Grybų karaliai – iš Paluknio

Parašyta: 2013-10-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos |
DSC09437

Komandos „Krembliai“ kapitonas Vytenis Daugudis dėkoja Varėnos rajono savivaldybės merui Vidui Mikalauskui už nuostabią taurę

Jei praėjusį šeštadienį nebuvote Varėnoje, nelabai galite įsivaizduoti, kas ten vyko. O gi minios žmonių: vietiniai dzūkai, svečiai beveik iš visos Lietuvos, Seimo nariai, valdžios atstovai, daug garbaus amžiaus senolių, vaikų, net neįgaliųjų invalido vežimėliuose.

Varėnos parkas buvo padalintas prekeiviams. Kiekviena vieta išsipuošė kuo gražiausiai, kaip išmanyta. Štai miško kampelis: lapės, kiaunės, paukščių iškamšos, vilko ir kitų žvėrių kailiai, kitame – gražūs briedžių, stirnų ragai, šernų iltys. O kokia naminių paukščių gausa: nematytos, neregėtos vištos, nuostabūs gaidžiai, nepaprastos žąsys, antys, kalakutai, stebėtini balandžiai. Didele gausa pasižymėjo prekeiviai mėsos gaminiais, įvairiomis rūkytomis žuvimis, net unguriais! O kiek daug ir kitokių kepinių, įvairiausių saldumynų. Šventės dalyviai dalinosi kepiniais iš baravykų, pyragaičiais su įvairiais grybais, šašlykais, grybų sriuba. Vaikams buvo skirta atskira aikštelė. Jie galėjo naudotis įvairiomis sūpynėmis, pajodinėti žirgais, žaisti ir dūkti batutuose.

Visur skambėjo liaudiškos ir tautinės dainos, grojo kapelos, savo pasirodymus atliko akrobatai, buvo kalamos pramoginės monetos, rodomi galingi ir mažiau galingi naujausi užsienio traktoriai.

Tačiau svarbiausias dienos įvykis – tai 18-oji Grybų šventė. Ji prasidėjo Marcinkonių apylinkėse, netoli Kastinio ežero. Grybautojai rado 235 baravykus, pririnko beveik 80 kilogramų grybų. Rungtyse dalyvavo 36 komandos. Čempionais tapo Trakų rajono Paluknio komanda „Krembliai“.

– Visi labai stengėsi, – džiaugėsi komandos kapitonas Vytenis Daugudis. Komanda rado 54 baravykus ir per 20 kilogramų kitų komisijos leistų rinkti grybų bei laimėjo Grybų karaliaus prizą – juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurtą taurę. Ją įteikė Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas. Čempionus sveikino Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė.

Gerai sekėsi grybauti Lazdijų rajono komandai „Pjaunam ir raunam“, Alytaus – „Aukuras“, „Draugužiams“ iš Zapyškių, taip pat klaipėdiečiams, plungiečiams ir kitiems svečiams.

Taigi Paluknio komandai „Krembliai“ visada būti pirmiems ir daug skanių grybų!

Viktoras KIERAS

Autoriaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *