Jaunieji menininkai atvyksta į Trakus – artėja koncertų ciklas „Iuvenes art“

Parašyta: 2013-09-13 | Kategorija: Kultūra, Kvietimai, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Kopija iš Ieva_Tij_n_lien__PORTRETIN_.JPG (1)

Projekto „Iuvenes art“ vadovė Ieva Tijūnėlienė

 

Dauguma jaunų, talentingų, muzikalių žmonių iš Lietuvos, pelniusių pripažinimą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, savo kūrybą vysto didžiuosiuose miestuose, vien dėl ten „verdančio“ aktyvaus kultūrinio gyvenimo. Tuo tarpu regionų gyventojai turi mažesnes galimybes išgirsti jų kuriamą muziką. Todėl šį kartą į susitikimą su tiek čia, tiek užsienyje kuriančiais jaunaisiais menininkais kviečia Trakų vietos veiklos grupė (VVG), įgyvendindama projektą „Iuvenes art“.

Lietuvos jaunųjų menininkų kuriama muzika bei pasiekimais domisi profesionali muzikė Ieva Tijūnėlienė – projekto „Iuvenes art“ vadovė. Idėjos autorė praeitais metais į Trakus sukvietė užsienyje gyvenančius ir kuriančius, Trakų meno mokyklą baigusius jaunuosius menininkus – kompozitorių Albertą Navicką (Prancūzija), saksofonininkę Rusnę Mikiškaitę (Didžioji Britanija) ir vokalistę Reginą Bendinskytę (Vokietija). Užutrakio dvaro sodyboje vykęs koncertų ciklas „Muzika iš toli“ sulaukė didelio pasisekimo – Trakų rajono ir visos Lietuvos gyventojai džiaugėsi girdėdami šių kūrėjų atliekama muzika.

Šiemet „Iuvenes art“ projekte dalyvaus ir Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys bei kuriantys jaunieji menininkai, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatai, „Grand Prix“ premijų laimėtojai – smuikininkas Algirdas Šochas (Lietuva-Vokietija), fortepijono meistrės: Jonė Punytė (Lietuva), Austėja Valušytė (Lietuva) ir Ugnė Antanavičiūtė (Lietuva), altininkai Ugnė Petrauskaitė (Lietuva) ir Jurgis Juozapaitis (Lietuva), klarneto meistras Vytautas Giedraitis (Lietuva). „Regionuose profesionalių jaunųjų menininkų kūryba pristatoma fragmentiškai, stinga iniciatyvų supažindinti visuomenę su „naujais veidais“, aktualiomis jaunųjų profesionalų kūrybos, atlikimo tendencijomis.“, – apie projektą kalbėjo I. Tijūnėlienė. Pasak idėjos autorės, projekto ašis – populiarinti jaunųjų menininkų kūrybą regionuose – šį kartą – Trakų rajone.

Maloniai kviečiame dalyvauti Užutrakio dvaro sodyboje (Trakų raj.) vyksiančiuose koncertuose:

Š. m. rugsėjo 28 d., 17 val. Algirdas Šochas, Jonė Punytė (programoje: J. Brahms, P. Sarasate ir kt.);

Š. m. spalio 12 d., 17 val. Ugnė Petrauskaitė, Austėja Valušytė (programoje: R. Schumann, G. Enescu ir kt.);

Š. m. spalio 26 d., 17 val. ,,Trio Claviota” Jurgis Juozapaitis, Vytautas Giedraitis, Ugnė Antanavičiūtė (programoje: W. A. Mozart, V. Germanavičius ir kt.).

Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

*Renginiai nemokami.

Evelina KISLYCH,

žurnalistė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *