„Hefaistas“ – nuo žonglierių iki fakyrų

Parašyta: 2016-03-01 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Pramogos, Renginiai, Trakai |
Aivo Krupavičiaus nuotr.

Aivo Krupavičiaus nuotr.

Mūsų fakyrų klubas „Hefaistas” daug metų dirba Lietuvoje ir užsienyje, smagu jog per tą laiką gausybę kartų pasirodėme įvairiuose Trakų rajono renginiuose ir esame žinomi trakiškiams. Savo iniciatyva kasmet dovanojame po keletą pasirodymų geras idėjas įgyvendinančioms įstaigoms. Šiemet, vos prasidėjus 2016-iems metams, dovanosime pasirodymą Trakų jaunimo organizacijai.

Apie ugnį ir mus:

Mūsų požiūris į ugnį yra savitas ir unikalus. Daug dėmesio skiriame ugnies stichijos pažinimui, tobuliname jos valdymo įgūdžius. Tik harmonizavę protą ir kūną galime atskleisti, kas gi iš tikrųjų yra fakyras.
Šiais laikais fakyrai tapatinami su paprastais žonglieriais arba šokėjais. Tačiau tai yra visai kas kita.
Trumpai tariant fakyras – tai žmogus, kuris viršija savo kūno, proto ir dvasios galimybes. Apmaudu, bet Lietuvoje yra sukurtas klaidingas stereotipas, jog fakyras –
tai žonglierius arba šokėjas su ugnim. Fakyrai negali būti priskiriami sportininkams, fakyrai taip pat nėra tapatūs menininkams. Fakyrai – tai veikiau atitinkamo gyvenimo būdo pasirinkimas.

Mūsų pozicija yra jog:
„Hefaistas“ – tai žmonės, kurie viršija savo kūno bei dvasios, proto galimybes. Tik pasiekę visišką savęs pažinimą ir ugdydami visišką savitvardą, šioje srityje galime pasiekti gerų rezultatų. Siekiame išlavinti pojūčių kont­rolę, bet neatbukinti receptorių ir mokėti tinkamai reaguoti į skausmą, o ne kvailai sakyti, kad randų mes nebijome. Savisaugos būdai pasirodymo metu privalo būti, tačiau tai neturi tapti šiltnamio sąlygomis. Nuolatinis, lengvas baimės ar nerimo jausmas mūsų darbe – vertybė, nes tik tada gali objektyviai suvokti realią padėtį bei tinkamai atlikti savo darbą. „Hefaistas“ aktyviai reaguoja į aplinką ir todėl yra arčiau jį supančių veiksnių.

Vilma Šereivienės nuotr.

Vilma Šereivienės nuotr.

Apie mūsų narius:
Kai kuriems iš mūsų pirmiausia tai – gyvenimo būdas, o tik po to darbas. Žiūrovas, stebėdamas mūsų pasirodymą, gauna tik mažą dalį to, kas iš tikrųjų slypi mūsų viduje, tačiau ir tai ilgam palieka gilų ir neišdildomą įspūdį. Manau todėl ir turime daug pastovių užsakovų, kurie mus kviečiasi į savo šventes ir rekomenduoja pažįstamiems.
Siekdami eiti koja kojon su šiuolaikinėmis tendencijomis, kaip įrankius naudojame ir pirotechninę įrangą bei įvairius ugnies efektus. Juos kuriame patys. Mūsų darbas – tai kruopštus ir atsakingas pasiruošimas: detaliai ir smulkiai turi būti apgalvoti ir realizuoti aprangos, įrangos, efektų, scenografijos bei kiti elementai.

Sėkmės paslaptis:
Tik dėka kokybės ir palankios kainos santykio turime didelį užsakymų kiekį. Tai leidžia mums dovanoti savo pasirodymus. Todėl kaip minėjome anksčiau, fakyrų klubas „Hefaistas“ džiaugiasi galėdamas pranešti, kad vos prasidėjus 2016 – degančios beždžionės – metams, tęsia nemokamų pasirodymų akciją (kasmet dovanojame po keletą pasirodymų savanorių, labdaros arba kitokioms geras iniciatyvas vykdančioms įstaigoms).
Šiemet dovanojame pasirodymą Trakų Atvirai Jaunimo Erdvei (TAJE). Prie mūsų iniciatyvos prisijungti pakvietėme šokio ir ugnies studiją „Čiutyta“.
TAJE 1-erių metų sukaktį, kuri įvyks kovo 18 d., karūnuos jungtinis „Hefaistas“ ir „Čiutyta“ šou.
Esame dėkingi „Čiutytos“ studijai, nes čia prieš daug metų savo pirmąją pažintį su ugnimi taip pat turėjo kai kurie iš mūsų.

Apibendrinant
Esame fakyrų klubas “Hefaistas”. Turime didelę patirtį šioje srityje, nestovime vietoje ir nebijome naujovių.
Sukuriame saugią, tuo pačiu unikalią ir šiltą aplinką, kuri išliks su Jumis dar ilgą laiką.
Siekėme, kad visi, norintys nepamirštamų ir kvapą gniaužiančių akimirkų, galėtų pamatyti mūsų pasirodymus.
Nuo 2007 m.savo įgūdžius būsimieji „Hefaistas“ nariai tobulinosi savarankiškai, o 2009 m. startavo naujas – „Hefaistas“ – klubas ir iki šiol aktyviai vysto savo veiklą, rengdamas pasirodymus visoje Lietuvoje. Per metus surengiame virš 100 pasirodymų, todėl iki šiol jau esame pasirodę daugiau nei 500 kartų Lietuvoje ir užsienyje. Dirbdami norime parodyti jog fakyrai – tai atitinkamo, sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas, vedantis savo kūno, proto ir dvasios ribų praplėtimo link.

„Hefaisto“ inf.
Žydrūno Budzinausko nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *