Jaunuoliai raginami rinktis pasieniečio profesiją

Parašyta: 2015-04-03 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

atviru-duru-10

Pageidaujantys mokytis Pasieniečių mokykloje jaunuoliai turi ne vėliau kaip iki 2015 m. liepos 3 d. kreiptis siuntimo į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) rinktinių Bendrųjų reikalų skyrius, pateikdami prašymus ir reikiamus dokumentus.

 Atrankoje į Pasieniečių mokyklą gali dalyvauti asmenys, esantys Lietuvos Respublikos piliečiai ir mokantys lietuvių kalbą, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, kuriems yra sukakę ne mažiau kaip 18 metų ir ne daugiau kaip 30 metų, esantys tokios sveikatos būklės bei tokio fizinio pasirengimo, kuris leistų eiti pareigas vidaus tarnyboje, ir esantys nepriekaištingos reputacijos.

Šiemet pretendentų atrankoje yra pasikeitimų: be visų reikiamų dokumentų pretendentai privalės papildomai pateikti mokyklos, kurioje jiems buvo išduotas brandos atestatas, rekomendaciją (laisva forma), be to, pasikeitė ir pretendentui skiriamų papildomų balų skaičius už vairuotojo pažymėjimo, leidžiančio vairuoti B kategorijos transporto priemonę, turėjimą (anksčiau tokiam pretendentui buvo skiriami 3, dabar – 2 papildomi balai).

Atkreiptinas dėmesys, kad tuo atveju, jeigu pretendentas iki nustatyto laiko (vėliausiai iki liepos 3 d.) negalės pateikti VSAT rinktinei visų atrankos taisyklėse numatytų dokumentų (pvz., brandos atestato, vairuotojo pažymėjimo, rekomendacijos ar kitų dokumentų), tą padaryti jis galės likus ne mažiau kaip 10 dienų iki atrankos pradžios, t. y. ne vėliau kaip iki rugpjūčio 5 d.

Pretendentai į Pasieniečių mokyklą bus priimami rugpjūčio mėnesį. Atranka Pasieniečių mokykloje bus vykdoma trimis etapais. Pirmasis etapas – pretendentų fizinio pasirengimo įskaita, antrasis etapas – pretendentų bendrųjų žinių testas ir trečiasis – pretendentų konkursinio balo nustatymas. Fizinio pasirengimo pratimai ir jų vertinimai išlieka tokie patys, kaip ir praeitais  metais.

Šiais metais fizinio pasirengimo įskaitą pretendentai laikys rugpjūčio 17–18 d. Pretendentų bendrųjų žinių testas vyks rugpjūčio 19 d. Pretendentų konkursinių balų skaičiavimas vyks rugpjūčio 19–20 d. (skaičiavimus atliks atsakinga pareigūnų komisija). Įstojusiųjų pretendentų sąrašai bus skelbiami  interneto tinklalapiuose www.pasienis.lt, www.pasienietis.lt  rugpjūčio 21 d. Mokslo metų pradžia mokykloje rugpjūčio 31 d.

Balandžio 10 d., 11.00 val., Pasieniečių mokykloje bus organizuojama atvirų durų diena. Minėto renginio metu bus apžvelgti naujausi stojimo į Pasieniečių mokyklą atrankos reikalavimai. Pasieniečių mokykla yra profesinio mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius VSAT padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Ji yra įsikūrusi Medininkuose, Vilniaus rajone. Čia kursantams yra sudarytos puikios mokymosi ir buities sąlygos. Mokykloje mokslai trunka 1,5 metų. Mokyklos kursantai aprūpinami uniformine apranga, apgyvendinami bendrabutyje, Lietuvos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna stipendiją (vidutiniškai apie 140 Eur). Sėkmingai baigusiems mokyklą asmenims išduodami kvalifikacijos pažymėjimai, profesinio mokymo pažymėjimai, kompetencijų įvertinimo pažymėjimai ir kiti pažymėjimai, jiems suteikiama pasieniečio profesinė kvalifikacija. Pagal Stojimo į vidaus tarnybą sutartį visi absolventai įdarbinami VSAT padaliniuose. Be to, sėkmingai baigę mokslus, jie gali iškart stoti į ištęstinių bakalauro studijų II–ą kursą Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete ir mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.

Norintiems mokytis ir įgyti pasieniečio profesiją daugiau informacijos apie Pasieniečių mokyklą ir atrankas galima rasti interneto tinklalapiuose, adresais: www.pasienietis.lt, www.pasienis.lt.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *