Jašiūnų dvare – politikų pasitarimas

Parašyta: 2016-03-14 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |
vrm7-34437-s360x238

Susitikime dalyvavo Trakų r. sav. merė Edita Rudelienė (viduryje) ir jos pavaduotoja Marija Puč

 

 

Praeitą savaitę Jašiūnų dvare įvyko Švenčionių, Trakų, Vilniaus, Visagino rajonų savivaldybių vadovų ir ministerijų atstovų pasitarimas dėl priemonių socialiniams ir ekonominiams skirtumams regionuose, kuriuose gyvena tautinių mažumų atstovai, mažinti.

Susitikime dalyvavo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės admininistracijos direktorius Josif Rybak, Vilniaus, Trakų, Švenčionių, Visagino rajonų savivaldybių vadovai, o taip pat Lietuvos Respublikos ministerijų viceministrai.

Pirmoje pasitarimo dalyje savivaldybių atstovai kalbėjo apie priemonių įgyvendinimą, kėlė esamas problemas, siūlė jų sprendimų būdus ir alternatyvias priemones. Daugiausia buvo keliami daugiabučių renovacijos, energinio efektyvumo projektų, socialinio būsto, verslo plėtros klausimai.

Šalčininkų rajono savivaldybės poziciją pristatė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė, kalbėjusi apie rajono problemas, lūkesčius ir pateikusi Savivaldybės alternatyvius esamų problemų sprendimus.

„Socialiniams ir ekonominiams skirtumams mažinti regionuose, kur gausiai gyvena tautinių mažumų atstovai, priemonės svarstomos jau ne pirmus metus, tačiau jos yra fragmentiškos ir nesudaro bendros problemų sprendimo visumos. Prašome į problemų sprendimą pažvelgti kompleksiškai ir visus savivaldybių siūlymus su konkrečiais tikslais, priemonėmis ir rezultatais patvirtinti Vyriausybės nutarimu“, – kalbėjo Donata Ašmankevičienė.

Pranešėja akcentavo, kad minėtose savivaldybėse įgyvendinamiems viešųjų pastatų ir daugiabučių gyvenamųjų namų energetinio efektyvumo didinimo projektams iki 2020 metų būtų taikoma ne mažesnė kaip 40 proc. negrąžintinų subsidijų dalis. Ji taip pat kreipėsi su prašymu padėti išspręsti socialinio būsto įsigijimo ir finansavimo problemą, nes gaunamų lėšų nepakanka užtikrinti šiam poreikiui. Pasitarimo metu taip pat iškeltas papildomo 10 proc. finansavimo iš Kelių priežiūros ir plėtros programos klausimas, per mažas paramos intensyvumas projektams vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo srityje, nes finansuodama realizuojamus projektus net 50 proc. Savivaldybė patirtų didžiulius nuostolius. Pasitarimo metu iškeltas poreikis renovuoti penkias švietimo įstaigas, užbaigti Šalčininkų kultūros centro ir Jašiūnų dvaro renovaciją, atlikti būtinus Vilkiškių dvaro rekonstrukcijos darbus. Donata Ašmankevičienė taip pat pabrėžė tiesioginių užsienio investicijų stoką Šalčininkų rajone ir prašė padėti pritraukti investicijas į rajoną, nes centrinė valdžia ir ministerijos turi praktikoje veikiančių mechanizmų, galinčių ir skatinančių verslo steigimą ir plėtrą periferijoje. Investuotojų pritraukimas išspręstų Šalčininkų rajone egzistuojančias nedarbo problemas, sudarytų sąlygas ekonomikos augimui. Pristatydama Savivaldybės poziciją pranešėja taip pat priminė, kad nepalankių ūkininkauti teritorijų statuso pripažinimas yra labai svarbus rajonui, tačiau ši nuostata visiškai neįgyvendinta.

„Tikimės, kad visi mūsų siūlymai bus įtraukti į oficialius dokumentus ir sėkmę, mažinant ekonominius ir socialinius skirtumus, pranašaujantys sprendimai bus įgyvendinti“, – baigdama pranešimą kalbėjo Donata Ašmankevičienė.

Išklausę savivaldybių atstovų pranešimų pasitarime dalyvavę viceministrai arba jų deleguoti asmenys pagal jų kompetencijas atsakė į iškilusius klausimus, suteikė papildomos informacijos apie galimus finansavimo gavimo būdus tam tikrų sričių projektams.

„Dėkoju, kad šiam pasitarimui pasirinkote Jašiūnus. Pokalbis vyko konstruktyviai, buvo atviras ir , tikiuosi, naudingas. Atvirai pasakysiu, kad ne visi atsakymai gauti, ne visais atsakymais mes esame patenkinti, tačiau dėkojame ir už gerus pasiūlymus, kuriais būtinai pasinaudosime. Dėkoju visiems už geranoriškumą, kuris yra mūsų visų sėkmės pagrindas. Tautinės mažumos yra privalumas“, – pasitarimo pabaigoje kalbėjo meras Zdzislav Palevič, akcentuodamas glaudų savivaldybių, ministerijų ir joms pavaldžių institucijų bendradarbiavimą siekiant mažinti socialinius ir ekonominiu skirtumus regionuose, kuriuose gausiai gyvena tautinės mažumos.

Inesa Suchocka,

Šalčininkų rajono savivaldybės administracija

salčininkai.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *