Į ką atkreipti dėmesį, norint įsirengti terasą?

Parašyta: 2021-10-13 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Atšilus orams, vis dažniau galvojame apie malonų poilsį. Patogi terasa, kurioje galėsite praleisti gražias pavasario, vasaros ar rudens naktis, bus geras pasirinkimas. Tačiau, jei nuspręsite statyti lauko terasą, turite iš anksto apsvarstyti kelis aspektus, kad ji būtų ne tik graži, bet ir praktiška.

Statybos ir priežiūros konsultantai jums pasakys, ką reikia žinoti ir patars, kaip tikslingai ir tinkamai investuoti savo pinigus terasos statybų ir atnaujinimo klausimais.

Kodėl yra svarbi terasos vieta? Ar skirtinga vieta terasai suteiks ir skirtingus privalumus?

Kaip jau žinome, daug dalykų priklauso nuo vietos, kurioje pastatyta terasa, dėl to tikrai reikia atkreipti dėmesį, kur geriausia terasai stovėti. Taip, skirtinga vieta gali sukurti skirtingus efektus, nes vieni nori terasoje pavėsio, o kitiems patinka mėgautis vasaros ir saulės teikiamais spinduliais. Geriausia vieta terasai – pietrytinė, pietinė arba pietvakarinė namo pusė. Jei statysite terasą iš šiaurinės namo pusės – apsirūpinsite vėsuma per vasaros karščius, o jeigu nuo namo į pietus – mėgausitės šiluma šaltuoju metų laiku. Jeigu jūsų sodas yra šiaurinėje namo pusėje – terasą verčiau montuokite toliau nuo namo, kad jai tektų šiek tiek saulės. Atkreipkite dėmesį į terasos vietą, nes juk tai ir yra svarbiausia. Žinoma, šilumą galima išgauti ir kitais būdais, jei terasoje negana saulės spindulių. Visuomet yra jauku atsisėsti su puodeliu arbatos terasoje ir apsigaubti pledu.

Ne tik vieta terasai yra svarbi, reikia nepamiršti ir paviršiaus, ant kurio ji statoma. Kodėl tai svarbu? Nuo paviršiaus gali priklausyti ir terasos kokybė ir ne tik. Tai labai svarbu ir terasos ilgaamžiškumui. Žemės paviršius visada labai minimaliai keičiasi ir juda, todėl pasitaiko situacijų, kai dėl nepakankamai giliai įleistų pamatų, terasa iškyla arba sukrenta. Rekomenduojamas gylis turėtų būti tarp 90 ir 120 centimetrų.

Prieš bet kokią konstrukciją svarbu suprasti, kokią funkciją ji atliks, dėl to atsakykite sau, kokia terasos funkcija

Kas joje bus daroma ir kiek vietos reikia, yra svarbūs klausimai, į kuriuos reikia atsakyti prieš pradedant statybas. Pavyzdžiui, ar bus valgoma terasoje? Jei taip, tada jums reikės didelio stalo, o dideliam stalui tikrai reikia suplanuoti didesnę terasą. Žmonės paprastai įrengia terasas, tačiau tik tokiu būdu jie gali pamatyti daug dalykų, kuriuos nori išlaikyti. Dažnai terasa tampa ir sandėliuku žiemos metu, dėl to tikrai reikia apskaičiuoti jos dydį, juk svarbu, kad terasoje tilptų viskas, ko norisi. Jei ieškote terasos – lauko terasos Vilniuje yra geriausias pasirinkimas.

Medienos lentų ilgiai prasideda nuo 6 metrų, todėl dažniausiai įrenginėjamos būtent 3 metrų pločio terasos, o tai yra tinkama ir gamintojams, ir pardavėjams, tačiau ne visada patiems žmonėms. Todėl tam, kad terasa būtų erdvesnė ir patogesnė vaikščioti – rekomenduojame rinktis 330–360 centimetrų plotį.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *