„Išgyvenimo drama“ sovietinės okupacijos metais

Parašyta: 2021-10-27 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Jaunimas, Naujienos, Trakai |

Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje rugsėjo-spalio mėnesiais buvo vykdomas projektas „Istorijos pėdsakais“. Šio projekto metu buvo organizuojamos veiklos, kurių metu gimnazijos moksleiviai buvo  supažindinti su Lietuvos istoriniais tarpsniais, parodant, kaip Lietuva išgyveno sunkius laikotarpius.

Moksleiviai vyko į Valdovų rūmus, kur gidė  papasakojo apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės   istoriją, supažindino su turtinga Lietuvos bei LDK istorija. Kita grupė moksleivių dalyvavo aktyvios fizinės veiklos ekskursija-spektaklyje „Išgyvenimo drama“ kurio metu buvo parodyta Lietuvos istorija sovietinės okupacijos metais. Šios ekskursijos metu, dalyvaujant interaktyviuose užsiėmimuose bei kartu su aktoriais imituojant realias situacijas, moksleiviai galėjo pajausti to laikotarpio  dvasią.

Išvyka į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejų sausio 13 d. įvykiams atminti bei ekskursija į televizijos bokštą supažindino  moksleivius su skaudžiausiomis šalies patirtimis, kai vienybė ir tarpusavio pagalba nulėmė šalies ateitį. Pasisemti vienybės, to laikmečio sąmoningumo, yra aktualu ir šiuo pandeminiu laikotarpiu.

Projekto vykdymo metu dalyviai susipažino su istoriniais, kultūriniais objektais bei įvykiais, dalyvavo gidų vedamose ekskursijose, dalyvavo įvairiuose imituojamuose situacijose, diskutavo apie  pasirinkto istorinio laikmečio išgyvenimo klausimus.

Tikimasi, kad moksleiviai, pabuvoję kitoje, kultūringoje aplinkoje, susitikę su kitų regionų jaunimu išvykų metu, susipažinę su Lietuvos istoriniais ir meno objektais, pradės pozityviau mąstyti. Grįžę iš išvykų moksleiviai pasakojo įspūdžius savo šeimose bei draugų rate, tuo prisidėdami prie teigiamos psichinės ir emocines būsenos savo aplinkoje.

Projektų vadovė

Dalia Mockeliūnienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *