Išankstinis balsavimas Trakų rajono savivaldybėje

Parašyta: 2019-03-01 | Kategorija: Naujienos, Rinkimai |

Trečiadienį visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas į savivaldybių merų ir tarybų narių rinkimus.

Aleksej Baziliuk suskubo atlikti pilietinę pareigą. Visus balsavimo dokumentus tvarko komisijos narė – Akvilė Zaleckaitė-Vasilenkienė

 

Vasario 27–28 d., trečiadienį ir ketvirtadienį, 08:00–20:00 val. Trakų rajono savivaldybės Didžiojoje salėje visiems, kurie rinkimų dieną, t. y. kovo 3 d., dėl kokių nors priežasčių negali atvykti į savo rinkimų apylinkes balsuoti, turėjo galimybę atlikti pilietinę pareigą. Su savimi tereikėjo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Trečiadienį prasidėjo balsavimas ir specialiuose paštuose – sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose – čia balsuoti galima iki penktadienio.
Vasario 28–kovo 2 d., nuo ketvirtadienio iki šeštadienio, galima balsuoti ir namuose. Šia teise pasinaudoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būk­lės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.
Kaip „Trakų žemei“ sakė Trakų rajono savivaldybės Nr. 52 rinkimų komisijos pirmininkė Alina Kuleš, pirmąją išankstinio balsavimo dieną, vasario 27-ąją,
Trakų rajono savivaldybėje balsavo 312 LR piliečių: 277 – iš Trakų rajono, 35 – iš įvairių kitų Lietuvos apygardų. Lyginant su praeitais rinkimais, šiemet atėjusiųjų balsuoti pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo mažiau. Trakų rajono savivaldybės Nr. 52 rinkimų komisijos pirmininkė informavo, kad balsavimas vyksta sklandžiai, jokių rimtų nusiskundimų ir pažeidimų nėra.
Kovo 3-ąją – rinkimų dieną – balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 07:00 val. ir baigsis 20:00 val.

Naujovės

Šiųmetiniai rinkimai atnešė ir tam tikrų pokyčių rinkėjams. Šiemet prieš pat rinkimus nebus galima pakeisti deklaruotos gyvenamosios vietos ir balsuoti kitoje savivaldybėje. Taip pat rinkimų kabinos yra be užuolaidų, o balsadėžės – matinės.
VRK primena, kad rinkėjai gaus du biuletenius. Vienas biuletenis skirtas vienmandatėje rinkimų apygardoje renkamam – rinkėjas turės pasirinkti vieną kandidatą iš kelių. Antrasis biuletenis bus skirtas daugiamandatėje apygardoje renkamiems tarybų nariams – rinkėjas turės išsirinkti sąrašą, už kurį jis balsuoja. Biuletenio apačioje bus penki langeliai, kuriuose rinkėjas turės nurodyti penkių kandidatų numerius. Jeigu rinkėjas nepasirinks nei vieno kandidato, tokiu atveju bus laikoma, kad rinkėjas palaiko partijos keliamų kandidatų sąrašo eiliškumą.

Agitacijos draudimas

Penktadienį 1 val. nakties prasidės agitacijos draudimo laikotarpis, jis tęsis 30 valandų – iki sekmadienio 20 val.

„Trakų žemės“ inf.
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *