Gižycke trakiečiai leidosi į dviračių žygį, kepė duoną

Parašyta: 2021-10-22 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trumpa, bet kupina įspūdžių viešnagė Lenkijoje, vaizdingame Mozūrijos krašte, Gižycko rajone, praėjusį savaitgalį buvo ne tik smagi, bet ir naudinga, suteikusi naujų patirčių.

Tuo įsitikinusi grupė Trakų krašto šeimų, apsilankiusi Gižycke pagal Interreg V-A Lietuva-Lenkija bendradarbiavimo programos projektą „Trakų ir Gižycko paveldo atvėrimas turizmui regionuose“.

Ši viešnagė, įvardijama kaip šeimų stovykla, tetruko tris dienas, bet 20-čiai Trakų krašto atstovų tapo akivaizdžiu įrodymu, kaip įdomiai, turiningai galima keliauti, grožintis gamta, sustojant įdomiuose turizmo objektuose, pajuntant tradicijas ir kultūros paveldo savastį.

Grupė Trakų krašto žmonių kartu su Gižycko rajono savivaldybės atstovais bei gyventojais turėjo progą dalyvauti išskirtiniame renginyje – naujo dviračių tako, kuris buvo įrengtas vykdomo projekto lėšomis, atidaryme. Beje, šiame gausiame, klegančiame dviratininkų būryje buvo galima sutikti ir Gižycko rajono savivaldybės vadovą Mareką Jasudovič.

Kitas įsimintinas susitikimas vyko „Indėnų muziejuje“, esančiame Spytkove. Duona buvo kepama pagal senąsias tradicijas specialiai tam įrengtame „Duonos namelyje“. Puikių įspūdžių paliko ir kelionė garlaiviu Gižycko ežerais, šiltas ir draugiškas bendravimas su gižyckiečiais.

„Išvyka tikrai praturtino, nes turime panašius gamtos, kultūros paveldo išteklius. Visada įdomu ir naudinga pamatyti ir patirti, kaip juos įveiklina, pritaiko pažinimui ir poilsiui mūsų ilgamečio tarptautinio bendradarbiavimo partneriai. Gerąją patirtį ne tik pamatome, bet vėliau ją galime pritaikyti savo turizmo, kultūros paveldo objektuose“, – tvirtino Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai pavaduojanti merą, Marija Puč.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *