„Gintariniai irklai 2014“ – didžiausia irklavimo regata Baltijos šalyse

Parašyta: 2014-07-04 | Kategorija: Naujienos, Trakai |
Rajono savivaldybės meras V. Zalieckas(viduryje) apdovanojimus įteikė trakiečiams, irklavimo elito atstovams: aukso medalius – S. Ritter (trečias iš kairės) ir R. Maščinskui (trečias iš dešinės), sidabro – Vytautui (pirmas iš kairės) ir Andriui(antras iš kairės) Lapatiukams

Rajono savivaldybės meras V. Zalieckas(viduryje) apdovanojimus įteikė trakiečiams, irklavimo elito atstovams: aukso medalius – S. Ritter (trečias iš kairės) ir R. Maščinskui (trečias iš dešinės), sidabro – Vytautui (pirmas iš kairės) ir Andriui(antras iš kairės) Lapatiukams

Trakų irklavimo bazėje birželio 27–29 dienomis vyko didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata. Sekmadienį varžybos baigėsi kovomis  dėl Trakų rajono savivaldybės įsteigtų medalių bei Lietuvos irklavimo klubų fondo (LIKF) meistrų aštuonviečių valčių sprinto rungtimi.  LIKF sprintas ir „Gintariniai irklai“ yra įtraukti į Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) kalendorių.

„Tai renginys, primenantis, jog esame šalies irklavimo sostinė. Jau daug metų rengiame šias varžybas, mūsų ežerus ir kraštą aplanko sportininkai iš gretimų valstybių, o pernai buvo net iš Kinijos. Regata, kuri šiemet surengta jau 52-ąjį kartą, garsina Trakus ir Lietuvą. Renginys kainuoja,  žinoma, nemažai, tačiau ne viskas yra matuojama pinigais“, – varžybomis džiaugėsi sekmadienį prizininkus apdovanojęs Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas.

Sekmadienį porinių dviviečių varžybose visą nugalėtojų pakylą užėmė vien lietuviai. Kaip ir buvo galima tikėtis, čempionais tapo šiemet senajame žemyne buvę nepralenkiami Saulius Ritter ir Rolandas  Maščinskas(treneris Mykolas Masilionis).

Vis dėlto  šalies lyderiams didelę distancijos dalį nemenką konkurencija sudarė broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai(treneriai Vladislavas Sokolinskis ir Kęstutis Ramanauskas), didesniu atstumu nuo tituluotų varžovų atsilikę tik pabaigoje. Šie irkluotojai  užėmė antrą vietą ir startu  liko patenkinti.

Čempionais abi dienas dviviečių valčių  rungtyje tapę S.Ritteriui ir R.Maščinskui tai buvo rimtas pasitikrinimas prieš trečią pasaulio taurės etapą, kuris po dviejų savaičių vyks Šveicarijoje.

„Šios varžybos mums yra gera repeticija ir jėgų pasitikrinimas. Papildomai nesirengėme, tad norėjome pažiūrėti, kaip atrodysime. Šeštadienį Estijos sportininkai mums suteikė gerą konkurenciją, esame tuo patenkinti. Sekmadienio oras gal ir prastokas, tačiau užgrūdina, nes irklavimo varžybos paprastai vyksta beveik bet kokiu oru“, – po starto sakė S.Ritter.

Irkluotojas pasidalijo mintimis ir apie būsimą startą pasaulio taurės etape, užtikrinęs, kad lietuviai važiuoja kautis dėl pergalės: „Žinoma, kad važiuojame laimėti, turime šansą laimėti ir pačią taurę. Rezultatai rodo, kad konkurencija yra labai didelė, atsirado daug potencialiai stiprių įgulų, 1–6vietos laikai labai panašūs, tad bus nelengva“.

Be šių jau paminėtų sportininkų Trakų atstovai iškovojo dar daug įvairaus taurumo metalo medalių.

Vienviečių valčių klasėje abidvi dienas startavęs mūsų veteranas Sigitas Klerauskas pirmą dieną užėmė šeštą vietą,  o antrą dieną tik šimtosios sekundės dalys skyrė jį nuo medalių ir jis liko ketvirtas.

Bet kartu su Ernestu Žarskiu sėdę į Klaipėdos irklavimo centro aštuonvietę sugebėjo iškovoti net  du sidabro medalius.

Broliai Vytautas ir Andrius Lapatiukai  kartu su Kauno atstovais  pirmąją dieną tapo regatos čempionais keturviečių valčių klasėje, Daivos Mačiulienės auklėtinis Julius Lesauskas šioje valčių klasėje pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais. Taip pat gerų rezultatų pasiekė ir šios trenerės auklėtinės . Viktorija Senkutė su porininke  iš Vilniaus dviviečių porinių valčių klasėje pirmą dieną buvo trečios , o antrąją dieną  atkeršijo savo priešininkėms iš Latvijos ir jas aplenkusios  paskutiniuose distancijos yriuose iškovojo sidabro medalius.

Šioje valčių klasėje startavusios trenerės Daivos auklėtinės Diana Liachovičiūtė ir Evelina Butrimavičiūtė abi dienas prasimušė į  finalus ir užėmė penktąsias vietas. Žinant kiek tituluotų sportininkių startavo šioje valčių klasėje ir atsižvelgiant į tai, kad tai pirmos rimtos tarptautinės suaugusiųjų varžybos šioms jaunoms sportininkėms, galima didžiuotis jų rezultatais.

Savivaldybės įsteigtus prizus ir medalius regatos nugalėtojams ir  prizininkams teikė  Trakų rajono savivaldybės meras Vytautas Zalieckas, savivaldybės mero patarėja Audronė Virganavičiūtė, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas bei rajono savivaldybės Apskaitos skyriaus vedėja Audra Kurdzikauskienė.

Tikrai geras aukšto lygio ir atnaujinto formato renginys pavyko nepaisant permainingo oro.

Trakų kūno kultūros ir sporto centro informacija

 

Trakiečiai  E. Žarskis(trečias iš kairės) ir S. Klerauskas (ketvirtas iš kairės)  klaipėdiečių aštuonvietės įguloje iškovojo sidabro medalius

Trakiečiai E. Žarskis(trečias iš kairės) ir S. Klerauskas (ketvirtas iš kairės) klaipėdiečių aštuonvietės įguloje iškovojo sidabro medalius

 

 

 

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *