Griovimo darbai – kada reikalingi ir kaip atliekami?

Parašyta: 2020-02-27 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai |

PR

 

Nebenaudojami, nebeefektyvūs, neatitinkantys paskirties ar kitų reikalavimų, veltui užimantys vertingus žemės plotus – tokie paprastai būna statiniai, kuriems reikalingi griovimo darbai. Lietuvos Respublikos statybos įstatymas numato galimus atvejus, kada statinys gali arba privalo būti nugriautas, tai: dėl individualių pastato savininko sprendimų, atsiradusių poreikių ar numatomų naujų vizijų; dėl teritorijų planavimo ar savivaldybės tarybos sprendimo (pavyzdžiui, kai pastato griovimas reikalingas, nes tai numatyta teritorijų planavimo dokumentuose); dėl pasibaigusio laikino pastato naudojimo termino; dėl natūralaus fizinio ar moralinio statinių susidėvėjimo (kai pastatas ar tam tikra jo dalis yra fiziškai nusidėvėjusi ir kelia pavojų žmonėms bei aplinkai ir kai kylančios grėsmės nėra galimybės pašalinti per viešojo administravimo subjektų, atliekančių statinių naudojimo priežiūrą, nustatytą laiką; dėl savavališkai, neteisėtai, neleistinoje vietoje pastatyto ar statomo statinio, neturint tam suteikto leidimo. Jei Jūsų statiniui būdingas bent vienas iš šių kriterijų, jis turėtų būti nugriautas.

 

Vis dėlto, priėmus tokį sprendimą, savarankiškai atlikti statinių griovimo darbus gali būti sudėtinga, nes ne visuomet užtenka žmogiškų pajėgumų (rankų), kartais prireikia ir specialiosios technikos, kurią įsigyti ar nuomoti gali būti labai brangu ir finansiškai nenaudinga. Be to, statinio griovimo darbai yra tokie pat sudėtingi ir reglamentuoti įvairiais teisės aktais, kaip ir statybų darbai. Ne veltui statinio griovimas laikomas viena iš statybos rūšių. Tad, kad statinio griovimo darbai būtų atlikti profesionaliai, geriausias variantas – samdyti įmonę, kuri atliktų visus reikalingus griovimo darbus.

„Griovėjai bet kokiems griovimo darbams visoje Lietuvoje“ – tokiu šūkiu prisistato kelis šimtus griovimo darbų Lietuvoje atlikusi įmonė „Griovikai.lt“. Komanda bet kuriame Lietuvos mieste – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar Panevėžyje – gali atlikti įvairius griovimo darbus, t. y. jų paslaugų asortimente – griovimas rankomis, griovimo darbai su specialia technika, kapitalinės konstrukcijos griovimas ar netgi architekto-konstruktoriaus paslauga, kurią užsakius bus paruošti projektiniai pasiūlymai su vizualizacija ir kapitalinio remonto projektai su ekspertize.

Užsakinėjant griovimo darbus aktualu tampa ir išsiaiškinti, kaip tie darbai atliekami, kokių veiksmų imamasi, kokia numatoma darbų eiga ir pan. „Griovikai.lt“ komanda, teikdama pastatų griovimo paslaugas, visuomet laikosi būtinųjų pastato griovimo reikalavimų ir darbus vykdo tam tikrais etapais:

  1. Pastatas paruošiamas griovimui – sutvarkoma, suruošiama, parengiama visa reikalinga dokumentacija, gaunami leidimai griovimo darbams atlikti.
  2. Tinkamai paruošiami (atjungiami) išorės inžineriniai tinkl
  3. Numatomas griovimo darbų eiliškumas ir eiga. Apie tai informuojamas užsakovas, kad žinotų, kada galima tikėtis darbų pabaigos.
  4. Numatomas ir parenkamas tinkamiausias griovimo darbų būdas – rankomis arba su specialia technika. Pastaroji turi atitikti svarbius reikalavimus, todėl „Griovikai.lt“ dirba su pažangia, šiuolaikiška technika, mechanizmais ar priemonėmis, kad bet kokie griovimo darbai būtų atlikti kokybiškai.
  5. Prireikus supjaustomos, sumalamos, susmulkinamos ar suskaldomos esamos konstrukcijos, atitinkamos statinio dalys.
  6. Sutvarkoma teritorija, surenkamos išardytos statinių konstrukcijos ar tam tikros jų
  7. Statybinis laužas, po darbų likusios statybinės medžiagos (atliekos) išvežamos utilizuoti.

Tad jeigu Jums reikalingas pastatų griovimas, griovimo darbai su specialia technika ar kapitalinės konstrukcijos griovimas – nedelsdami galite kreiptis į „Griovikai.lt“ komandą, kuri nemokamai pakonsultuos Jums rūpimais pastatų griovimo klausimais, įvertins reikalingus atlikti darbus ir jau kitą dieną pateiks konkretų pasiūlymą. Susisiekti galite telefonu – +370 635 35553, el. paštu info@griovikai.lt arba internete užpildę specialią užsakymo užklausą, kurioje reikia pateikti visą informaciją apie savo projektą –  https://www.griovikai.lt/.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *