Jaunimas pirmojoje organizacijų mugėje Trakuose: „Mums to reikėjo“

Parašyta: 2013-12-06 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
jaunimo muge 1

Sveikinimo žodį tarė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė

Tiesa, reiktų nepamiršti paminėti, jog mugė buvo integruota į jau eilę metų vykstantį tradicinį atvirų durų dienos renginį. Lapkričio 29-ąją jaunimui buvo suteikta puiki proga pasisemti naujų žinių, susiplanuoti savo tolimesnę veiklą bei dalyvauti jaunimo veikloje savivaldybės teritorijoje ir už jos ribų.

Taip sutapo, kad atvirų durų diena pavirto net 150 jaunų žmones sujungusia stulbinamo dydžio konferencija – prie „kėdžių matavimosi“ ceremonijos bei suorganizuotos organizacijų mugės prisijungė ir VšĮ „Nectarus“ komanda, kuri drauge su Trakų rajono ir Elektrėnų savivaldybėmis įgyvendina dvejų metų trukmės ES projektą „Savivaldus jaunimas“.

Šiemet Trakuose apsilankė bei su jaunimu susitiko šalyje gerai žinoma nevyriausybinė organizacija „Socialinis veiksmas“, kuri po pusantros valandos trukusių užsiėmimų sugebėjo jaunimą sudominti savanoriška veikla Lietuvoje ir užsienyje.

Trakų rajono organizacijos – veiklios

Renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Karolina Narkevič, regioninės žiniasklaidos atstovai – laikraščių „Trakų žemė“, „Klevų alėja“ vyriausiasis redaktorius Juozas Vercinkevičius, televizijos „Aidas“ savininkas Česlovas Rulevičius, mokytojai ir moksleiviai iš aštuonių rajono mokyklų, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovai.

Sveikinimo žodį tarusi direktorė A. Kandratavičienė pabrėžė, jog tokios jaunų žmonių gausos savivaldybė dar nėra mačiusi. Organizacijų mugėje dalyvavo ir savivaldybėje per visus tris aukštus savo veiklą pristatinėjo net dešimt organizacijų: Kūno kultūros ir sporto, Jaunimo turizmo ir laisvalaikio centrai, Trakų viešoji biblioteka, Trakų rajono kultūros rūmai, Lietuvos šaulių sąjungos Trakų 6-oji kuopa, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, Lentvario jaunimo centro savanoriai, jaunimo organizacija „Darbas“ (JOD), jaunieji policijos rėmėjai, nevyriausybinė organizacija „Lentvario parko renesansas“.

Šiemet renginio organizatoriai sulaukė ir svečių – Europos savanorių tarnybos asociacijos „Saltes“ (inicijuojančios atviro jaunimo centro steigimą Trakuose) atstovų.

Mes galim problemas spręsti patys. Nesitikėjot?

jaunimo muge

Jaunimo organizacijų atstovai pristatė savo veiklą

Renginyje projektą „Savivaldus jaunimas“ pristatęs Donatas Petkauskas nustebino susirinkusius jaunus žmones ir savivaldybės atstovus, pakvietęs prisistatyti vieną iš projekto metu susikūrusių komandų „Aukštadvario revoliucionieriai“, kurie įvykusių mokymų dėka ėmėsi savo miestelio problemų spręsti patys.

Visai neseniai jaunimo grupelė, tapusi komanda, suorganizavo Aukštadvario miestelyje diskoteką, kurios metu surinkti pinigai buvo panaudoti vienai ryškiausių problemų – autobusų stotelių dažymui (pasirinkta spalva – žalia). Ir tai tik pradžia – kitos diskotekos metu surinktas lėšas jaunimas ketina investuoti į aparatūros įsigijimą, kuri yra reikalinga ne tik mokyklai, bet ir visam Aukštadvario miesteliui. Šis pavyzdys direktorę A. Kandratavičienę privertė nustebti ir dar labiau pasidžiaugti savivaldybės įgyvendinamais jaunimo projektais.

Žurnalą ketinama paversti periodiniu leidiniu

Renginio metu buvo pristatytas ir pirmasis jaunimo žurnalas „Trakų rajono jaunimo žinios“. Projekto „Europa mano kišenėj“ (kurio dėka buvo išleistas šis žurnalas) vadovė Evelina Kislych pristatė šį pirmąjį kūrinį, prie kurio leidybos prisidėjo didžioji dalis Trakų rajono jaunimo. Pastarasis ketina žurnalą paversti periodiniu, nes, jų manymu, nauda akivaizdi – žurnalo dėka jaunimas sužinojo apie savo galimybes veikti rajone, Lietuvoje ir užsienyje, susipažino su savivaldybės Jaunimo reikalų taryba.

Gyvenimiškų istorijų dėka, kuriose jauni žmonės pasakoja apie savo laisvalaikį, kūrybą, verslo pradžią, sėkmę moksluose, kuri padėjo pasiekti aukštumų, dauguma jaunimo susimąstė apie savo stipriąsias puses ir galimybes jas tobulinti. Žurnalo pristatymo metu kalbėjo ir jo leidėjas, VšĮ „Vorutos fondas“ steigėjas J. Vercinkevičius, teigęs, kad jaunimas gyvena ypatingame rajone – aukso lopšyje, kuris tiek istoriškai, tiek kultūriškai suteikia jaunimui daug ir puikių galimybių veikti.

VšĮ „Vorutos fondas“ prisidėjo prie žurnalo leidybos, paremdamas jį net 1 500 Lt. Ar jaunimas tęs pradėtą darbą pasinaudodamas nuo kitų metų startuosiančia „Erasmus+“ programa – parodys laikas.

Padėkos raštas – dar vienas, arba pirmas

Renginyje taip pat įvyko labiausiai prie jaunimo politikos plėtros ir kryptingo įgyvendinimo prisidedančio jaunimo atstovų apdovanojimai.

Šiemet padėkos raštus ir dovanas gavo būsimas astronomas Edgaras Reut, Lietuvos moksleivių parlamento narė Patricija Kalkytė, svariausiais rezultatais jaunimo projektinėje veikloje galinti pasigirti Lentvario jaunimo centro darbuotoja Eugenija Snitkova, vieni aktyviausių savanorių – Tomas Davidovičius, Eimantas Viatkinas, Ugnė Kumparskaitė, Vytatas Lekevičius, jaunieji „Aukštadvario revoliucionieriai“ Brigita Agota Baškevičiūtė, Dovydas Ditkevičius ir Živilė Kacilauskaitė, vienas geriausiai žinomų indėlininkų į jaunimo veiklą ir jos plėtrą – Povilas Plūkas.

Gražiu žodžiu paminėtas ir Šaulių sąjungos Trakų skyriaus idėjinis vadas Stanislovas Baltrūnas, aktyviai jaunimą į šaulių veiklą įtraukęs Jevgenij Lebedev.

Merui skubiai reikia erdvesnio kabineto

Tradiciškai, vykstant renginiui, vyko ir „kėdžių matavimasis“. Jaunimas lankėsi mero, vicemero, adminsitracijos direktorės kabinetuose, savivaldybės Kultūros ir turizmo, švietimo, Juridinio ir personalo valdymo, Vaiko teisių ir kituose skyriuose, klausdami specialistų apie jų darbo specifiką, kryptis, rezultatus.

Labiausiai jaunimui patiko lankytis savivaldybės mero Vytauto Zaliecko kabinete. Išdidžiai atsisėdę į mero vietą, jaunuoliai pasijuto didingai, liko patenkinti jos patogumu. Tačiau paklausti, ar taip įsivaizdavo mero kasdienybę, didžioji dalis jaunimo teigė manę, jog kabinetas yra erdvesnis nei yra ištikrųjų.

Viena Rūdiškių gimnazijos moksleivė teiravosi rajono vadovo apie šiuo metu statomą Rūdiškių daugiafunkcinį kultūros centrą, rekonstruotą seniūnijos pastatą. Jaunimo grupelė iš Aukštadvario palietė kitą jiems opią problemą – atviro jaunimo centro stygių Trakų rajone. Pasak mero, šį centrą žadama įkurti jau 2014 metais.

jaunimas

Savivaldybės didžiojoje salėje, pritrūkus kėdžių, jaunimas įsitaisė, kaip jam patogu

Dėl Trakų rajono bibliotekų pažangumo – lankytis jose dažniau. Jaunimas tiesiog negalėjo patikėti, kad jos yra taip toli pažengusios. Jiems yra sudarytos puikios sąlygos mokytis naudojantis planšetiniais kompiuteriais, skaityti naudojantis skaitmeninėmis knygų skaityklėmis ir naudotis kitomis bibliotekos įdiegtomis naujovėmis.

Visų svarbiausia, jaunimas suprato, kad koordinatorius – jų draugas, organizacijos – yra mielai pasiruošusios bendradarbiauti, o galimybės save realizuoti – didesnės, nei manė iki tol.

Evelina KISLYCH,

jaunimo reikalų koordinatorė

Sigitos Nemeikaitės nuotr.   

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *