Jolanta Abucevičienė: atostogos, bet ne mokyklų remontams

Parašyta: 2022-07-15 | Kategorija: Gimnazija, Mokyklos, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Jolanta Abucevičienė. Evelinos Kislych-Šochienės nuotr.

Artėjančius  naujuosius mokslo metus norime sutikti tinkamai pasirengę. Juk ir mokytojams, ir mokiniams, ir tėveliams labai svarbi supanti sutvarkyta ir gerai įrengta aplinka, kuri įtakoja ir ugdymo procesą.

Tad rajono savivaldybės administracija deda visas pastangas investuoti į mokslo įstaigas, rekonstrukcijas, remontus, gerbūvio tvarkymo darbus. Tuo tarpu, gyvenant visuotiniu atostogų ritmu, vykdomiems ugdymo įstaigų infrastruktūros projektams – iš tikrųjų pats darbų įkarštis.

Trakų gimnazijos projektas įkopė į antrą etapą

Vienas svarbiausių pastarojo meto ugdymo įstaigų projektų – Trakų gimnazijos pastato rekonstravimo ir modernizavimo darbai. Prie šio projekto planavimo, parengimo ir įgyvendinimo buvo dirbta ne vienerius metus, dalis numatytų darbų jau atlikta ir rekonstrukcija įžengė į antrąjį darbų etapą. Būtent šio laikotarpio darbams atlikti yra skirta  daugiau nei 1,5 mln. eurų. Bendra projekto vertė – 4, 4 mln. eurų. Rekonstrukcija pradėta 2020 m., ją baigti planuojama 2023 m. pabaigoje.

Salė bus daugiafunkcė – pritaikyta krepšiniui, tenisui, tinkliniui, rankiniui ir talpins 350 žiūrovų. Šiuolaikiška salė bus tinkama ir įvairiems renginiams.

Įgyvendinus šį ambicingą projektą Trakai turės ne tik atnaujintą gimnaziją, bet ir modernią sporto salę, kuri tarnaus ne tik mokyklos, bet ir miesto reikmėms. Salė bus daugiafunkcė – pritaikyta krepšiniui, tenisui, tinkliniui, rankiniui ir talpins 350 žiūrovų. Šiuolaikiška salė bus tinkama ir įvairiems renginiams.

Šiuo metu kaip tik vyksta parengiamieji salės statybos darbai. Beje, rekonstrukcijos darbai vyko ir gimnazijoje vykstant mokymo procesui. Tai nebuvo patogu gimnazijos bendruomenei, tačiau lūkesčiai, puoselėti ne vienerius metus, buvo svarbiau nei laikini nepatogumai.

Salės statyba patirs ir iššūkių

Naujosios salės statyba šiuo metu yra starto pozicijoje. Buvusi sena salė nugriauta, išlyginta teritorija, savo darbų dalį turi atlikti ESO, tik tada bus kasami pamatai. Pastatas bus žymiai didesnis nei buvęs ir moderniai, pagal šiuolaikiškus reikalavimus įrengtas.

Planuojama, kad iki šių metų pabaigos iškils viso salės pastato konstrukcijos su stogu, o vėliau vyks  vidaus darbai. Laukia ir gana sudėtingi technologiniai procesai, kaip gimnazijos pastatą sujungti su naująja sale.

Tokie bus baigiamieji rekonstrukcijos akordai. O iki šiol atlikta labai daug: įrengti liftai neįgaliesiems, pastatytas naujas pastatas valgyklai ir čia panaudota moderniausia įranga, gimnazijos pastatas apšiltintas, tvarkoma vidaus infrastruktūra. Įdomu ir gan netikėta, kad gimnazija turės šiuolaikišką meno galeriją, kuri galės veikti ir savarankiškai, nes įrengtas atskiras įėjimas. Per stiklinę sieną parodomis bus galima gėrėtis tiesiog ir iš lauko.

Jau dabar akivaizdu, kad Trakų gimnazija, įgyvendinus rekonstrukcijos ir atnaujinimo projektą, bus pati moderniausia rajono ugdymo įstaiga.

Lentvario M. Šimelionio gimnazija pasiekė finišą

Ką reiškia rekonstruoti pastatą, klases, griauti ir statyti naujas sienas ir šiame fone mokytis – puikiai žino Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokytojai, mokiniai ir šią nelengvą rūpesčių naštą ištvėrę jų tėvai. Tačiau trauktis iš šios situacijos nebuvo kur, nes pastaroji gimnazija buvo likusi bene vienintelė rajone, kapitaliai neremontuota nuo jos statybos sovietiniais metais.

2017–2021 m. buvo rekonstruotas ir modernizuotas gimnazijos pastatas bei sutvarkyta gimnazijos teritorija. 2021–2022 metais įsigyta įranga bei baldai modernioms kūrybiškumą skatinančioms erdvėms.

Lentvario M. Šimelionio gimnazija

Tad gimnazija buvo rekonstruojama palaipsniui, etapais ir šių metų liepos pradžioje atnaujinimo procesą, įgyvendinus projektą „Ugdymo kokybės gerinimas Lentvario M. Šimelionio gimnazijoje“,  kurio metu iš esmės modernizuotas gimnazijos pastatas, jame įrengiant modernias kūrybiškumą skatinančias edukacines erdves, baigė. Paskutiniajam etapui – ugdymo kokybės gerinimo darbams buvo skirta daugiau nei 1,1 ml. eurų. Šiuo projektu atliktas kompleksinis gimnazijos infrastruktūros gerinimas, diegiant modernias kūrybiškumą skatinančias erdves bei sukuriant ikimokykliniam ugdymui reikalingą infrastruktūrą.

Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos valstybės ir Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto biudžetas siekia 1 124 580,27 eurų, iš kurių 912 275,90 – ES struktūrinių fondų,  80 494,93 – valstybės biudžeto ir 131 809,44 eurų Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Modernus Aukštadvario „Gandriukas“

Puikiai sutvarkyta mokykla, pavyzdinė tvarka klasėse ir teritorijoje – dažnai išgirsi sakant apie Aukštadvario miestelio mokyklą-darželį „Gandriukas“. Rajono švietimo bendruomenė tam pritartų, pridurdama, kad tai ne vienerių metų mokyklos vadovų, pedagogų kolektyvo ir savivaldybės administracijos bendras darbo rezultatas.

Aukštadvario „Gandriukas“

Šiemet bus baigti plačios apimties mokyklos remonto darbai.  Modernizuoti šią mokymo įstaigą pavyko, pasinaudojus naujomis finansavimo galimybėmis ir pateikus paraišką pagal finansinę priemonę „Paskolos savivaldybių pastatų modernizavimui, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“. Savivaldybės administracija inicijavo projektą, kurio metu yra iš esmės modernizuojamas pastatas ir gerinamos jo energijos vartojimo savybės (stogo, išorinių sienų ir cokolio šiltinimas, langų, išorės durų keitimas, šildymo sistemos, šilumos punkto, karšto vandens sistemos, vėdinimo sistemos modernizavimas ir kt.).

Įgyvendinus projektą nauda akivaizdi – sumažės pastato išlaikymo sąnaudos. Be to, žymiai  pagerėjusi aplinka padidins ugdymo paslaugų kokybę, pagerins vaikų sveikatą ir saugumą bei darbuotojų darbo sąlygas. Visiškai užbaigti darbus planuojama iki metų pabaigos. Šio projekto darbų vertė – daugiau nei 550 tūkst. eurų.

Pagerės ugdymo įstaigų vaizdas  

Svarbūs pokyčiai vyksta Senųjų Trakų pagrindinėje Kęstučio mokykloje. Statybininkai tvarko aplinkos infrastruktūrą, nes mokyklos teritorija kiek priminė dar sovietinius laikus. Šiuo metu yra keičiamos senos šaligatvių plytelės, laukia kiti darbai, kuriems bus panaudota 52 tūkst. eurų.

 Bus pakeista tvora, atlikti reikiami žemės darbai ir Lentvario pradinėje mokykloje, tam numatyta per 12 tūkst. eurų. Tuo tarpu prieš kelerius metus puikiai atnaujintai Trakų meno mokyklai aktualus naujo šilumos būdo projektavimas ir įrengimas, kuriems numatyta per 50 tūkst. eurų. Šis projektas yra pasistūmėjęs į priekį – atlikti projektavimo darbai.

Gerbūvio darbai Senųjų Trakų pagrindinėjeKęstučio mokykloje

Žymiai pagerės sąlygos mažiesiems Rūdiškių vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ ir Bražuolės bei  Onuškio vaikų darželio vaikams ir darbuotojams. Rūdiškių „Pasakoje“ tvarkomas gerbūvis, bus įrengti evakuaciniai laiptai ir pastatytos tvorelės. Bendra pastarųjų darbų vertė – per 69 tūkst. eurų.

Bražuolės ir Onuškio vaikų darželių pastatai yra apšiltinami. Bražuolės pastatui modernizuoti skirta 68 tūkst., Onuškio – 30 tūkst. eurų.

Bijūnų daugiafunkcinio centro patalpose atliekami vidaus patalpų remonto darbai už 35,9 tūkst. eurų.

Lentvario pradinės mokyklos teritorijoje remontuojama tvora, tvarkomas gerbūvis – tam skirta  11,5  tūkst eurų. Taip pat yra tvarkoma automobilių stovėjimo aikštelė už 23 tūkst. eurų.

Rajono ugdymo įstaigų vaikų žaidimų aikštelių įrengimui iš Infrastruktūros programos skirta per 47 tūkst. eurų. Iš jų bus finansuotas Trakų vaikų lopšelio darželio „Obelėlė“ bėgimo tako bei Lentvario H. Senkevičiaus gimnazijos vaikų žaidimo aikštelės, pavėsinės įrengimas.

Per 10 tūkst. eurų buvo panaudota Lentvario „Versmės“ gimnazijos elektros tinklų bei kitai įrangai atnaujinti bei daugiau nei 11 tūkst. eurų – stovėjimo aikštelei prie Trakų pradinės mokyklos įrengti. Lentvario vaikų lopšelio-darželio „Šilas“ gavo per 11 tūkst. eurų, už kuriuos įsirengė gaisrinę signalizaciją.

Nemažai rajone vykstančių projektų, darbų jau baigti, kiti pasieks finišą iki naujųjų mokslo metų, o kai kurių, didesnės apimties, terminas ilgesnis. Tačiau svarbiausia, kad investicijos į ugdymo įstaigų pokyčius vyksta nepertraukiamai ir efektyviai.

Jolanta Abucevičienė

Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorė

Us. Nr.413


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *