JAV ambasadorius Trakuose atidarė infoterminalą ir žadėjo vėl sugrįžti

Parašyta: 2020-07-23 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Liepos 17 d. Trakuose viešėjo JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, ambasados Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Sara Stealy, Amerikos informacijos centro direktorius Saulius Montvila.

Nuotaikingos infoterminalo „Pažink Ameriką“ Trakų rajono viešojoje bibliotekoje atidarymo akimirkos

Svečiai, pirmąsyk Trakuose viešėję su darbo vizitu, susitiko su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene, savivaldybės administracijos direktoriumi Dariumi Kvedaravičiumi, kitais rajono vadovų komandos nariais.

Savo viešnagę JAV ambasadorius pradėjo apsilankęs Vilniaus arkivyskupijos Carito organizuotoje bei JAV ambasados ir JAV Valstybės departamento remiamoje vaikų vasaros stovykloje. Pasak svečių, tai nuostabi stovykla, skirta Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių šeimų ir Lietuvos vaikams, skatinanti tarptautinį bendravimą, kultūrų mainus, draugystę ir supratingumą. Ambasadorius su vaikais pasidalijo istorijomis iš savo vaikystėje lankytų stovyklų, prisijungė prie stovyklautojų žaidimų.

Užsukęs į Trakų turizmo informacijos centrą Robert S. Gilchrist savo „Surink Lietuvą“ žemėlapį papildė Trakų magnetuku. Po to Trakų Salos pilies fone ambasadorius susitiko su rajono savivaldybės mere E. Rudeliene ir jos komanda, kartu pietavo. Svečias domėjosi, kaip Trakams sekėsi pandemijos laikotarpiu, kokia dabar yra turizmo Trakuose situacija, kokie buvo merės įspūdžiai bei patirtys JAV, kai ji ten buvo išvykusi pagal JAV Valstybės departamento remiamą International Visitor Leadership Program (IVLP) bei pasidžiaugė gražia Trakų rajono savivaldybės draugyste su ambasada kultūros, švietimo ir kitose srityse.

Po pietų svečiai Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidarė infoterminalą „Pažink Ameriką“. Ambasadorius su mažaisiais bibliotekos skaitytojais taip pat sužaidė protmūšį apie JAV, perdavė knygų anglų kalba ir palinkėjo turiningos vasaros susipažįstant su JAV. Infoterminalas Trakų viešojoje bibliotekoje bus visą vasarą.

Merė E. Rudelienė ir JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist

Moderniame infoterminale pateikiama informacija apie JAV geografiją, istoriją, kultūrą, visuomenę, politiką, švietimo mainų programas, turizmo galimybes bei vizų išdavimo tvarką, galima pasiklausyti muzikinių įvairaus žanro kūrinių, pažaisti lavinamųjų žaidimų. Informacija terminale „Pažink Ameriką!“ pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Šis terminalas leis žmonėms virtualiai pakeliauti po Ameriką, sužinoti naujų istorinių, kultūrinių ar geografinių faktų ir tiesiog smagiai praleisti laiką.

Pasidžiaugęs bendravimu ir pabrėžęs bendradarbiavimo su rajono savivaldybe svarbą JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist pažadėjo į Trakus vėl sugrįžti su savo fotoaparatu, kad galėtų pats įamžinti įsimintinus susitikimus ir akimirkas.

 

Trakų rajono savivaldybės informacija

JAV ambasados Lietuvoje nuotraukos

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *