Į Užutrakį paskutinįjį pavasario penktadienį

Parašyta: 2014-06-12 | Kategorija: Kultūra, Naujienos |

Bridau akimirkos2Nemokamas dainuojamosios poezijos vakaras Užutrakio dvare tampa tradicija. Gegužės 30-ąją profesionalūs ir megėjai atlikėjai net pusketvirtos valandos dovanojo muziką susirinkusiesiems renginyje „Bridau”.

 

„Pamatinė renginio idėja yra suburti jaunus, galbūt  dar nelabai kam žinomus atlikėjus, kurie dainuotų savo bei kitų autorių dainas“, – sako renginio organizatorius, Trakų nacionalinio parko direkcijos, kultūrinės veiklos vadybininkas Antanas Ulčinas. Organizatorius priduria, kad Užutrakio dvare koncertai vyksta ištisus metus, bet „Bridau“ išsiskiria iš kitų rengnių forma ir turiniu. Renginys yra nemokamas, dauguma atlikėjų yra jauni. Koncertas jau antrus metus iš eilės vyksta paskutinįjį gegužės mėnesio penktadienį.

 

Muzikantų daugumą sudarė vietiniai Trakų rajono gyventojai, kurie yra skirtingo amžiaus, profesijos ir tautybės, bet jie visi puikiai valdo savo balsą ir gitarą. Tai: Vytautas Glinevičius, Karolina Dausinaitė, pasirodžiusi su Dainiumi Žiūra, Neringa Piraškevičiūtė su grupe KARTU, Svajūnas Mikuta su Rolandu Strazdu, Gintautas Valainis, Giedrius Arbačiauskas. Taip pat airis Tomas ir graikas Stylianas Chrysantopuolas. Koncertuotojų gretas papildė muzikantai iš „Bardai.lt: Žilvinas Ališauskas, Artūras Dubaka, grupė „23 Ąžuolas“, grupė „Ora“.

 

Nei žiūrovų, nei koncertuotojų neišbaidė užsitęsęs renginys: vietoje planuotų dviejų, koncertas truko pusketvirtos valandos. Pradžioje vyravusi oficiali renginio nuotaika pasikeitė į visiškai neįpareigojančią. Koncertas tapo festivalio miniatiūra. Muzikantai ir žiūrovai bendravo vieni su kitais, renginio erdvė buvo atvira – buvo galima laisvai išeiti į parką ar kitas dvaro erdves ir grįžti toliau klausytis muzikos.

 

Planuojama, kad renginys ir kitais metais vyks paskutinįjį pavasario penktadienį. Organizatorius tikisi, kad pavyks renginį išlaikyti nemokamą, bet dėl kiekvienais metais didėjančio  norinčiųjų koncertuoti skaičiaus, gali prireikti atrankos. A. Ulčinas dar šiais metais žada keletą nemokamų renginių

 

„Užutrakio dvare ir aplink jį muzikinis ir kultūrinis gyvenimas verda ištisus metus. Dvaro viduje vyksta klasikinės bei kitokios muzikos popietės bei vakarai. Taip pat vaidinami spektakliai. Išskirčiau vasaros festivalį „Užutrakio vakarai“, kuris vyksta tris vasaros mėnesius ir apjungia tris meno formas – šokį, muziką ir teatrą. Rudenį pakvies projektas „IUVENES ART“ skirtas parodyti gabius jaunuosius muzikus, atskleisti jų talentą. Šio projekto renginiai yra nemokami.“, – apie kultūrinį gyvenimą Užutrakyje pasakoja A. Ulčinas.

 

 

Gabija Karlonaitė

Autorės nuotraukos

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *