Jovariškės sukilo ir reikalauja savo teisių

Parašyta: 2013-10-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė |
meras

Rajono meras V. Zalieckas (centre) tvirtino, kad norint pasiekti pokyčių, būtina keisti dabarties reikalavimų neatitinkančią TINP planavimo schemą

Jovariškių kaimo gyventojai nebenori būti Trakų istorinio nacionalinio parko teritorijoje ir šį savo norą patvirtino apie 190 gyventojų parašais. Raštas su pateiktais argumentais buvo pateiktas rajono savivaldybės merui Vytautui Zalieckui.

Spalio 9 dieną įkaitusią padėtį Jovariškėse su jų gyventojais aiškinosi ne tik rajono savivaldybės meras, bet ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas, Kultūros, Aplinkos ministerijų atstovai, Trakų istorinio nacionalinio parko direktorius Gintaras Abaravičius, direkcijos darbuotojai.

Gausiai susirinkę gyventojai žėrė preikaištus TINP direkcijai, kad dėl taikomų įvairių apribojimų jie susiduria su daugybe problemų norėdami statyti, remontuoti savo būstus, plėtoti verslus ar paslaugas. Kaimo žmonės skundėsi, kad jiems taikomi pertekliniai reikalavimai, neįsiklausoma į jų nuomones ir prašymus, nors kai kurias problemas galima išspręsti vien geranoriškai.

Rajono meras V. Zalieckas susirinkusius informavo, kad yra kreiptasi į Kultūros minsiteriją, kaip TINP steigėją, dėl pagrindinio teisinio dokumento – parko planavimo schemos, reglamentuojančio šios institucijos darbą, tobulinimo. Schema yra priimta dar 1993 metais ir nebeatitinka dabarties poreikių. Yra siūloma keisti ar koreguoti parko zonų ribas, išnagrinėti žemės paskirties keitimo galimybes, numatyti teritorijas vietovių plėtrai, rekreacijos objektams.

„Sieksime, kad būtų pakeista prieš dvidešimt metų patvirtinta TINP planavimo schema, atsižvelgiant į gyventojų norą šiuolaikiškai dirbti, gyventi, kurti. Tik patobulintas dokumentas suteiks žmonėms šių galimybių“, – susitikime su jovariškiečiais tvirtino meras V. Zalieckas.

salamakinas

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas A. Salamakinas (trečias iš kairės) stengėsi išgirsti visus argumentus: ir gyventojų, ir atsakingų institucijų

Jovariškiečiai savo norus, nuomones išreiškė ir vietos, ir aukščiausios valdžios, ministerijų atstovams. Tikimasi, kad po šio susitikimo bus pasiekta pozityvių pokyčių, jie bus greitesni ir tarnaus gyventojų labui.

Sigita NEMEIKAITĖ,

Trakų rajono savivaldybės viešųjų ryšių specialistė

Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *