Integralios pagalbos paslaugų nauda ir svarba

Parašyta: 2019-12-02 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Senieji Trakai, Sveikata, Tiltai, Trakai |

Tik tas žmogus, kuris patyrė, ką reiškia namuose slaugyti neįgalų ar sunkiai sergantį artimąjį, gerai žino, kokia gali būti svarbi ir reikalinga aplinkinių pagalba. Juk dėl nelengvos kasdieninės naštos, slaugant brangų sau žmogų, senka ne tik fizinės, bet ir psichologinės jėgos. Dabar, kai ir Trakų rajono savivaldybės gyventojai naudojasi integralios pagalbos namuose paslaugomis, savo ligoje ar negalioje slaugomi asmenys nebėra vieniši, o jų artimieji gali lengviau atsikvėpti, grįžti į darbo rinką, išnaudoti savirealizacijos galimybes ar tiesiog pailsėti, nesijaudindami, kad tuo metu jų artimieji lieka be priežiūros. Integrali pagalba į namus reiškia, kad slaugomas žmogus gauna ne tik kvalifikuotą jam būtiną pagalbą, bet ir bendravimo džiaugsmą, atidų dėmesį.

 

 

Trakų globos ir socialinių paslaugų centro slaugytoja Dalia Orlovskienė su Zofija Sinkevič

Integrali pagalba namuose Trakų rajone teikiama įgyvendinant ES ir valstybės lėšomis finansuojamą projektą ,,Integralios pagalbos (socialines globos ir slaugos) namuose paslaugų plėtra Trakų rajono savivaldybėje“ Nr.08.4.l-ESFA-V-418-01-0002. Dabar jau yra pasiekti visi Projekto įgyvendinimo fiziniai rodikliai. Buvo planuota teikti integralios pagalbos paslaugas 40 asmenų. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu (2016–2019 m.) integralią pagalbą jau gavo 87 asmenys. Skaičiai rodo, kad šios paslaugos tikrai reikalingos ir paklausios.

Trakų globos ir socialinių paslaugų centro slaugytojo padėjėja Onutė Pavliukovič su paslaugų gavėju

Siekiant užtikrinti, kad integ­ralios pagalbos gavėjų artimieji (šeimos nariai) geriau suvoktų bei užtikrintų senyvo amžiaus su sunkia negalia asmenų poreikius, slaugos specialistai organizuoja individualias ir grupines konsultacijas šeimos nariams, kurių metu konsultacijas jau gavo 30 asmenų.
Teikiant kokybiškas integralios pagalbos asmens namuose paslaugas, būtina gilinti žinias, kelti profesinę kvalifikaciją. Projekto įgyvendinimo metu buvo organizuoti mokymai, kuriuose dalyvavo 32 darbuotojai (2 slaugytojai, 10 socialinio darbuotojo padėjėjų, 15 savanorių, 5 darbuotojų komanda dalyvavo supervizijoje).
Projekto vykdymo laikotarpiu organizuoti 6 renginiai, iš jų: 3 renginiai savanoriams ir 3 bendruomenių nariams, kuriuose dalyvavo 55 asmenys, iš jų: 15 savanorių ir 40 bendruomenės narių.
Rajono gyventojai džiaugiasi, kad Lietuvoje atsirado projektai, kurie labai palengvina ligonių slaugą. Pagerėjo ne tik pačių paslaugų gavėjų, bet ir jų artimųjų gyvenimo kokybė, juk ištisą parą būnant su žmogumi, kuriam reikia nuolatinės priežiūros, nebelieka fiziškai galimybių įsidarbinti, pasirūpinti pačiu savimi. Daugeliu atvejų šeimos nariai negalėjo savo sergančio artimojo palikti nors keletui valandų, o dabar tai gali padaryti, nes juo rūpinasi kompetentingi slaugos darbuotojai, slaugytojo padėjėjai ar socialinio darbuotojo padėjėjai. Artimieji gali susitvarkyti savo reikalus, kai kurie jų net įsidarbino, pradėjo savo veiklas.
Integralios pagalbos plėt­ros programa ir įgyvendinami projektai iš esmės keičia situaciją.
Tikimės, kad šis projektas bus tęsiamas, o Trakų globos ir socialinių paslaugų centro kvalifikuoti bei atsidavę darbuotojai ir toliau galės teikti taip reikalingas ir naudingas socialinės globos ir slaugos paslaugas asmens namuose.

Slaugote artimąjį? Pažįstate žmogų, kuriam reikia pagalbos slaugant neįgalųjį?
Kviečiame pasinaudoti Integ­ralios pagalbos paslaugomis į namus.
Daugiau informacijos apie Integralios pagalbos paslaugas: www.tgspc.lt, Birutės 7, Trakai, tel. (8 528) 55056, mob. 8 684 15 516, el. p. soc.paslaugos@trakai.lt.

Virginija NARKEVIČIENĖ,
projekto vadovė

Užs. Nr. 758

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *