Hamburge pakvips Trakais

Parašyta: 2016-02-26 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai |

FB_Einladung_V16_FB-642x336Data, kuomet buvo atkurta Lietuvos nepriklausoma valstybė, Hamburgo lietuvių kalendoriuose pažymėta ryškiomis tautinėmis spalvomis. Tokia svarbi ji tapo dėl lietuvius nuo gimtosios šalies ribojančio atstumo. Didžiausiu metų renginiu tituluojamas Vasario 16-osios minėjimas kasmet prie vieno stalo subūria šimtus tautiečių, kurie ne tik šoka bei dainuoja, bet ir mėgaujasi lietuviškais nacionaliniais patiekalais. Šiųmetinio minėjimo dalyviai turės progą susipažinti ir su vokiečių pamiltu Trakų miestu.
Šiemet Hamburgo lietuvių bendruomenėje Vasario 16-oji bus minima vasario 27-ąją dieną. Pasveikinti lietuvių į vyksiantį minėjimą kasmet atvyksta svečių iš Vokietijos ir Lietuvos. Šiemet minėjime dalyvaus Lietuvos Respublikos garbės konsulas Vokietijoje prof. Kurtas Bodevigas (Kurt Bodewig), Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijoje ministras patarėjas Ramūnas Misiulis ir kiti svečiai.
Gražioje „Blauen Saal“ pasirodys lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Gintaras“ (vadovaujamas Kristinos Ūsaitės), Baltijos šalių choras „Balticoro“ (vadovas Gints Racenis) ir tiek Hamburge, tiek Lietuvoje gerai pažįstamas violončelininkas Vytautas Sondeckis. Muzikantas, koncertuosiantis drauge su sopranu Verene Andronikof, jau daugiau kaip devynioliką metų solo čelistu dirba NDR simfoniniame orkestre.
Kasmet renginio organizatoriai svečiams yra paruošę skirtingų rūšių lietuviškų patiekalų, tačiau šiemet Hamburgo ir jo apylinkių lietuviai turės progą paragauti tradicinio karaimų patiekalo – kibinų, į Hamburgą atkeliausiančių tiesiai iš Trakų „Senosios kibininės“. Su organizatoriais (Hamburgo lietuvų bendruomene) šį neįprastą užsakymą derino UAB „Karališkoji kibininė“ direktorė Zinaida Juškienė. Hamburgo lietuviai taip pat džiaugiasi sulaukę tiek finansinės, tiek paramos produkcija iš Lietuvos įmonių, tokių kaip „KG Group“ ir „Žemaitijos pienas“.
Pasidžiaukime drauge!
Visus Hamburgo lietuvių bendruomenės renginius galite rasti adresu: http://hamburgas.vlbe.org/.

Evelina KISLYCH
Nuotr. iš Hamburgo lietuvių bendruomenės archyvo


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *