Gintaro Rinkevičiaus muzikinis sugrįžimas į gimtinę – Vievį

Parašyta: 2022-09-27 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vieviečiai nekantriai laukė šio susitikimo: namo, į Vievį, trumpam grįžo prof. Gintaras Rinkevičius – vienas ryškiausių, tarptautinį pripažinimą pelniusių mūsų šalies menininkų. Grįžo ne vienas – su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, dovanojusiu vieviečiams įspūdingą koncertą – susitikimą.

Audringi publikos aplodismentai, sveikinant orkestrą ir Maestro, dėkojant už kiekvieną atliktą kūrinį, aidėjo viso vakaro metu. Publika klausėsi įdomių faktų ir prisiminimų apie dirigento Vievyje praleistą vaikystę ir pirmuosius žingsnius Didžiosios muzikos link, būsimo garsaus muziko kelią nuo M.K. Čiurlionio menų mokyklos iki Sankt Peterburgo ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijų. Šių mokslo įstaigų absolventas skynė pergales dirigentų konkursuose Maskvoje, Berlyne, Budapešte. Dar net 30-ties neturintis muzikas buvo pakviestas įkurti Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą.

Koncerto vedėja Asta Vaitkevičiūtė-Skliutė vardijo daugybę G. Rinkevičiaus laimėtų tarptautinių konkursų,  pelnytų apdovanojimų. Maestro kūrybinė veikla netelpa mūsų šalyje: jis ėjo vyriausiojo dirigento pareigas Latvijos nacionalinėje operoje, Malmės operoje (Švedija), buvo Novosibirsko akademinio simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas, nuo 2017 m. vadovauja Liepojos simfoniniam orkestrui. Tarp gausybės Gintaro Rinkevičiaus  apdovanojimų – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija (1994), Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius (2020), Užsienio valstybių apdovanojimai, tarp kurių – Latvijos Didysis muzikos prizas už nuopelnus Latvijos muzikinei kultūrai (1996, 2000) ir kt. 2013 m. profesorius paskelbtas Pasaulio taikos orkestro dirigentu ir tarybos nariu.

Vienas garsiausių šalies meno kolektyvų Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas jo įkūrėjo Gintaro Rinkevičiaus, pirmąkart koncertavo 1989 m. Jaunų muzikantų kolektyvas veiklos pradžioje taip ir vadinosi – Jaunimo simfoninis orkestras. Jaunatviškumo aukščiausią meistriškumą pasiekęs kolektyvas neprarado iki šiol. Tą pajuto ir vieviečiai, vakaro metu su susižavėjimu klausęsi pasaulinės muzikos perlų – Johano Štrauso (Johann Strauß), Johaneso Bramso (Johannes Brahms), Žoržo Bize (Georges Bizet), Aramo Chačaturiano, Žiulio Masne (Jules Massenet), Astoro Piacolos (Ástor Piazzolla) kūrinių.

Vieviečių padėka garsiajam žemiečiui – netylantys plojimai, gėlės, net… ašaros, klausantis puikiai atliekamos puikios muzikos. O Maestro, nuolat šypsodamasis, dėkojo muzikantams, publikai, sveikino vieviečius su miesto jubiliejumi, sakydamas, kad šįvakar tikrai jaučiasi esąs Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, jautriai prisiminė tėtį Justiną Rinkevičių, kukliai pripažindamas, kad tėtis daug labiau nusipelnė Vieviui, nei jis.

Dirigentui ir orkestrui dėkojo Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, įteikdamas profesoriui Vievio 500 metų jubiliejinį medalį „Už nuopelnus Vievio kraštui“. Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius prisiminė, kaip prieš daugelį metų Vievio meno mokykloje lankėsi Gintaras Rinkevičius. Vaikų atmintyje lyg stebuklas išliko Maestro atsivežta ir mokinukams parodyta sidabrinė dirigento lazdelė.  G. Ratkevičius, vadindamas dirigentą Vievio stebuklu ir turtu, dėkojo sakydamas, kad „stebuklas – ne sidabras, o žmonės, kurie visa tai kuria“.

Gintaro Rinkevičiaus trumpam grįžimas į gimtinę – vienas įspūdingiausių Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamo, Vievio kultūros centro įgyvendinamo  projekto „Grįžtu namo“, renginių. Vievis tikrai turi ypatingą aurą, jei čia gimsta ir auga ypatingi talentai. O vieviečiai didžiuojasi jais ir laukia jų grįžtant namo.

Audronė Stepankevičiūtė,

Projekto „Grįžtu namo“ vadovė

Liudmilos Felčinskajos nuotraukos

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite