Informacija miško savininkams

Parašyta: 2021-02-18 | Kategorija: Gamta, Naujienos, Trakai |

Miškas žiemą

Dėl 2021 m. sausio 26–27 dienomis iškritusio gausaus šlapio sniego visuose Trakų rajono ir Elektrėnų savivaldybių teritorijų miškuose atsirado daug išvirtusių ir sniego bei vėjo sulaužytų medžių. Dėl šių priežasčių padaugėjo nepravažiuojamų ar sunkiai pravažiuojamų kelių.

Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus specialistai primena, kad miško savininkai privalo laikytis Miško sanitarinės apsaugos taisyklių reikalavimų, todėl ragina įvertinti juose esančią situaciją. Dar žiemos laikotarpiu, kol yra tinkamos medienos ruošos sąlygos, būtina pašalinti sniego ir vėjo nulaužtus medžius. Nes pavasarį tokius medžius, ypač spygliuočius, puola kenkėjai ir susidaro sąlygos kenkėjų židiniams išplisti. Kaip nurodyta Miško sanitarinės apsaugos taisyklėse, iš miško būtina pašalinti ir nulaužtas spygliuočių medžių šakas ilgesnes nei 1 m. ir storesnes nei 8 cm.

 Norint tvarkyti miškuose vėjo ar sniego nulaužtus medžius (vėjolaužas ir sniegolaužas) būtina užpildžius pranešimą apie ketinimus kirsti mišką ir jį pateikti Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriui, esančiam Vytauto g. 53, Trakuose.

Taip pat informuojame, kad leidimai kirsti mišką neprivalomi vykdant jaunuolynų ugdymo kirtimus iki 20 metų amžiaus, vykdant kirtimus skirtus ribinėms linijoms prakirsti (iki 1,5 metro į savo miško pusę), taip pat vykdant atrankinius sanitarinius kirtimus, kai iškertami sausuoliai bei vėjavartos (su šaknimis išversti medžiai).

Primename, kad gabenant apvalią medieną būtina užpildyti visą medienos gabenimo lapą ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir leidimą miškui kirsti (kopiją). Jei gabenama mediena atlikus kirtimus, kuriems leidimo nereikia, taip pat būtina turėti nuosavybės teisę į miško valdą patvirtinantį dokumentą ar jo kopiją.

Norint gauti Leidimą kirsti mišką (vykdant pagrindinius miško kirtimus) arba suderintą pranešimą apie ketinimus kirsti mišką, šiuo metu, esant karantinui, būtina užpildyti paraišką Aplinkosaugos leidimų informacinėje sistemoje (ALIS), prisijungiant per Elektroninius valdžios vartus.

Išsamesnę informaciją gausite paskambinę tel.: 8 612 57 429 arba 8 693 35 217.

Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyrius

Rasos Puzinienės nuotr.

 

Užs. Nr. 139


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *