Grendavė ir Paluknys: siekiama geresnės infrastruktūros

Parašyta: 2020-01-30 | Kategorija: Grendavė, Naujienos, Paluknys, Savivaldybė |

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Grendavėje ir Paluknyje. Jie domėjosi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena seniūnijų gyventojai, ko labiausiai pasigenda, kokius puoselėja lūkesčius. Apie tai buvo kalbėtasi susitikimuose su gyventojais.

Paluknio gyventojai kėlė ir ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus, domėjosi šiais metais planuojamais darbais

Sausio 1 d. duomenimis, Grendavės seniūnijoje gyveno 558 gyventojai – 11 gyventojų mažiau nei 2019 metais. Grendavės seniūnija garsėja savo gamtovaizdžiu – čia veikia žinomos, populiarios turizmo paslaugas teikiančios bei medienos apdirbimo įmonės.
Susitikimo su gyventojais metu buvo paliestos kelių būklės gerinimo, tvarkymo, žvyrkelių sukeliamų dulkių problemos, kalbėta apie skirtą finansavimą seniūnijos gerovei. Susirūpinimą gyventojams kelia Vilkokšnio paplūdimio infrastruktūros susidėvėjimas. Grendaviškiai informavo, kad reikia atnaujinti suoliukus, takus, iš naujo įrengti sūpynes, pavėsinę – sukurti saugią ir patrauklią vietą vietinių bei svečių laisvalaikio praleidimui. Savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius informavo, kad šiais metais Trakų rajono savivaldybė skirs finansavimą reikalingiausiems paplūdimio darbams.
Gyventojai palietė ir aplinkosaugos temas – konteinerių paskirstymo, aptarnavimo klausimus. Iškelta opi problema – tekstilės konteinerio poreikis. Pasak gyventojų, kažkodėl jo nėra, o labai reikėtų. Pagal 2019 metais vykdytą projektą savivaldybėje įsigyta ir pastatyta 16 tekstilės konteinerių. Rengiant Trakų rajono savivaldybės komunalinių atliekų šalinimo konteinerinių aikštelių prie daugiabučių namų išdėstymo schemą, įvertintas tekstilės atliekų konteinerių poreikis, juos integruojant į bend­rą atliekų surinkimo sistemą. Tekstilės atliekų konteinerių vietos įrengtos šalia didesnių ir atviresnių konteinerinių aikštelių. Kadangi Grendavės seniūnijoje nėra daugiabučių, tekstilės konteineriai, kurie pagal projektą buvo skirti daugiabučiams namams, plane nebuvo numatyti.
Svarbus gyventojams ir kapinių saugumo užtikrinimas nuo miško žvėrių, kurie neretai nuklysta į Grendavės kapines ir padaro žalos. Taip pat skųstasi, kad šalia kapinių nėra vandens talpų. Grendavės seniūnas Aleksandras Abeciūnas informavo, kad kapinių tvora yra nesugriuvusi, sutvarkyta, o dar pernai rudenį Grendavės bendruomenė „Žiburys“ gavo finansavimą vandens talpoms pirkti ir nuo šių metų pavasario Grendavės gyventojai galės tvarkyti kapus naudodami ten eksploatuojamas vandens talpas.
Panašius gyvenamos aplinkos gerinimo, tobulesnės infrastruktūros įrengimo klausimus nagrinėjo ir Paluknio gyventojai.
Š. m. sausio 1 d. duomenimis, Paluknio seniūnijoje yra
1 297 gyventojai, deklaravę savo gyvenamąją vietą. Į susitikimą su Savivaldybės vadovais paluk­niečiai susirinko gana gausiai –
švietimo įstaigų vadovai, sveikatos įstaigos atstovai, seniūnijos darbuotojai, gyventojai.
Susitikimo metu gyventojai kėlė ir ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus, domėjosi šiais metais planuojamais darbais. Susitikime kalbėta apie opiausias problemas: gatvių asfaltavimą, kelio dangos taisymą, gruntinių kelių greideriavimą, gatvių apšvietimą, nuotekų kanalizacijos įrengimą, parkavimosi aikštelės įrengimą, kačių sterilizavimą, privačių lėktuvų skraidymą.
Gyventojams išsamiai į jų iškeltus klausimus atsakė Savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.
Buvo džiaugiamasi ir gražėjančia seniūnija, atsinaujinančiomis erdvėmis – 2019 m. Paluknio kaime buvo pradėtas ir įgyvendintas aikštelės prie bažnyčios sutvarkymo projektas. Aikštelė praplėsta, dalis išklota trinkelėmis, pasėta veja, įrengti gėlynai, apšvietimas, pastatyti suoliukai, pasodinti klevai, eglė, kuri jau šiemet buvo papuošta šv. Kalėdoms. Didžiausias praėjusių metų pasiekimas – Užupio ir Volfgangų gatvėse paklota asfaltbetonio danga.
Susirinkimo metu itin aktyvi buvo Madziūnų ir Paežerėlių kaimų seniūnaitė Jolanta Gardžiulienė, kuri gyventojų vardu dėkojo už įrengtą gatvės apšvietimą Paežerėliuose, ji taip pat prašė atkreipti dėmesį ir į tų kaimų gruntinius kelius.
Paluknio kaimas taip pat sparčiai žengia rūšiavimo tikslo įgyvendinimo link. 2019 metais Luknos gatvėje buvo įrengti pusiau požeminiai buitinių atliekų ir antrinių žaliavų konteineriai, atskiras tekstilės konteineris, šalia daugiabučių namų Parko gatvėje įrengta aikštelė, kuri yra skirta buitinių atliekų konteineriams pastatyti.
Švietimo įstaigų vadovai Savivaldybės vadovams dėkojo už sudarytas puikias sąlygas ugdymui, sportui, laisvalaikiui. Džiaugėsi suremontuotomis patalpomis, puikiu bendradarbiavimu, šiltu mikroklimatu.

Evelina KISLYCH-ŠOCHIENĖ,
Nijolė SLAVINSKIENĖ,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėjos
Nijolės Slavinskienės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *