Globėjų diena Trakų rajone

Parašyta: 2020-07-10 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Lietuvoje kiekvieną pirmąjį liepos sekmadienį minima Globėjų diena. Šią datą Seimas įrašė į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Ta proga likus savaitei iki minimos šventės, t. y. birželio 29– liepos 3 d. kiekvieną Trakų rajono globėją (rūpintoją), budintį globotoją aplankė ir pasveikino, įteikdami mero padėką ir dovanėles, Trakų rajono savivaldybės atstovai (merė Edita Rudelienė ir jos patarėjai, administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, kiti administracijos darbuotojai). Iš viso Trakų rajone vaikus globoja 40 šeimų (jose globojami (rūpinami 56 vaikai). 

Globėjų dienai skirtame renginyje buvo išties nemažai dalyvių

Globėjų kelias

Liepos 3 d., penktadienį, prie Trakų rajono savivaldybės buvo surengtas renginys „Globėjų kelias“, skirtas paminėti Globėjų dieną, kuri šiemet švenčiama liepos 7 d. Į šventę buvo kviečiami vaikai ir juos auginantys globėjai, įtėviai, tėvai. Taip pat susirinko Trakų rajono savivaldybės ir Trakų seniūnijos, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojai, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys su padėjėjomis Ieva Paltanavičūte ir Aušrine Lukošiūte-Aleksandravičiene bei kt. Atvykusios šeimos („piratai“) buvo kviečiami leistis į interaktyvią ir pažintinę kelionę „Globėjų kelias“ bei surasti lobį (koordinatorė – Giedrė Kudrevičiūtė-Senulienė). Tačiau prieš tai susirinkusiuosius prie savivaldybės sveikino merė Edita Rudelienė: „Šiandien Jūs leisitės ieškoti lobio, bet, manau, kad didžiausią lobį šitie vaikai jau yra atradę – jie turi Jus, suaugusiuosius, kurie jais globoja ir rūpinasi. Noriu padėkoti visiems ir kartu kiekvienam iš Jūsų atskirai – Jūs turite dideles širdis. Imtis tokios atsakomybės, dovanoti meilę, šilumą, jautrumą – tai turi būti didelė meilė ir supratimas“. Taip pat merė padėkojo ir tiems žmonėms, kurie patys ne globoja, bet padeda toms šeimoms, su jomis dirba – įteikė padėkas Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro vadovei Loretai Oliškevičienei bei globos koordinatorėms Daliai Jasiulevičienei ir Editai Šulskienei.

Renginyje dalyvavo LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė (dešinėje) su patarėja Evelina Kislych-Šochiene (kairėje) ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūniene

Po to sveikinimo žodį tarti renginio vedėja Vilma Kudrevičiūtė suteikė LR Seimo Pirmininko pavaduotojui Jonui Liesiui: „Dėkoju Jums už suteiktą šilumą, už tai, kad sugebate rasti vienas kitą, suprasti. Nuostabi idėja ieškoti lobio, bet, žinokite, kiekvienas Jūsų jį jau turite savyje. Mūsų rajone veikia puikus Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras, kuris dirba dėl Jūsų, daug padeda ir Trakų rajono savivaldybė.“ Taip pat gerbiamas svečias priminė, kad visų laukia kita reikšminga šventė – Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Globėja, budinti globotoja Natalja Jastrebova

Sveikinimo žodžiais su renginio dalyviais dalijosi Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Trakų rajone patarėja Alina Kuleš, atvežusi vaikams ir dovanėlių. Prie gražių palinkėjimų prisidėjo ir Trakų seniūnė Vilma Puišienė, kuri padėkojo globėjams už jų svarbų, reikalingą darbą, nes jie tėvų globos netekusiems vaikučiams suteikė namus, kuriuose jie gali jaustis tikrais sūnūmis ir tikromis dukromis.

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro vadovė Loreta Oliškevičienė (dešinėje) ir renginio vedėja Vilma Kudrevičiūtė

Pasibaigus sveikinimo kalboms ir atlikus nuotaikingą „piratų mankštą“, vaikai ir jų tėveliai – visi – pasinėrė į interaktyvią ir pažintinę kelionę „Globėjų kelias“, kurios metu ne tik ieškojo lobio, bet kartu ir stiprino savo tarpusavio ryšius, aplankė pačias įsimintiniausias, istorines Trakų miesto vietas, drauge praleisdami puikų laiką. Kol vyko atkaklios lobių paieškos, „Maisto manijos“ pievelėje Vilniaus dailės akademijos trečio kurso studentės Urtė Lagunavičiūtė ir Konstancija Kertenytė kurė paveikslą „Momentas“, kuris buvo įteiktas Paramos šeimai ir vaikams centrui. Jis tapo įvaikinimo ir globos šeimoje simboliu Trakų rajone. Vėliau paveikslas bus eksponuojamas rajono įstaigose ir organizacijose, siekiant atkreipti Trakų rajono gyventojų dėmesį į tėvų globos netekusių vaikų įvaikinimo ir globos šeimoje galimybę.

Socialinė darbuotoja Svetlana Kudriavceva su vyru Aleksandru ir globojamais vaikais

Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Inesa Židonytė

 

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius

Galiausiai šventės dalyviai, organizatoriai, savanoriai, svečiai, susirinkę „Maisto manijoje“, atvėrė lobių skrynią. Besidžiaugdami rastais turtais visi vaišinosi ledais, pyragais ir kitais skanėstais, kuriuos paruošė „Maisto manija“.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *