Informacija organizacijoms, norinčioms priimti savanorius

Parašyta: 2020-08-14 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Dažnai girdime apie gerus, naudingus visuomenei darbus, kuriuos atlieka savanoriai. Aktyvių savanorių netrūksta ir mūsų rajone, tačiau siektina šį judėjimą dar labiau plėtoti. Taigi kas yra savanoris, kaip juo tapti ir kodėl?

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje pelno nesiekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme. Kiekviena organizacija numato savanorių poreikį, o susitikusi su savanoriu derina abiejų pusių lūkesčius: užduotis, veiklų apimtis, tvarkaraščius. Būtina komunikacija derinant abiejų šalių galimybes.

Priimančioms organizacijoms – tai proga tapti akredituota savanorius priimančia organizacija, t.y. vieta, kurioje gali savanoriauti jaunas žmogus. Organizacijos akredituojamos visus metus ir akreditacija suteikiama 3 metams.

Organizacijai svarbu žinoti, kad savanoriai būna „ilgalaikiai“ ir „trumpalaikiai“.

  • „ilgalaikis“ savanoris būna atsidavęs idėjai arba organizacijai.
  • „trumpalaikis“ savanoris yra neypatingai susidomėjęs organizacijos idėja ar organizacija, tačiau jis prijaučia vykdomai veiklai;
  • „trumpalaikis“ savanoris gali būti pritraukiamas dalyvauti konkrečiuose renginiuose, akcijose. Toks savanoris nori ribotos trukmės, griežtai apibrėžto darbo. Svarbu atkreipti dėmesį, kad tas pats žmogus vienoje organizacijoje gali būti „trumpalaikiu“ savanoriu, o kitoje „ilgalaikiu“.

Prie ilgalaikės savanorystės yra priskiriama Savanoriškos tarnybos programa.

Savanoriškos tarnybos atveju organizacija įsipareigoja savanoriui sudaryti 40 val. per mėnesį savanoriškos veiklos planą (grafiką), kuris atitiktų savanorio kompetencijas ir būtų prasmingas tiek savanoriui, tiek pačiai organizacijai.

Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu, aptarti veiklas ir sunkumus kartą per dvi savaites.

Priimanti organizacija gauna savanorių pagalbą ir ilgalaikį įsipareigojimą, mainais suteikdama kokybišką veiklą ir atitinkamą palaikymą savanoriams.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 40 val./mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas.

Daugiau apie Savanorišką tarnybą ir kaip tapti akredituota savanorius priimančia organizacija:

https://jrd.lt/savanoryste/jst

Daiva UMBRASIENĖ,

Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų organizatorė

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite