Informacija miško savininkams

Parašyta: 2019-03-26 | Kategorija: Gamta, Naujienos |

Pavasarėja. Bunda gamta. Miškuose šiuo metu gausiai žydi lazdynai, visų medžių pumpurai jau yra pasiruošę išsprogti. Prasideda darbymetis paukščių ir visų kitų miško gyvių pasaulyje.

Naujai pasodintų želdinių apsaugai nuo žvėrių naudojami repelentai

 Žmonės, kurie rūpinasi ir prižiūri miškus, darbo juose turi ištisus metus. Apie miško kirtimo darbus galvojantiems miško savininkams primename, kad šiuo metu jau yra draudžiami kirtimai saugomų teritorijų II ir III grupės miškuose ir nacionalinių parkų miškuose. Nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. draudžiami visi pagrindiniai ir ugdymo kirtimai bei medienos ištraukimas. IV grupės miškuose miško retinimo ir einamuosius kirtimus bei medienos ištraukimo darbus bus draudžiama  atlikti nuo balandžio 1 d. iki liepos 1 d.

Atšilus orams, kai kur miško keliai yra sunkiai pravažiuojami, ypač jei ten vyko medienos ištraukimas ir gabeninimas. Todėl informuojame, kad apie planuojamą gabenti apvalią medieną iš miškuose vykdomų kirtimų, miško savininkai ne vėliau kaip prieš 1 dieną privalo informuoti Trakų rajono savivaldybės administracijos seniūnijos, kurios teritorijoje bus sukrauta ir vežama apvali mediena, seniūną. Taip pat primename, kad gabenant daugiau negu 1 kūbinį metrą medienos, būtina užpildyti ir su savimi turėti medienos gabenimo lapą.

 Iškirtus mišką būtina pasirūpinti, kad jis būtų laiku ir tinkamai atkurtas. Miško sodinimo metas jau prasidės netrukus. Miškų įstatymas numato, kad plynai iškirsto miško kirtavietės turi būti atkurtos per 3 metus nuo iškirtimo. Geriausia mišką atsodinti pavasarį, pirmaisiais metais po kirtimo, kol kirtavietėje nespėjo užaugti nepageidaujamų medžių ir krūmų savaiminukais. Jei mišką sodinsite vėliau, teks įdėti nemažai pastangų ir lėšų savaiminės nepagaeidaujamos augmenijos išnaikinimui ir dirvos paruošimui. Taigi, jei praeitais metais buvo vykdyti plyni kirtimai, šį pavasarį būtina ruoštis  miško atsodinimui. Paprastai optimalus miško atkūrimo būdas ir reikalingas sodinukų kiekis iškirstam plotui atsodinti būna nurodytas miškotvarkos projekte arba, kai miškotvarkos projekto nėra, miško želdinimo ir žėlimo projekte.

Miško sodinukais prekiauja VĮ Valstybinės miškų urėdijos padalinių medelynai. Dėl miško sodmenų įsigijimoTrakų rajone galima pasiteirauti, tel. 8-686 -132-76, Medelyno adresas: Gudiškių g. 45, Rūdiškės, Trakų rajonas, el. p. trakai@vivmu.lt

Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus specialistai šių metų balandžio-birželio mėnesiais tikrins 2015 m. plynai iškirstų biržių atkūrimą, kurios turėjo būti atkurtos jau pernai. Jei dėl kokių nors priežaščių miškas iki šiol nebuvo atkurtas, dar galima tai padaryti šį pavasarį. Įspėjame, kad Miško neatkūrimas per Lietuvos Respublikos Miškų įstatyme  nustatytus terminus užtraukia baudą proporcingai už kiekvieną neatkurtą miško hektarą asmenims po tris šimtus eurų, bet ne didesnę negu šeši tūkstančiai eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – po keturis šimtus keturiasdešimt eurų, bet ne didesnę negu šeši tūkstančiai eurų.

 Atsodinus mišką, jo savininkai privalo nuolat rūpintis ir atlikti miško želdinių ir žėlinių priežiūrą, apsaugą, atsodinti žuvusius želdinius ir žėlinius, prižiūrėti ir saugoti juos nuo gaisrų, miško kenkėjų, ligų ir kitų neigiamų veiksnių.

Dėl papildomos informacijos miško savininkai gali kreiptis į Valstybinės miškų tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyrių adresu Vytauto 53, Trakai, telefonas pasiteiravimui 8-528 526-97. Priėmimo dienos: antradieniais  nuo 7.00-12.00  12.45-16.00 ir penktadieniais nuo 9.00- 12.00  12.45- 16.45.

Miškų ūkio priežiūros skyrius

Valstybinės miškų tarnybos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *