Gimdymo priėmimas Trakuose nebus stabdomas

Parašyta: 2015-07-20 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Didelį nerimą visuomenėje sukėlusi žinia, jog Vyriausybės nutarimu Lietuvoje bus pradedami uždarinėti mažesnieji Akušerijos-ginekologijos skyriai ligoninėse – neaplenkė ir Trakų. Čia taip pat pradėta nerimauti dėl gimdyvių itin vertinamo Akušerijos-ginekologijos skyriaus darbo nutraukimo. Visuomenę norima nuraminti, jog nepaisant to, jog šiame skyriuje pradedami remonto darbai, jo veikla nestabdoma – čia ir toliau bus teikiama kvalifikuota, II lygio stacionarinė pagalba nėščiosioms, gimdyvėms ir jų naujagimiams.

Skaičiuojama, kad Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius gimdyves be perstojo priima jau beveik keturiasdešimt metų. Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių renkasi besilaukiančios moterys ne tik iš Trakų, Elektrėnų, bet ir Vilniaus rajonų. Kalbama, kad skyrius turi ir puoselėja senas geras akušerijos skyriaus tradicijas ir garsėja savo rūpestingu požiūriu į gimdyvę ir jos vaikelį, puikia slauga, nuoširdžiu bendravimu.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvas. Vedėja V. Variakojienė

Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvas. Vedėja V. Variakojienė

Paleista „antis“ – sugauta

Rajone pasklidus gandui, jog neva Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius bus taip pat uždaromas, kaip ir dar keli įvardinti skyriai Lietuvoje, Trakų ligoninės direktorius Arkadij Goldin nuramina: „Trakų ligoninė pasinaudojo galimybe dalyvauti Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje, ir dar 2013 metais tapo viena iš 33-jų laimingųjų, gavusių finansavimą Akušerijos-ginekologijos skyriaus remonto darbams atlikti“, – kalbėjo jis. Pasak jo, po ilgų teisminių procesų dėl vykdytų viešųjų pirkimų, šiandien Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje jau pradedami remonto darbai, kurie galutinai bus pabaigti tik kitų metų rugpjūtį. Dėl renovacijos darbų iš trečio aukšto Akušerijos-ginekologijos skyrius planuojamas perkelti į antrą aukštą, į šiai dienai geresnias patalpas.

Šūvis vienas – zuikiai du

Sprendimui pritaria ir siekius atnaujinti Trakų Akušerijos-ginekologijos skyrių palaiko ir LR Seimo nariai, Trakų rajono valdžia. Dėka įgyvendinamos Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos jau beveik po metų vidutinį amžių išgyvenantis skyrius – atjaunės, taps modernesniu nei buvo iki šiol. Direktoriaus teigimu situacija panaši į visiems gerai žinomą patarlę: „Vienu šūviu – du zuikiai“ – ir suremontuotos patalpos, ir jokios grėsmės dėl utelizacijos. Pasak direktoriaus, projekto sąlygose numatyta, jog po remonto darbų Akušerijos-ginekologijos skyrius privalo dirbti bent penkerius metus, tad čia ir toliau bus sėkmingai priiminėjamos gimdyvės.

Vienas geidžiamiausių

Paklaustas, kodėl Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrius yra toks populiarus gimdyvių tarpe, A. Goldin atsakė, kad taip yra dėl vidutiniškai vieno per dieną priimamo gimdymo: „Čia gimdyvei yra skiriamas koncentruotas personalo dėmesys, kuo galbūt nepasižymi populiarieji gimdymo skyriai – ten, dėl didelio gimdyvių skaičiaus, rūpestis ir nėščiosioms skiriamas laikas yra žymiai trumpesnis“, – kalbėjo direktorius. Trakų ligoninės gimdyklos yra vienvietės, aprūpintos modernia įranga. Dalyvaujant Lietuvos ir Šveicarijos perinatalinėje bendradarbiavimo programoje padėjo atnaujinta ir papildomai įsigyti medicininės įranga – modernūs vaisiaus širdies darbo stebėjimo monitoriai (kardiotakografai), echoskopas, narkozės aparatas, naujagimių šildymo bei gaivinimo staliukai, infuzinės pompos. Pasak direktoriaus A. Goldin, tokiu būdu Trakų ligoninė siekia tapti dar konkurencingesne ir visuomet išlikti aukštumoje.

Gydytoja akušerė ginekologė J.Rimkienė

Gydytoja akušerė ginekologė J.Rimkienė

 

Gydytoja neonatologė A.Našliūnienė

Gydytoja neonatologė A.Našliūnienė

Evelina KISLYCH

Nuotr. iš asmeninio VšĮ „Trakų ligoninė“ archyvo


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *