Jaunųjų Trakų politikų praktika Lietuvos Respublikos Seime

Parašyta: 2015-05-05 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Politika, Savivaldybė, Seimas, Trakai |

11169037_1036156036413376_409530413_n

Šių metų kovo 30 – balandžio 3 dienomis vyko jau tradiciniu tapęs projektas ,,Seimas gyvai 2015“, kurio metu moksleiviai iš visos Lietuvos turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su Seimo narių darbu, o su vienu iš jų – atlikti darbo praktiką.

Garbė dalyvauti projekte teko ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleiviams Meidai Kontorovičiūtei ir Viliui Grigaliūnui, kurių praktikos vadovais tapo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela bei Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas.

Savaitę trukusią praktiką moksleiviai vertina kaip puikų šansą pamatyti politinį gyvenimą iš arčiau. „Politikus ir politines aktualijas dažniausiai sužinome ir stebime televizijoje, spaudoje ar internete, tačiau kai žiūri į viską iš taip arti, tai pamatai, jog viskas čia šiek tiek kitaip nei mes visuomet galvojome. Kiekvienas turėtų gauti šansą dalyvauti tokiame projekte, kad pamatytų realų vaizdą, o gal net ir pats pabandytų kažką pakeisti ar įgyvendinti.“- teigė Meida Kontorovičiūtė.

Praktikos savaitės metu dalyviai patobulino savo kūrybinius įgūdžius, susipažino su Seimo nario ir jo padejėjų darbu, vykdė praktines užduotis Seime, dalyvavo konferencijose kartu su Seimo nariu, su kitais projekto dalyviais lankėsi Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, stebėjo Vyriausybės posėdžius, dalyvavo paskaitoje Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, turėjo ekskursiją Valdovų rūmuose.

Ko gero didžiausią ispūdį Meidai ir Viliui paliko susitikimai ir diskusijos su žymiais bei įdomiais žmonėmis. Projekto dalyviai turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, kartu su Ministro Pirmininko patarėju Justu Pankausku daugiau sužinoti bei padiskutuoti apie valdstybės valdymą, o susitikus su žurnalistu, TV prodiuseriu, rašytoju Andriumi Tapinu pakalbėti apie žiniasklaidos įtaką, pokyčius, pasidomėti aktualiais klausimais apie žiniasklaidą bei žurnalistus ir jų gyvenimus. Taip pat, nepamirštama popietė su signataru, Algirdo Mykolo Brazausko bendražygiu ir visų LR Seimo kadencijų nariu Česlovu Juršėnu. Nuoširdūs atsiminimai, šmaikštūs juokeliai bei brangūs patarimai ateičiai ilgai išliks dalyvių atmintyje.

Baigiamojoje projekto „Seimas Gyvai“ konferencijoje buvo apdovanota sėkmingiausiai ir aktyviausiai praktiką atlikusi moksleivė. Ja tapo Meida Kontorovičiūtė ir jai buvo įteiktas prizas – kelionė į Europos Parlamentą Briuselyje.

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga organizuoja projektą „Seimas gyvai“, skatindama jaunimą domėtis politika, praplėsti akiratį bei pažįstamų žmonių, draugų ratą, būti aktyviems, semtis patirties iš kitų bei siekti savo tikslų.

LSDJS Trakų rajono skyriaus informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *