Iš širdies į širdį

Parašyta: 2015-12-16 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

Knyga dabartiniame pasaulyje atlieka daug ypatingų pareigų: pasakoja, moko, guodžia, graudina, šildo ir apkabina, kuria jaukią ir šviesią atmosferą bei kviečia ją skaityti tiek pačius mažiausius, tiek senjorus.

Knygoje informacija atgula kaip istorijos dalis. Viskas, kas sudėta į knygas, laikraščius, žurnalus yra brangiausias turtas, turintis savo saugyklą, t.y. biblioteką. Dėl šių priežasčių, bibliotekoje nuolat bandoma atnaujinti fondą, kuriame trūksta naujos literatūros, naujų dokumentų, o jais pasirūpinti tampa vis sunkiau  dėl ekonominių sunkumų ir nepakankamų lėšų.

Trakų viešoji biblioteka per žiemos švenčių laikotarpį lankytojus džiugina renginiais, kuriuose dalinasi gerąja patirtimi ir rūpinasi visų juose apsilankiusių gerove. Tad tęsiant šį rūpinimąsi, padėkos žodžiais už paramą knygomis Trakų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, dėkojame labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.

Fondas veikia siekdamas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams, skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams.Bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, Lietuvos rašytojų sąjunga, fondas kas metai skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą.

Konkurso tikslas – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Konkurso laureatams fondas įsteigė solidžias premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinį itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų. Lėšos fondui renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijų metu, gaunamos iš rėmėjų. Didžiausias sumas aukoja mecenatas Ramūnas Karbauskis. Šiais metais  išleista 11 knygų, visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudaro  250–300 knygų.

Jau surinktos ir išleistos daugiau kaip 10 tūkst. egzempliorių tiražu geriausių vaikiškų knygų „Vaikų bibliotekėlės“, šešios pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos ir penkios Prano Mašioto pasakų knygelės bus dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams ir t. t.

Į Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių atvyko mecenatas R. Karbauskis kartu su labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ ambasadore Živile Vyštartaite. Bibliotekai, miesto ir rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms, darželiams, dienos centrams, globos namų atstovams padovanojo knygų rinkinius vaikams. Neabejojame, kad šios knygos pripildys ir džiugins kiekvieno vaiko širdį, suteiks žinių, skaitymo džiaugsmo. O šio projekto dėka vaikai kiekvienais metais galės džiaugtis nauja, tik jiems skirta vaikų literatūra.

Padėkoti nėra paprasta, kai padaromas geras darbas ar kilnus poelgis, kuris keliauja iš širdies į širdį. Labiausiai širdis glosto gausiai papildytas bibliotekos fondas. Džiaugiamės dovanotomis knygomis, kurios, suradusios vietą bibliotekos lentynoje, pasieks dar daugiau skaitytojų ir bus perduodamos ateities kartoms.

 Ne visi žmonės daro tai, ką reikia. Net jei ir žino, ką reikėtų padaryti. Tačiau šiame žinojime dažniausiai ir slypi visas gyvenimo žavesys… Ačiū už Jūsų gerumą!

Meida Vitovičiūtė,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė

Akimirkos iš susitikimo su mecenatu R. Karbauskiu


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *