 kartai). Šioje rungtyje dalyvavo ir vyriausias varžybų dalyvis bijūnietis Kęstutis Tvardauskas.
Visų rungčių nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, atminimo dovanomis. Atskirai apdovanotas ir jauniausias laisvo stiliaus varžybų dalyvis Michailas Dobrovas iš Elektrėnų.
Pertraukų tarp pasirodymų metu rungtyse sudalyvauti galėjo ir žiūrovai, kurie atlikę užduotys buvo apdovanojami vaisvandeniais. Tai ypač patiko dideliam vaikų būriui. O pasibaigus varžyboms dalyviai ir žiūrovai pavaišinti kibinais.
Džiaugiamės, kad Bijūnų jaunimo organizuojama gatvės gimnastikos šventė tampa tradicine ir sutraukia vis didesnį būrį bendraminčių ir kad vis daugiau jaunimo įsitraukia į šį sportą. Tikimės, kad ir kitais metais šventė vėl įvyks ir sulauksime dar didesnio būrio dalyvių ir žiūrovų.