Jaunųjų motociklininkų vairavimo mokymai Aukštadvario kartodrome

Parašyta: 2017-06-12 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Renginiai |

Birželio 4 d., saulėtą sekmadienio priešpietę Aukštadvario kartodrome nuo ankstyvo ryto iki pat pietų burzgė vaikiški motociklai. Vyko jaunųjų motociklininkų taisyklingo vairavimo mokymai, kuriuos organizavo VšĮ „Rotena“ vadybininkė Eglė Barščevičienė. Taip jau sutapo, jog mokymai vyko tikrąją Eglės gimtadienio dieną ir kaip mes visi juokavome  – vietoj to, jog sekmadienį švęstų ir linksmintųsi pati, Eglė surengė šventę vaikams… 😊 Mokymuose dalyvavo vaikai, lankantys Vorai MC Nomads vedamus jaunųjų motociklininkų būrelio užsiėmimus, bei gyvenantys Aukštadvaryje, Bijūnuose, Rūdiškėse, Elektrėnuose ir Vilniuje. Pratybose jaunieji motociklininkai ne tik mokėsi, bet ir demonstravo jau turimus saugaus vairavimo įgūdžius įvairiais motociklais, kurių darbinis tūris nuo 70 iki 125 cc.

Mokymus vedė profesionalus plento žiedo lenktyninkas Evaldas Mikutis, kuris atvyko netik pats, bet ir atsivežė du motociklus – enduro ir plento žiedo, kuriais demonstravo taisyklingos sėdėsenos, vairavimo ir motociklų valdymo elementus. Nepagailėjęs savo laisvalaikio neatlygintinam vaikų užsiėmimų vedimui, Evaldas ne be nuoskaudos teigė, jog šiuo metu Lietuvoje nėra kur ne tik treniruotis pačiam, bet ir treniruoti jau pramokusius valdyti plento žiedo motociklus vaikus virš 13 metų, kadangi saugios, reikalavimus atitinkančios motociklų trasos, Lietuvoje nėra. Kaip teigė sportininkas, artimiausios saugios trasos yra tik Lenkijoje ir Estijoje.

Kadangi jaunųjų motociklininkų būrelis Aukštadvaryje savo veiklą pradėjo tik šių metų sausio mėnesį, įvairios įrangos ir ekipuotės būrelio vaikams dar trūksta. Tačiau nenuilstančiosios Eglės dėka vaikų būrelį gausiai parėmė UAB „Motomafija“, SMC Lithuania (supermoto), bei Strangers MC Lithuania. Gavus paramą, vaikų būrelio ekipuotės sąrašą papildė naujutėlaitės motociklininkų kelnės, kelių apsaugos, vaikiškos motociklininkų pirštinės, šalmai, bei kiti vaikų saugumui būtini motociklininkų aprangos elementai.

Pasibaigus mokymams vaikų akys spindėjo džiaugsmu. Nors kiekvienas iš jų buvo pasiryžęs važiuoti motociklu dar bent kelias valandas, manome jog šie mokymai nepraėjo veltui. Po užsiėmimų aštuonmetis Eitvidas teigė: „Man labai patinka dalyvauti motociklininkų būrelyje, nes labai patinka važiuoti motociklu ir atlikti sudėtingas užduotis“. „Man patiko, kad išmokė taisyklingai nuleisti kojas, per užsiėmimus nenuvirtau nė vieno karto, pradėjau greičiau važiuoti“ antrino Eitvidui bendraamžis Ąžuolas.

Lietuvoje sparčiai populiarėjant motociklininkų judėjimui, vis daugiau entuziastų ir rėmėjų skiria dėmesį jauniesiems motociklininkams – daugėja ne tik vaikų besidominčių motociklų sportu, bet ir besirenkančių aktyvų laisvalaikį su motociklais, bei besimokančių mototurizmo pradmenų. Juk tai puikiausia galimybė vaikams aktyviai ir turiningai praleisti saulėtas vasaros dienas.

Eglės Barščevičienės ir Daivos Baltrūnienės nuotraukos

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *