Jaunimo mainai Create Yourself

Parašyta: 2015-11-11 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |
Mainuose dalyvavo jaunuoliai iš Lietuvos, Graikijos, Rumunijos ir Italijos

Mainuose dalyvavo jaunuoliai iš Lietuvos, Graikijos, Rumunijos ir Italijos

Jaunimo mainai Create Yourself organizuoti ir įgyvendinti Lentvario jaunimo centro komandos spalio 11-22 d. kartu su 3 partneriais iš Graikijos, Rumunijos ir Italijos.
Projekto tikslas – ugdyti jaunimo kūrybinį potencialą ir mažinti socialinę atskirtį, pasitelkiant drabužių kūrimą, diskutuojant apie mados industrijos įtaką jaunimui.
Projekto temos: mados indust­rijos veikimo principai ir įtaką jaunuoliams, socialinė atskirtis, kūrybiškumas, darbas komandoje ir kt.
Mainuose mokysimės siūti drabužius, kurti savo projektus/kolekcijas ir galvoti apie jų pateikimo būdus.

Projekto dalyvės įspūdžiai:

Saulėtasis spalio 11-osios rytas, aš ir keli lentvariečiai skubame prie Lentvario traukinių stoties, kur mus turi pasiimti mokymų centro „Daugirdiškės“ autobusas. Susitinku su savo draugais, kurie šiame projekte bus patys artimiausi ir geriausiai pažįstami. Dvidešimties minučių kelionė mums neprailgsta ir štai – mes jau mokymų centre „Daugirdiškės“. Aplinka asmeniškai mane pribloškia savo paprastumu bei ramumu. Paprasta kaimo turizmo sodybėlė su keliais pastatais, aplinkui laukai bei miškai. Suradusios su drauge savo vardus ant kambario durų nedrąsiai užeiname ir ten mus pasitinka plačiai besišypsanti mergina, tiesdama mums ranką ir sakydama savo vardą. Tai iškart priverčia suprasti, jog rasime bendrą kalbą.
Pirmąją dieną po pietų prasideda pirmoji sesija, kurios tikslas yra susipažinti. Mano nuomone, tai labai padėjo įsiminti visų ten esančių 32 žmonių vardus bei daugiau sužinoti apie juos. Pasibaigus pirmosios dienos vakarienei daugelis susirinko į visų taip mėgstamą kambarį, kur galėjome susipažinti dar artimiau. Antrosios dienos rytą prasidėjo daug sunkesnis darbas. Pirmąją dienos dalį žaidėme įvairius žaidimus, skirtus susipažinimui, išklausėme teorinės informacijos apie mūsų ugdymosi procesą šių mainų metu, o antrąją dienos dalį „lipdėme“ komandą (vyko įvairios komandų formavimo užduotys).
Po pirmųjų savo mainų galiu teigti, jog programa buvo pritaikyta prie mūsų lūkesčių ir poreikių. Komandos formavimo užduotys privertė visus dar labiau susibendrauti, pasijausti komanda. Įvairios užduotys grupelėse skatino geriau pažinti kiekvieną asmeniškai. Socialinės integracijos, tolerancijos temų aptarimas įtraukdavo į ilgas bei įdomias diskusijas.
Taip pat turėjome kelias dienas, skirtas siuvimui, kurių metu, manau, ne vienas pasijautė tikru dizaineriu. Pirmąją dieną turėjome galimybę atnaujinti savo atsivežtus drabužius. O antrąją dieną galėjome pasisiūti kažką naujo patys savomis rankomis. Šių veiklų metu buvau tikrai nustebusi, kad kai kurie vaikinai labai įsitraukė į darbą. Jie pasisiuvo sportinius maišelius, kepures ir net kelnes!
Kiekvieną rytą pradėdavome nuotaikingais energijos suteikiančiais žaidimais skirtas prabusti, iš kurių vieno žodžiai iki šiol yra įstrigę daugeliui iš mūsų.
Tai buvo pirmieji mano mainai –
4 visiškai skirtingos šalys, gyvenimas tarptautinėje grupėje. Nors po atsisveikinimo su visais nuostabiais žmonėmis praėjo beveik savaitė, niekaip negaliu jų pamiršti. Manau, kad šiuos mainus atsiminsiu visą gyvenimą, nes tai buvo puiki patirtis. Kuomet kiti žmonės man pasakodavo apie tai, kas yra mainai, nesuprasdavau jų, manydavau, jog tai yra tiesiog laiko švaistymas. Bet vieną kartą juose pabuvusi galiu teigti, jog noriu ir tikrai dalyvausiu dar ne vienuose mainuose. Todėl žmonėms, kurie turi progą sudalyvauti, rekomenduoju! Nes tik pabuvus mainuose gali suprasti, kas tai yra ir kokią pridėtinę vertę tai kuria.

Skaidrė LEIPUSAITĖ,
Projektą finansuoja Europos Sąjungos programa Erasmus+
Daugiau informacijos ir akimirkas iš projekto rasite čia: https://www.facebook.com/Lentvario-jaunimo-centras-138414172064/?fref=ts
Projekto video: https://www.youtube.com/watch?v=nTTBkm0jStQ&feature=youtu.be

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *