Gedulo ir vilties diena Lentvaryje

Parašyta: 2022-06-15 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Birželio 14-oji žymi tragiškų įvykių pradžią Lietuvos gyventojams. Šį antradienį Lentvario kultūros rūmai kvietė bendruomenės narius į Gedulo ir vilties dienos minėjimą, prasidėjusį simbolinėje vietoje – prie Lentvario geležinkelio stoties.

Skambant Lentvario choro „Viltis“ (vad. Jevgenij Barkovskij) atliekamoms patriotiškoms dainoms, gyventojai prisiminė trėmimo aukas bei už atminimą tų, kurie išvyko bei negrįžo, padėjo gėles ant geležinkelio bėgių. Pagerbę tremtinių atminimą tylos minute, visi minėjimo dalyviai dalyvavo eisenoje link Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios, prie kurios šventoriuje stovinčio Rūpintojėlio koplytstulpio tarė viltingus bei vienybę palaikančius žodžius. Bendrystės ir susikaupimo akimirką lentvariečiai pratęsė Lentvario parapijos klebono kun. Gintaro Petronio aukojamose šventosiose Mišiose, kuriose meldėsi už išvykusius, bet negrįžusius.

Šiame minėjimo dalyvavo ne tik tremtiniai, jų artimieji bei Lentvario gyventojai, tačiau ir Lietuvos Respublikos Seimo narė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius bei Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Kietavičius.

Kiek vėliau, istorinės dienos pavakarę, Lentvario bendruomenė dalyvavo vaidybinio filmo „Ekskursantė“ peržiūroje ir susitikime su filmo režisieriumi Audriumi Juzėnu. Gedulo ir vilties dieną rodytas filmas pasakojo už širdies griebiančią istoriją apie vienuolikmetės mergaitės, išdrįsusios pabėgti iš tremties vagono, gyvenimo vingius.

Širdingai dėkojame visiems renginių dalyviams, kurie, nepabūgę žvarbaus lietaus, kartu su Lentvario kultūros rūmais prisiminė šios tragiškos datos reikšmę.

Lentvario kultūros rūmų inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *